logo

Embarcadero ER/Studio XE: nová verze přináší rozšířenou škálovatelnost a zvýšený výkon

Společnost Embarcadero Technologies oznámila dostupnost produktu ER/Studio XE, oceňované sady nástrojů pro návrh databází a modelování dat. Nejnovější verze nabízí vylepšení uživatelského komfortu, rozšířenou škálovatelnost a zvýšený výkon. Rozšířena byla i podpora databázových systémů o podporu nástroje Netezza TwinFin ve verzích 5.0 a 4.6.

Embarcadero ER/Studio XE profesionálům v oboru správy dat nabízí způsob tvorby a údržby podnikových databází a datových skladů s nejbohatšími možnostmi vzájemné spolupráce. Zabudovány jsou prostředky pro automatizaci rutinních úloh při modelování, takže uživatelé produktu dokážou analyzovat a optimalizovat databáze a struktury datových skladů daleko snáze a rychleji. Vylepšené serverové úložiště pro správu modelů je nyní škálovatelnější, takže ER/Studio XE poskytuje ten nejproduktivnější způsob, jak sdílet, dokumentovat a zveřejňovat modely a metadata v rámci distribuovaných týmů.

"ER/Studio XE je nejlepším řešením pro správu a modelování podnikových dat," říká pan Karthikeyan Kaliyaperumal, hlavní datový architekt u společnosti The Nielsen Company. "Sdílené úložiště metadat, které je součástí produktu ER/Studio, je zásadní pro úspěšnost našich podnikových projektů, protože umožňuje všem členům našeho týmu spolupracovat. S novou podporou Netezza můžeme přesněji dokumentovat, vytvářet a spravovat naše data zaměřená na Business Intelligence. Navíc kromě funkčnosti všech nástrojů poskytuje Embarcadero i výjimečnou podporu, která pomáhá našemu týmu k úspěchu."

Spolu s uvolněním produktu ER/Studio XE oznamuje společnost Embarcadero partnerství se společností Netezza, globálním poskytovatelem datových skladů a nástrojů pro analýzu a monitorování. Po zahrnutí podpory Netezza 5.0 a 4.6 mohou zákazníci využít ER/Studio XE k rychlejšímu pochopení, tvorbě či správě architektur datových skladů.

"Stále více organizací přechází za běžné hranice tradičních datových skladů a přístupů běžných pro BI (Business Intelligence) k úspornějším a výkonnějším alternativám," říká pan Matt Rollender, ředitel pro technologie a strategická partnerství u společnosti Netezza. "Naše partnerství s Embarcaderem dává našim zákazníkům podporu vedoucího nástroje pro modelování dat, který jim pomůže lépe porozumět datům a poskytovat smysluplnější informace obchodním uživatelům jejich aplikací."

Počet zákazníků Embarcadero, kteří se spoléhají na obchodní analýzy pro seriózní obchodní rozhodování, stále roste a ti se stále častěji se obracejí na společnost Netezza a její moderní nástroje pro datové sklady.

"Úložiště podnikových metadata je nyní rychlejší a vysoce škálovatelné. Podpora databázových prostředí se rozšířila o produkty Netezza. Naši zákazníci tak nyní mohou daleko lépe spravovat a opakovaně používat své datové zdroje a skutečně optimalizovat interní procesy tak, aby ušetřili čas i náklady," řekl pan Jason Tiret, ředitel pro modelování a architektury u společnosti Embarcadero Technologies.

Kromě lepšího využívání datových zdrojů poskytuje ER/Studio XE organizacím ty nejpokročilejší možnosti dokumentování, tvorby výstupních sestav a systémů pro podporu rozhodování dostupné v modelovacím nástroji. ER/Studio XE podporuje Oracle, DB2, Sybase, MS SQL Server, InterBase, Netezza, Teradata, MySQL, PostgreSQL a další systémy z jediného uživatelského rozhraní.

Nově je součástí produktu ER/Studio XE rovněž rozsáhlá sada konektorů pro přímou výměnu metadat s více než 70 nástroji pro modelování či podporu datových skladů.

ER/Studio XE nabízí plnou podporu datového, procesního a softwarového modelování (UML) a splňuje tak veškeré požadavky pro implementaci modelem řízené podnikové architektury dle „Zachman Framework“. Sdílení modelů a komunikaci mezi jednotlivými uživateli a skupinami uživatelů zefektivňuje rovněž obsažený ER/Studio Enterprise Portál.

