logo Daktela s.r.o.

Jiří Havlíček - nový generální ředitel společnosti Daktela

Do čela globální technologické společnosti Daktela, která poskytuje firmám svůj software pro komunikaci se zákazníky, řízení zákaznické zkušenosti a také pro komunikaci uvnitř firem, se na začátku února 2024 postavil její dosavadní technický ředitel Jiří Havlíček. Na této pozici vystřídal Martina Skabu, který se po úspěšné akceleraci zahraniční expanze přesouvá zpět do skupiny Sandberg Capital.

"Za uplynulých šest let jsem v Daktele nasbíral neocenitelné zkušenosti. Díky silnému know-how patříme mezi největší české společnosti poskytující Software as a Service. Nejdůležitější je pro mě neustále inovovat a posouvat se vpřed, přičemž věřím, že lidský potenciál je největší hybná síla. Naší misí je sjednocovat a zpřehledňovat komunikaci mezi firmami a jejich zákazníky a také uvnitř firem samotných. Díky tomu vytváříme skvělou zákaznickou zkušenost. Mezi klienty, kteří v Česku využívají software od Daktely, patří např. PPL, Notino, Rohlik.cz, Košík.cz, Mall.cz, Seznam.cz nebo Allianz," říká Jiří Havlíček, generální ředitel společnosti Daktela.

Právě odcházející Martin Skaba (35 let) má zásluhu na tom, že Sandberg Capital investoval v roce 2021 do tehdy české telekomunikační firmy a během tří let ji přivedl mezi špičky oboru na evropské úrovni. Po dokončení investice vstoupila Daktela na maďarský, rumunský a srbský trh, zároveň posílila svou přítomnost na polském a vyspělém britském trhu. Navíc se jí podařilo uspět i v německy mluvících zemích (regionu DACH).

V roce 2022 se Daktele povedl strategický tah, a to akvizice společnosti Coworkers.ai a jejího integrovaného řešení umělé inteligence (AI). Díky tomu upevnila svou pozici technologického lídra a získala náskok před konkurencí. S nástupem ChatGPT a zvyšující se poptávkou po AI produktech se to ukázalo jako velmi prozíravý tah.

V roce 2023 implementovala Daktela jako jedna z prvních firem na globálním trhu umělou inteligenci do vlastního produktu. Téhož roku se firma úspěšně vypořádala i s méně příznivou makroekonomickou situací, přičemž meziročně zvýšila licenční příjmy o 20 %. Pod Skabovým vedením se Daktele podařilo dosáhnout hospodářského růstu na všech trzích.

Jiří Havlíček (33 let) vystudoval Fakultu informatiky a statistiky na VŠE se specializací na IT management a nástavbový výběrový program Honors Academia zaměřený na leadership. Do Daktely přešel v roce 2018 ze strany jejího klienta - největšího tuzemského provozovatele kontaktních center Conectart. Prošel několika pozicemi ve firmě a od února 2022 působil jako CTO.

V nejbližším období bude Daktela i nadále rozvíjet svůj cloudový software pro kontaktní centra, se kterým plánuje expandovat dále do zahraničí. Na významu budou získávat nové produkty s umělou inteligencí typu chatbotů, voicebotů, mailbotů, RBM botů, aby ještě více zefektivnily řízení komunikačních procesů.

Podpůrnou roli bude hrát také navazování strategických partnerství s velkými zahraničními subjekty, jako se to podařilo v případě německého poskytovatele integrované obchodní komunikace NFON AG.

Článek Daktela s.r.o. ze dne středa 20. března 2024

Další články od Daktela s.r.o.

Nabídka zaměstnání