logo

Certifikační program Embarcadero pro Delphi

Společnost Embarcadero Technologies zahajuje certifikační program pro Delphi, který nabídne miliónům vývojářů v Delphi příležitost předvést vlastní schopnosti a odborné znalosti svým vrstevníkům, programátorské komunitě a možným zaměstnavatelům.

Zkušební testy pro certifikované vývojáře zkoumají obecné znalosti pojmů spojených s programováním v Delphi, včetně syntaxe jazyka, programovacích technik, používání integrovaného vývojového prostředí a vývoj databázových aplikací. Testy se provádějí prostřednictvím internetu. Všichni vývojáři, kteří pracují s odkazy a tématy ve studijním materiálu a mají alespoň dvouletou zkušenost s programováním v Delphi, by měli být schopni úspěšně projít testem pro získání titulu "certifikovaný vývojář".

Certifikační program Embarcadero (Delphi Certification Program) nabízí dvě úrovně:

Registrovaní uživatelé produktů Delphi XE nebo RAD Studio XE mohou absolvovat jednu certifikační zkoušku zdarma v rámci zvláštní krátkodobé nabídky. Uživatelé dřívějších verzí Delphi a RAD Studia nebo ti, kteří budou potřebovat podstoupit zkoušku znovu, musí za jednu zkoušku zaplatit částku kolem 1500 Kč.

Zkouška pro získání titulu "certifikovaný vývojářský mistr v Delphi" zkoumá pokročilé znalosti programovacích konceptů Delphi, volbu softwarových architektur a hluboké znalosti možností vývoje software, které jsou dostupné v nástroji Delphi XE. Vývojáři budou zkoušeni ze základních a pokročilých znalostí jazykové skladby Delphi, programátorských technik, použití integrovaného vývojového prostředí, tvorby projektů a skupin, použití a vývoje komponent a zkušeností z návrhu a tvorby stolních, internetových a dvou - i vícevrstvých aplikací.

Příprava na zkoušku certifikovaného mistra je popsána ve studijním materiálu a doporučuje se absolvovat školení u některého z certifikačních partnerů Embarcadero. Zkouška pro mistrovskou úroveň se poskytuje výhradně prostřednictvím certifikačních partnerů Embarcadero v certifikačních centrech. Cena jedné zkoušky bude zhruba 4500 Kč.

"Tento certifikační program je navržen tak, aby identifikoval experty na Delphi po celém světě. Dvě rozdílné úrovně certifikačních testů pro Delphi zkoumají základní a pokročilé programátorské schopnosti a znalosti", říká pan David Intersimone, hlavní evangelizátor společnosti Embarcadero Technologies.

"Získání certifikace pomůže programátorům v Delphi lépe prokázat své schopnosti zaměstnavatelům a zaměstnavatelé mohou použít certifikaci jako jedno z kritérií pro potřebnou úroveň vývojářů. Věříme, že program certifikací Delphi se postupně stane populárním a zdvihne laťku všem programátorům v Delphi."

Vývojáři, kteří úspěšně složí buď jednu, nebo obě certifikační zkoušky, získají zkouškový certifikát, logo certifikovaného vývojáře a informace o nich se objeví v adresáři certifikovaných vývojářů Embarcadero, který bude zpřístupněn v průběhu tohoto roku.

O nástroji Delphi XE

Embarcadero Delphi XE je nejrychlejším nástrojem pro dodávání velice rychlých a bohatých aplikací pro prostředí Windows. Významně snižuje nároky na dobu strávenou zápisem kódu a umožní vytvářet aplikace až pětkrát rychleji pomocí využití komponent a plně vizuálního dvoucestného integrovaného prostředí pro rychlý vývoj aplikací.

Delphi XE zrychluje vývoj pro různé platformy Windows a pro různé databáze. Vytvářet je tímto nástrojem možno mnoho druhů aplikací: stolní aplikace s grafickým uživatelským rozhraním, interaktivní aplikace s dotykovým rozhraním, stánkové aplikace, či daty ovládané vícevrstvé aplikace pro cloudy i prostředí internetu. Nástroj Delphi je dostupný v edicích Professional, Enterprise a Architect.

Další články k tématům - certifikace - cloud - databáze - Delphi - Embarcadero - RAD - školení - zdarma - David Intersimone

Článek ze dne 8. června 2011 - středa

Další články od Borland, s.r.o.