Produkty Embarcadero s označením "XE" se odlišují třemi základními vlastnostmi - přímou a nativní podporou více platforem databázových systémů a běhových prostředí z jediného uživatelského rozhraní, technologií ToolCloud pro centralizovanou správu licencí a dostupnost nástrojů na vyžádání a snadnou možností přechodu formou upgrade na sadu nástrojů Embarcadero All-Access XE.

Cena a dostupnost

ER/Studio XE je okamžitě k dispozici. Ceny začínají na 180000,- Kč. Za tuto cenu zákazník získá nástroje ER/Studio Data Architect, ER/Studio Business Architect, ER/Studio Software Architect, ER/Studio Repository, ER/Studio Portal, MetaWizard Import/Export, licencování ToolCloud a podporu více platforem.

Jako platí pro všechny nástroje Embarcadero i ER/Studio XE je dostupné v rámci sady nástrojů Embarcadero All-Access.

Další články k tématům - All-Access - analýza - BI - DB2 - Embarcadero - ER - Framework - MetaWizard - MySQL - Oracle - PostgreSQL - SQL - Studio - ToolCloud - TwinFin - UML - Jason Tiret

Článek ze dne 11. listopadu 2010 - čtvrtek

Další články od Borland, s.r.o.

Podpora systému iOS do nástroje C++Builder XE5

Embarcadero zahajuje prodej rodiny nástrojů RAD Studio XE5

Nezávislý a globální průzkum mezi vývojáři mobilních aplikací

Databáze SQL pro iOS

RAD Studio XE4: vývoj pro Windows, Mac, iOS, mobilní zařízení a web

Embarcadero DB PowerStudio XE3.5

FireDAC: podnikový přístup k datům na různých zařízeních

Embarcadero představuje nový vývojářský nástroj Delphi for iOS s kompilátorem ARM

Embarcadero Technologies posiluje akvizicí AnyDAC

Platforma Embarcadero pro úspěšné nasazení Data Governance

Embarcadero C++Builder XE3

Embarcadero HTML5 Builder mění vývoj webových a mobilních aplikací

Nové vývojářské nástroje Embarcadero Delphi XE3, C++Builder XE3 a RAD Studio XE3

Platforma AppWave zlepšuje pohodlí uživatelů PC software od všech dodavatelů

Embarcadero Prism XE2.5: multiplatformní vývojový nástroj pro architekturu .NET

DB Power Studio XE3 dává nové možnosti pro správu databází

AppWave Store mění zvyklosti práce s programy pro Windows PC

AppWave: zdarma dostupné prostředí pro samoobslužný přístup k software pro PC

Embarcadero FireMonkey: aplikační platforma příští generace obchodních aplikací

RAD Studio XE2: nová verze sady softwarových vývojových nástrojů pro mobilní zařízení

RAD Studio XE2 World Tour: seznamte se s vlastnostmi nové verze Delphi

Certifikační program Embarcadero pro Delphi

DB PowerStudio for SQL Server: zjednodušuje vývoj a správu databází SQL Server

Startovací edice nástrojů Delphi a C++Builder

Embarcadero ER/Studio XE: nová verze přináší rozšířenou škálovatelnost a zvýšený výkon

Nová verze Embarcadero InterBase XE

Embarcadero RAD Studio XE s novými verzemi nástrojů zrychluje proces vývoje aplikací

Embarcadero v novém Delphi Prism 2011 rozšiřuje multiplatformní možnosti vývoje pro architekturu .NET

Webový seminář o Delphi Prism 2011

Embarcadero mění trh nástrojů pro práci s databázovými systémy a jejich daty

Embarcadero Rapid SQL XE, integrované vývojové prostředí pro jazyk SQL

ER/Studio Enterprise 8.5 rozšiřuje možnosti modelování dat

Delphi.cz, nový nezávislý portál pro programátory

DBArtisan pro databázi SQL Azure společnosti Microsoft, nový produkt od Embarcadero

Embarcadero DB Optimizer 2.0 zjednodušuje ladění kódu SQL

Embarcadero ToolCloud zjednodušuje dostupnost, správu a dodávání softwarových nástrojů

DBArtisan XE, multiplatformní administrační nástroj s podporou správy licencí pomocí ToolCloud