logo Borland, s.r.o.

RAD Studio XE2 World Tour: seznamte se s vlastnostmi nové verze Delphi

Slovenští a čeští uživatelé Delphi se mohou seznámit s vlastnostmi nové verze Delphi během dvou seminářů řady RAD Studio XE2 World Tour, které proběhnou 13.9. v Bratislavě a 14.9. 2011 v Praze. Vstup na akci je zdarma na základě online registrace.

Embarcadero Delphi má za sebou již tři roky dvouciferného růstu od okamžiku odkoupení od společnosti Borland a počet uživatelů Delphi již díky stálému růstu překračuje dva milióny.

Vývojáři na celém světě pokračují v investicích do Delphi - společnost Embarcadero Technologies oznámila, že komunita uživatelů Delphi na celém světě překročila počet dvou miliónů členů a stala se tak druhou nejrozsáhlejší společností vývojářů pro Windows po společnosti Microsoft. Navíc prodeje licencí Delphi od akvizice produktové řady CodeGear od společnosti Borland Software v roce 2008 trvale rostly o 15 procent každý rok. Kromě produktové řady Delphi byly součástí akvizice od Borlandu i produkty C++Builder, RadPHP, RAD Studio a InterBase.

Delphi je i nadále populární mezi vývojáři hlavně proto, že umožňuje nejrychlejší tvorbu velmi rychlých nativních (kompilovaných) aplikací pro Windows, vybavených velkou řadou funkcí. Významně zkracuje dobu zápisu kódu; svým plně vizuálním dvoucestným vývojovým prostředím pro rychlý vývoj aplikací a využíváním systému komponent vývojářům dovoluje vytvářet aplikace až pětkrát rychleji. Delphi zrychluje vývoj pro různé verze Windows a řadu databázových platforem. Vytvářené aplikace zahrnují stolní aplikace s grafickým uživatelským prostředím, interaktivní aplikace s dotykovým rozhraním, kioskové aplikace a daty řízené vícevrstvé webové a cloudové aplikace.

Díky vlastnostem Delphi jsou dnes na trhu tisíce novátorských aplikací vytvořených pomocí tohoto nástroje; namátkou jmenujme Audio Grabber, MediaMonkey, Macromedia Captivate, QuickBooks Point of Sale, Sirius32, Skype a Webroot Spy Sweeper. Navíc díky své rychlosti a hbitosti Delphi vyhrává v soutěžích ocenění, jako jsou 2011 SD Times 100 (100 nejlepších v roce 2011 podle serveru SD Times) v kategorii nástrojů a knihoven nebo vítězství v hlasování uživatelů serveru Code Project o nejlepší programovací jazyk roku 2011.

Delphi je též celosvětově populární ve školství. Během posledních let byl nástroj Delphi široce využíván studenty v celém Rusku na základě podnětu ruského Ministerstva školství. Delphi se též používá v řadě středních škol a univerzit v Evropě, Jižní Americe, Indii a Spojeném království. Mnoho z těchto institucí zvolilo používání Delphi v rámci sady nástrojů All-Access XE se zvláštní nízkou cenou pro studenty a školy.

Jim Wood je uživatelem Delphi již 15 let a chápe jeho přitažlivost jak pro zavedené, tak pro začínající programátory. Pan Wood je hlavním technologem společnosti EZLinks Golf, nejrozsáhlejší sítě pro golfové rezervace a nejvytíženějšího golfového zákaznického centra na světě.

"Mladí podnikatelé, kteří chtějí vytvářet skvělé aplikace a mít je rychle hotové, by měli pro vývoj zvolit Delphi", říká pan Wood. "Pokud potřebujete vyvíjet software pro Windows, Delphi je tím nejlepším nástrojem. Struktura jazyka a hotové komponenty jazyka Delphi zjednodušují a zrychlují celý vývojový cyklus, a to je ohromná výhoda."

Embarcadero odhalí další převratné technologické novinky v plánované sadě nástrojů RAD Studio XE2. Tato sada obsahuje i nejnovější verzi Delphi a objeví se na trhu během třetího kvartálu roku 2011. Embarcadero očekává po Delphi XE2 velice silnou poptávku. Nové vydání bude mít opět obohacenou škálu vlastností a bude poskytovat například podporu 64-bitových Windows, podporu platforem Windows i Mac OS X, či plnou podporu nové aplikační platformy pro tvorbu obchodních aplikací nazvanou FireMonkey - s tou budou programátoři moci vytvářet vizuálně oslnivé dvou- a třírozměrné grafické aplikace.

