logo

Embarcadero ER/Studio XE: nová verze přináší rozšířenou škálovatelnost a zvýšený výkon

Společnost Embarcadero Technologies oznámila dostupnost produktu ER/Studio XE, oceňované sady nástrojů pro návrh databází a modelování dat. Nejnovější verze nabízí vylepšení uživatelského komfortu, rozšířenou škálovatelnost a zvýšený výkon. Rozšířena byla i podpora databázových systémů o podporu nástroje Netezza TwinFin ve verzích 5.0 a 4.6.

Embarcadero ER/Studio XE profesionálům v oboru správy dat nabízí způsob tvorby a údržby podnikových databází a datových skladů s nejbohatšími možnostmi vzájemné spolupráce. Zabudovány jsou prostředky pro automatizaci rutinních úloh při modelování, takže uživatelé produktu dokážou analyzovat a optimalizovat databáze a struktury datových skladů daleko snáze a rychleji. Vylepšené serverové úložiště pro správu modelů je nyní škálovatelnější, takže ER/Studio XE poskytuje ten nejproduktivnější způsob, jak sdílet, dokumentovat a zveřejňovat modely a metadata v rámci distribuovaných týmů.

"ER/Studio XE je nejlepším řešením pro správu a modelování podnikových dat," říká pan Karthikeyan Kaliyaperumal, hlavní datový architekt u společnosti The Nielsen Company. "Sdílené úložiště metadat, které je součástí produktu ER/Studio, je zásadní pro úspěšnost našich podnikových projektů, protože umožňuje všem členům našeho týmu spolupracovat. S novou podporou Netezza můžeme přesněji dokumentovat, vytvářet a spravovat naše data zaměřená na Business Intelligence. Navíc kromě funkčnosti všech nástrojů poskytuje Embarcadero i výjimečnou podporu, která pomáhá našemu týmu k úspěchu."

Spolu s uvolněním produktu ER/Studio XE oznamuje společnost Embarcadero partnerství se společností Netezza, globálním poskytovatelem datových skladů a nástrojů pro analýzu a monitorování. Po zahrnutí podpory Netezza 5.0 a 4.6 mohou zákazníci využít ER/Studio XE k rychlejšímu pochopení, tvorbě či správě architektur datových skladů.

"Stále více organizací přechází za běžné hranice tradičních datových skladů a přístupů běžných pro BI (Business Intelligence) k úspornějším a výkonnějším alternativám," říká pan Matt Rollender, ředitel pro technologie a strategická partnerství u společnosti Netezza. "Naše partnerství s Embarcaderem dává našim zákazníkům podporu vedoucího nástroje pro modelování dat, který jim pomůže lépe porozumět datům a poskytovat smysluplnější informace obchodním uživatelům jejich aplikací."

Počet zákazníků Embarcadero, kteří se spoléhají na obchodní analýzy pro seriózní obchodní rozhodování, stále roste a ti se stále častěji se obracejí na společnost Netezza a její moderní nástroje pro datové sklady.

"Úložiště podnikových metadata je nyní rychlejší a vysoce škálovatelné. Podpora databázových prostředí se rozšířila o produkty Netezza. Naši zákazníci tak nyní mohou daleko lépe spravovat a opakovaně používat své datové zdroje a skutečně optimalizovat interní procesy tak, aby ušetřili čas i náklady," řekl pan Jason Tiret, ředitel pro modelování a architektury u společnosti Embarcadero Technologies.

Kromě lepšího využívání datových zdrojů poskytuje ER/Studio XE organizacím ty nejpokročilejší možnosti dokumentování, tvorby výstupních sestav a systémů pro podporu rozhodování dostupné v modelovacím nástroji. ER/Studio XE podporuje Oracle, DB2, Sybase, MS SQL Server, InterBase, Netezza, Teradata, MySQL, PostgreSQL a další systémy z jediného uživatelského rozhraní.

Nově je součástí produktu ER/Studio XE rovněž rozsáhlá sada konektorů pro přímou výměnu metadat s více než 70 nástroji pro modelování či podporu datových skladů.

ER/Studio XE nabízí plnou podporu datového, procesního a softwarového modelování (UML) a splňuje tak veškeré požadavky pro implementaci modelem řízené podnikové architektury dle „Zachman Framework“. Sdílení modelů a komunikaci mezi jednotlivými uživateli a skupinami uživatelů zefektivňuje rovněž obsažený ER/Studio Enterprise Portál.

Produkty Embarcadero s označením "XE" se odlišují třemi základními vlastnostmi - přímou a nativní podporou více platforem databázových systémů a běhových prostředí z jediného uživatelského rozhraní, technologií ToolCloud pro centralizovanou správu licencí a dostupnost nástrojů na vyžádání a snadnou možností přechodu formou upgrade na sadu nástrojů Embarcadero All-Access XE.

Cena a dostupnost

ER/Studio XE je okamžitě k dispozici. Ceny začínají na 180000,- Kč. Za tuto cenu zákazník získá nástroje ER/Studio Data Architect, ER/Studio Business Architect, ER/Studio Software Architect, ER/Studio Repository, ER/Studio Portal, MetaWizard Import/Export, licencování ToolCloud a podporu více platforem.

Jako platí pro všechny nástroje Embarcadero i ER/Studio XE je dostupné v rámci sady nástrojů Embarcadero All-Access.

Další články k tématům - All-Access - analýza - BI - DB2 - Embarcadero - ER - Framework - MetaWizard - MySQL - Oracle - PostgreSQL - SQL - Studio - ToolCloud - TwinFin - UML - Jason Tiret

Článek ze dne 11. listopadu 2010 - čtvrtek

Další články od Borland, s.r.o.