logo

Embarcadero v novém Delphi Prism 2011 rozšiřuje multiplatformní možnosti vývoje pro architekturu .NET

Embarcadero technologies oznamuje dostupnost produktu Delphi Prism™ 2011, multiplatformního vývojového nástroje a robustního programovacího jazyka pro rychlý vývoj aplikací pro platformy .NET, Mono a ASP.NET a daty řízených aplikací pro Windows®, Linux® a Mac OS X.

Poslední verze Delphi Prism rozšiřuje dosah těch vývojářů v Delphi, kteří potřebují pracovat s nejnovějšími technologiemi Visual Studio 2010 a .NET 4.0, vyvíjet multiplatformní aplikace v prostředí Mac OS X a dokonce vytvářet aplikace pro iPhone, iPod Touch a iPad.

Delphi Prism 2011 slučuje snadno pochopitelnou jazykovou skladbu založenou na jazyce Delphi s aspektově orientovaným programováním a vlastnostmi pro paralelní programování, které nejsou dostupné v jiných programovacích jazycích pro architekturu .NET. Vývojáři s tímto nástrojem dokážou vytvářet ty nejmodernější aplikace.

Poslední verze vývojářům nabízí nově navržené integrované vývojové prostředí (IDE) s vylepšenou použitelností a čitelností kódu, rozšířenými možnostmi editace kódu a zrychleným IDE. V produktu je plně podporována platforma .NET 4.0, takže Delphi Prism 2011 též nabízí vyšší výkon a rozšířené možnosti zabezpečení. Delphi Prism podporuje poslední verze Microsoft Visual Studio a architektury .NET a tím vývojáře udržuje v kontaktu s nejnovějšími technologiemi. Jazyk Delphi Prism je skvělým způsobem, jakým mohou vývojáři v Delphi pro Win32 vstoupit do světa vývoje pro .NET.

Nové vydání produktu podporuje Visual Studio 2010, .NET 4.0 a vývoj pro MAC OS.

Cena a dostupnost

Delphi Prism 2011 je okamžitě k dispozici v distribuční síti Embarcadero, v České republice a Slovenské republice na embt.cz. Ještě po nějakou dobu získají Delphi Prism zdarma všichni ti, kteří si zakoupí RAD Studio 2010.

Produkt Delphi Prism 2011 též bude dostupný jako součást Embarcadero All-Access XE, plánované heterogenní sady nástrojů obsahující veškeré nástroje Embarcadero v rámci jediné pružné a cenově dostupné licence; navíc s možností spouštění jednotlivých nástrojů na vyžádání (bez předchozí instalace).

Další články k tématům - ASP - Delphi - NET - Prism - RAD - Visual - vývoj

Článek ze dne 2. června 2010 - středa

Další články od Borland, s.r.o.