"Delphi je klíčovým prvkem podnikání společnosti Embarcadero a firma je velice hrdá na stálý růst, který tento produkt zažíval během posledních tří let. Tento úspěch je potvrzením novátorského přístupu k rychlému vývoji aplikací v Delphi a výkonu kompilovaných aplikací", říká pan Michael Swindell, starší viceprezident pro marketing a produkty u společnosti Embarcadero. "Vnímáme jako svůj úkol usnadnit programátorům stát se ve svých organizacích a v očích zákazníků hrdiny. Přestože je příští generace Delphi stále ještě ve stádiu betatestování, vidíme již dnes, co dokážou vývojáři pomocí předběžné verze vytvořit a velice nás to těší. Nová verze Delphi je navržena tak, aby vnesla další revoluci do tvorby mimořádně bohatých aplikací pro Windows, Mac OS X a iOS."

RAD Studio XE2 World Tour - Bratislava - Praha

Chcete zjistit, co přichází s novou verzí RAD Studio XE2? Přijďte se podívat na seminář, kde se bude hovořit o vlastnostech tohoto vývojářského produktu, na které jste dlouho čekali! Největší a nejlepší vydání produktů Delphi, C++Builder, RadPHP a Prism v historii bude brzy na trhu. A vy můžete být první, kteří se seznámí se všemi jeho novinkami.

Pomocí RAD Studia XE2 budete moci vytvářet aplikace pro 64-bitové Windows, využít posledních novinek hardware, dosáhnout do větší paměti a podstatně zvýšit výkon aplikací. Budete schopni nasadit aplikace do prostředí Windows, Mac a na další platformy. A pomocí FireMonkey, aplikační knihovny příští generace využívající grafický procesor, dokážete vytvářet vizuálně ohromující obchodní aplikace s dvou a třírozměrnou grafikou, které budou poutavější a interaktivnější než cokoli jiného na trhu.

Termíny seminářů:

Prezentace v ČR a SR jsou součástí celosvětové akce, během které proběhne zhruba 70 seminářů ve 30 zemích.

Článek Borland, s.r.o. ze dne úterý 16. srpna 2011

Další články od Borland, s.r.o.

Podpora systému iOS do nástroje C++Builder XE5

Embarcadero zahajuje prodej rodiny nástrojů RAD Studio XE5

Nezávislý a globální průzkum mezi vývojáři mobilních aplikací

Databáze SQL pro iOS

RAD Studio XE4: vývoj pro Windows, Mac, iOS, mobilní zařízení a web

Embarcadero DB PowerStudio XE3.5

FireDAC: podnikový přístup k datům na různých zařízeních

Embarcadero představuje nový vývojářský nástroj Delphi for iOS s kompilátorem ARM

Embarcadero Technologies posiluje akvizicí AnyDAC

Platforma Embarcadero pro úspěšné nasazení Data Governance

Embarcadero C++Builder XE3

Embarcadero HTML5 Builder mění vývoj webových a mobilních aplikací

Nové vývojářské nástroje Embarcadero Delphi XE3, C++Builder XE3 a RAD Studio XE3

Platforma AppWave zlepšuje pohodlí uživatelů PC software od všech dodavatelů

Embarcadero Prism XE2.5: multiplatformní vývojový nástroj pro architekturu .NET

DB Power Studio XE3 dává nové možnosti pro správu databází

AppWave Store mění zvyklosti práce s programy pro Windows PC

AppWave: zdarma dostupné prostředí pro samoobslužný přístup k software pro PC

Embarcadero FireMonkey: aplikační platforma příští generace obchodních aplikací

RAD Studio XE2: nová verze sady softwarových vývojových nástrojů pro mobilní zařízení

RAD Studio XE2 World Tour: seznamte se s vlastnostmi nové verze Delphi

Certifikační program Embarcadero pro Delphi

DB PowerStudio for SQL Server: zjednodušuje vývoj a správu databází SQL Server

Startovací edice nástrojů Delphi a C++Builder

Embarcadero ER/Studio XE: nová verze přináší rozšířenou škálovatelnost a zvýšený výkon

Nová verze Embarcadero InterBase XE

Embarcadero RAD Studio XE s novými verzemi nástrojů zrychluje proces vývoje aplikací

Embarcadero v novém Delphi Prism 2011 rozšiřuje multiplatformní možnosti vývoje pro architekturu .NET

Webový seminář o Delphi Prism 2011

Embarcadero mění trh nástrojů pro práci s databázovými systémy a jejich daty

Embarcadero Rapid SQL XE, integrované vývojové prostředí pro jazyk SQL

ER/Studio Enterprise 8.5 rozšiřuje možnosti modelování dat

Delphi.cz, nový nezávislý portál pro programátory

DBArtisan pro databázi SQL Azure společnosti Microsoft, nový produkt od Embarcadero

Embarcadero DB Optimizer 2.0 zjednodušuje ladění kódu SQL

Embarcadero ToolCloud zjednodušuje dostupnost, správu a dodávání softwarových nástrojů

DBArtisan XE, multiplatformní administrační nástroj s podporou správy licencí pomocí ToolCloud