logo

Delphi.cz, nový nezávislý portál pro programátory

Nový portál pro programátory zpřístupnil archiv nejpopulárnější konference o nástroji Delphi a přináší burzu pracovních nabídek a poptávek pro programátorské profesionály.

Společnost Borland s.r.o. spustila nezávislý portál Delphi.cz pro všechny zájemce o dění okolo tohoto populárního nástroje pro vývoj aplikací od společnosti Embarcadero.

Portál Delphi.cz nabízí rostoucí množství odborných článků a uchovává je ve vlastním archivu. Dále zpřístupňuje archiv příspěvků do nejpopulárnější konference o Delphi v ČR a SR provozovanou panem Petrem Zahradníkem již od roku 1995. V příspěvcích je přitom možno fulltextově vyhledávat. Nabízí též burzu pracovních příležitostí i zájemců o praci v oboru programování v Delphi. Na stránkách portálu čenáři najdou odkazy na důležité webové servery, blogy a další informační zdroje týkající se Delphi.

"Dlouho jsem přemýšlel o portálu pro české a slovenské programátory v Delphi, který by pomohl začátečníkům, pokročilé uživatele obohatil o novinky a zpřístupnil bohatý archív konference", říká ing. Radek Červinka, autor a provozovatel portálu Delphi.cz. "Ze všeho nejvíc jsem si však přál ukázat, že Delphi žije, je neustále vyvíjeno, má stále co přinášet a že autoři Delphi ve společnosti Embarcadero dnes naslouchají požadavkům programátorů více než kdykoli dříve. Rád bych přispěl k větší popularitě Delphi v ČR a SR, a proto je součástí stránek i nově otevíraná burza programátorů v Delphi."

Delphi.cz se do budoucna hodlá zaměřovat na tipy a triky, novinky ohledně Delphi, zajímavé aplikace, kvalitní řešení z oblasti komerční i open source včetně zcela volně dostupných komponent a aplikací. Celý portál je koncipován jako nezávislý a samostatně řízený zdroj informací tvořený především samotnými programátory, jejich zkušenostmi a názory týkajícími se Delphi. Společnost Borland s.r.o. portál podporuje, ale jeho provoz nefinancuje.

O produktu Delphi

Delphi® je jedním z nejuznávanějších a široce používaných nástrojů pro rychlý vývoj aplikací na současném trhu. Více než 1,7 miliónu uživatelů dalo přednost Delphi před jinými nástroji, protože Delphi radikálně zrychluje vývoj aplikací všech druhů - stolních, síťových, webových, databázových, stánkových i aplikací s dotykovým rozhraním - aniž by vývojáři museli obětovat cokoli ze svých možností.

Aplikace vytvořené v Delphi jsou bleskurychlé, kompaktní, mají bohatá uživatelská rozhraní a mohou se pomocí prostředků zabudovaných přímo ve vývojovém prostředí okamžitě propojovat s prakticky jakoukoli databází či zdrojem dat. Pomocí Delphi mohou vývojáři zkrátit dobu vývoje a vytvářet aplikace pro Windows až 5x rychleji než s ostatními nástroji, využít pro vývoj bohaté sady hotových komponent a osvobodit své zákazníky od klávesnic pomocí dotykových rozhraní a podpory snímání gest.

Článek ze dne 22. dubna 2010 - čtvrtek

Další články od Borland, s.r.o.