logo Daktela s.r.o.

Omnichannel Daktela pro spolehlivou komunikaci ve zdravotnictví

Umožňuje nahrávat všechny hovory mezi pacienty a zdravotními pracovníky, což výrazným způsobem napomáhá k celkové transparentnosti komunikace, která je v péči o pacienta zásadní. Rychlost a kvalita podávaných informací přímo souvisí s kvalitou poskytované lékařské péče.

Zásadní pro spolehlivou komunikaci je také možnost integrace s jinými interními systémy, kdy Daktela automaticky propojuje konkrétní hovor s dalšími relevantními informacemi - např. z interní databáze - zdravotník díky tomu může uživateli rychleji a lépe poradit a doporučit, jak má postupovat, případně jej propojit s tím správným lékařem a nabídnout tak mnohem rychleji třeba termín vyšetření.

Díky spojení s již používaným CRM systémem se u stávajících klientů automaticky otevře karta pacienta, jakmile pacient zavolá. Není již tedy nutné zdlouhavé hledání potřebných informací.

"Dříve, než se do dané ordinace pacient dovolá, se systém podívá, se kterým z lékařů byl v kontaktu, případně se kterým pracovníkem klientské linky naposledy hovořil a na toho ho primárně spojí. Hovor může vyřídit ovšem dostatečně kvalifikovaně i jiný zdravotník či zdravotní sestra díky kompletní historii komunikace, kdy hned uvidí, co bylo konkrétně v minulosti řešeno. Díky systému Daktela tak máte jistotu, že všechny hovory jednotlivých pacientů a klientů dané kliniky nebo nemocnice budou zodpovězeny a e-maily vyřízeny," říká Richard Baar, CEO společnosti Daktela.

Tyto praktické výhody v komunikaci může využívat jakékoliv zdravotnické zařízení či nemocnice, dále soukromé kliniky, ale i větší ordinace praktických lékařů a specialistů.

Transparentnost je ovšem důležitá i při komunikaci s klienty na veterinárních klinikách, kdy je možné zpětně ověřit podle záznamu hovoru, jaká léčba byla doporučena, případně na kdy byl daný chovatel objednán, či jaké léky si měl vyzvednout.

Sofistikované řešení pro komunikaci výrazně zkrátí dobu potřebnou s klienty na lince a zásadním způsobem zvýší komfort pro pacienty i zaměstnance při vzájemném kontaktu, ať se jedná o jakýkoliv komunikační kanál, který si zvolí. Unikátní omnichannel řešení Daktela je spolehlivé řešení na míru pro každého.

"Díky Daktele mohou automaticky odcházet lidem potvrzující SMS o objednání k lékaři. Další zkvalitňování poskytování služeb umožnilo také nahrávání hovorů. Uživatelům je možné nabídnout komunikaci v češtině nebo angličtině a propojit je s pracovníkem, který tento jazyk ovládá. S uživateli je možné komunikovat nejen po telefonu, SMS a e-mailu, ale i na webových stránkách pomocí webchatu," říká Barbora Korandová, head of medical & client services služby uLékaře, která software Daktela využívá již několik let.

Systém Daktela tak umožňuje obdobným službám, jako je uLékaře vyřešit v průměru až 5000 požadavků každý měsíc, navíc s přehledným reportem komunikace a statistikou hovorů, SMS či emailů, které se zobrazují v rámci aplikace přehledně v jednom okně.

Článek Daktela s.r.o. ze dne středa 1. září 2021

Další články od Daktela s.r.o.