logo

Embarcadero RAD Studio XE s novými verzemi nástrojů zrychluje proces vývoje aplikací

Společnost Embarcadero technologies oznamuje okamžitou celosvětovou dostupnost produktu Embarcadero RAD Studio XE, sady vývojářských nástrojů, která obsahuje nové verze nástrojů Delphi, C++Builder, Delphi Prism a nyní i RadPHP XE.

Nové vydání 2011, označované jako RAD Studio XE, nabízí nové možnosti pro zvýšení výkonu aplikací, racionalizaci procesu vývoje a zkrácení času potřebného pro tvorbu těch nejrychlejších aplikací pro Windows, .NET a webové prostředí.

Toto vydání produktu označuje rozšíření nové značky XE a související množiny vlastností i na řadu vývojářských nástrojů Embarcadero, včetně produktu RAD Studio a každého samostatného nástroje z této řady. Produkty označované XE mají tři klíčové vlastnosti: podporu mnoha typů databází a provozních platforem, technologii Embarcadero ToolCloud pro centralizovanou správu licencí a dostupnost nástrojů na vyžádání a konečně snadnou možnost upgrade na Embarcadero All-Access XE.

Klíčová rozšíření specifická pro nové vydání XE nástrojů Delphi a C++Builder obsahují :

"Používáme Delphi již mnoho let jako náš primární nástroj pro stovky aplikací s vysokými nároky na nepřetržitost provozu a bezpečnost dat", říká pan Jay Huber, starší softwarový architekt společnosti First Trust Portfolios z oboru správy cenných papírů. "Nová vydání XE produktů Delphi a RAD Studio poskytují skvělou sadu nových vlastností včetně knihovny regulérních výrazů a nástrojů jako AQTools a Beyond Compare, které ještě více usměrní naše vývojové procesy a pomohou zvýšit efektivnost našich vývojových týmů."

Vizuální vývoj webových aplikací v PHP byl přidán do rodiny produktů RAD Studio ve formě nástroje RadPHP XE. RadPHP XE nabízí vývojářům úplně integrované vizuální vývojové prostředí pro rychlý vývoj aplikací a komponentový rámec PHP pro vývoj s využitím komponent. Přiložená knihovna komponent obsahuje i komponenty specifické pro vývoj aplikací pro Facebook.

"Vyvážit produktivitu a výkon je věčnou výzvou pro týmy vývojářů, zvlášť pokud se od nich očekává rychlý přechod na nové technologie a tvorba kvalitních aplikací s omezenými vývojářskými zdroji", říká pan Michael Swindell, starší viceprezident pro marketing a produkty u společnosti Embarcadero. "Při použití produktu RAD Studio XE mohou týmy vytvářet rychlejší a složitější aplikace. Hotové komponenty se postarají o opakovatelné úlohy a funkce a tím umožní programátorům soustředit se na ty oblasti vývoje, které přidají tu nejvyšší hodnotu."

Delphi Prism XE též přináší řadu nových možností a vlastností uživatelům nástroje RAD Studio. Nejpozoruhodnější je podpora víceplatformního vývoje pro .NET pro platformy Windows, Linux a Mac OS X. V nástroji Delphi Prism v RAD Studiu XE je i mnoho dalších novinek: například integrace nástroje pro správu verzí Subversion, vylepšené vývojové prostředí založené na Visual Studio 2010 Shell a podpora posledních verzí .NET a Silverlight.

Cena a dostupnost

RAD Studio XE, Delphi, XE, C++Builder XE, Delphi Prism XE a RadPHP XE jsou okamžitě dostupné. Snížená cena upgrade je k dispozici všem registrovaným uživatelům verzí 2007 až 2010 produktů Delphi, C++Builder a RAD Studio. Až do konce roku 2010 mohou novou verzi XE získat i registrovaní uživatelé verze 2006 produktů Delphi, C++Builder, Turbo Delphi Professional, Turbo C++ Professional a Borland Developer Studio.

Navíc pro objednávky upgrade na Delphi, C++Builder a RAD Studio XE v edici Professional zaplacené do 30.9. 2010 je v platnosti sleva pro "ranní ptáčata" : 13 - 20 % z běžné ceny produktu.

Tak jako u všech produktů Embarcadero, i sada nástrojů RAD Studio XE je dostupná v rámci úplné sady všech nástrojů Embarcadero s názvem All-Access.

Další články k tématům - Builder - cloud - DataSnap - Delphi - Facebook - JavaScript - nástroje - NET - PHP - RAD - vývoj - Jay Huber - Michael Swindell

Článek ze dne 2. září 2010 - čtvrtek

Další články od Borland, s.r.o.