logo

RAD Studio XE2 World Tour: seznamte se s vlastnostmi nové verze Delphi

Slovenští a čeští uživatelé Delphi se mohou seznámit s vlastnostmi nové verze Delphi během dvou seminářů řady RAD Studio XE2 World Tour, které proběhnou 13.9. v Bratislavě a 14.9. 2011 v Praze. Vstup na akci je zdarma na základě online registrace.

Embarcadero Delphi má za sebou již tři roky dvouciferného růstu od okamžiku odkoupení od společnosti Borland a počet uživatelů Delphi již díky stálému růstu překračuje dva milióny.

Vývojáři na celém světě pokračují v investicích do Delphi - společnost Embarcadero Technologies oznámila, že komunita uživatelů Delphi na celém světě překročila počet dvou miliónů členů a stala se tak druhou nejrozsáhlejší společností vývojářů pro Windows po společnosti Microsoft. Navíc prodeje licencí Delphi od akvizice produktové řady CodeGear od společnosti Borland Software v roce 2008 trvale rostly o 15 procent každý rok. Kromě produktové řady Delphi byly součástí akvizice od Borlandu i produkty C++Builder, RadPHP, RAD Studio a InterBase.

Delphi je i nadále populární mezi vývojáři hlavně proto, že umožňuje nejrychlejší tvorbu velmi rychlých nativních (kompilovaných) aplikací pro Windows, vybavených velkou řadou funkcí. Významně zkracuje dobu zápisu kódu; svým plně vizuálním dvoucestným vývojovým prostředím pro rychlý vývoj aplikací a využíváním systému komponent vývojářům dovoluje vytvářet aplikace až pětkrát rychleji. Delphi zrychluje vývoj pro různé verze Windows a řadu databázových platforem. Vytvářené aplikace zahrnují stolní aplikace s grafickým uživatelským prostředím, interaktivní aplikace s dotykovým rozhraním, kioskové aplikace a daty řízené vícevrstvé webové a cloudové aplikace.

Díky vlastnostem Delphi jsou dnes na trhu tisíce novátorských aplikací vytvořených pomocí tohoto nástroje; namátkou jmenujme Audio Grabber, MediaMonkey, Macromedia Captivate, QuickBooks Point of Sale, Sirius32, Skype a Webroot Spy Sweeper. Navíc díky své rychlosti a hbitosti Delphi vyhrává v soutěžích ocenění, jako jsou 2011 SD Times 100 (100 nejlepších v roce 2011 podle serveru SD Times) v kategorii nástrojů a knihoven nebo vítězství v hlasování uživatelů serveru Code Project o nejlepší programovací jazyk roku 2011.

Delphi je též celosvětově populární ve školství. Během posledních let byl nástroj Delphi široce využíván studenty v celém Rusku na základě podnětu ruského Ministerstva školství. Delphi se též používá v řadě středních škol a univerzit v Evropě, Jižní Americe, Indii a Spojeném království. Mnoho z těchto institucí zvolilo používání Delphi v rámci sady nástrojů All-Access XE se zvláštní nízkou cenou pro studenty a školy.

Jim Wood je uživatelem Delphi již 15 let a chápe jeho přitažlivost jak pro zavedené, tak pro začínající programátory. Pan Wood je hlavním technologem společnosti EZLinks Golf, nejrozsáhlejší sítě pro golfové rezervace a nejvytíženějšího golfového zákaznického centra na světě.

"Mladí podnikatelé, kteří chtějí vytvářet skvělé aplikace a mít je rychle hotové, by měli pro vývoj zvolit Delphi", říká pan Wood. "Pokud potřebujete vyvíjet software pro Windows, Delphi je tím nejlepším nástrojem. Struktura jazyka a hotové komponenty jazyka Delphi zjednodušují a zrychlují celý vývojový cyklus, a to je ohromná výhoda."

Embarcadero odhalí další převratné technologické novinky v plánované sadě nástrojů RAD Studio XE2. Tato sada obsahuje i nejnovější verzi Delphi a objeví se na trhu během třetího kvartálu roku 2011. Embarcadero očekává po Delphi XE2 velice silnou poptávku. Nové vydání bude mít opět obohacenou škálu vlastností a bude poskytovat například podporu 64-bitových Windows, podporu platforem Windows i Mac OS X, či plnou podporu nové aplikační platformy pro tvorbu obchodních aplikací nazvanou FireMonkey - s tou budou programátoři moci vytvářet vizuálně oslnivé dvou- a třírozměrné grafické aplikace.

"Delphi je klíčovým prvkem podnikání společnosti Embarcadero a firma je velice hrdá na stálý růst, který tento produkt zažíval během posledních tří let. Tento úspěch je potvrzením novátorského přístupu k rychlému vývoji aplikací v Delphi a výkonu kompilovaných aplikací", říká pan Michael Swindell, starší viceprezident pro marketing a produkty u společnosti Embarcadero. "Vnímáme jako svůj úkol usnadnit programátorům stát se ve svých organizacích a v očích zákazníků hrdiny. Přestože je příští generace Delphi stále ještě ve stádiu betatestování, vidíme již dnes, co dokážou vývojáři pomocí předběžné verze vytvořit a velice nás to těší. Nová verze Delphi je navržena tak, aby vnesla další revoluci do tvorby mimořádně bohatých aplikací pro Windows, Mac OS X a iOS."

RAD Studio XE2 World Tour - Bratislava - Praha

Chcete zjistit, co přichází s novou verzí RAD Studio XE2? Přijďte se podívat na seminář, kde se bude hovořit o vlastnostech tohoto vývojářského produktu, na které jste dlouho čekali! Největší a nejlepší vydání produktů Delphi, C++Builder, RadPHP a Prism v historii bude brzy na trhu. A vy můžete být první, kteří se seznámí se všemi jeho novinkami.

Pomocí RAD Studia XE2 budete moci vytvářet aplikace pro 64-bitové Windows, využít posledních novinek hardware, dosáhnout do větší paměti a podstatně zvýšit výkon aplikací. Budete schopni nasadit aplikace do prostředí Windows, Mac a na další platformy. A pomocí FireMonkey, aplikační knihovny příští generace využívající grafický procesor, dokážete vytvářet vizuálně ohromující obchodní aplikace s dvou a třírozměrnou grafikou, které budou poutavější a interaktivnější než cokoli jiného na trhu.

Termíny seminářů:

Prezentace v ČR a SR jsou součástí celosvětové akce, během které proběhne zhruba 70 seminářů ve 30 zemích.

Článek ze dne 16. srpna 2011 - úterý

Další články od Borland, s.r.o.