logo

HTC vyhásilo vítěze soutěže Tattoo my HTC

Společnost HTC Corporation vyhlásila vítěze soutěže Tattoo my HTC - designová soutěž, která se konala od 25.2. do 31.3. 2010 a jejím cílem bylo vytvořit design krytu mobilního telefonu HTC Tattoo.

Soutěžilo se v kategoriích :

Hlavní cena byla 100000 Kč.

Celkem 10937 návrhů rozdělených do kategorií Láska, Příroda, Abstraktní, Lidé, Sport a Ostatní soutěžilo o přízeň veřejnosti a poroty. Telefon HTC Tattoo vznikl na základě touhy vnášet do lidských životů inovace, krásný design a snadné používání. HTC Tattoo je především o lidech. Proto bylo důležité také veřejné hlasování. Porota zase hodnotila kreativitu a styl soutěžních návrhů.

Vedle řady renomovaných novinářů a zástupců HTC Corporation a Telefónica O2 se hodnocení ujmula i odborná porota: Rony Plesl, nejlepší český produktový designer, Beata Rajská, špičková módními návrhářka, Jozef Sloboda, významný český módní návrhář, Pasta Oner, profesionál streetartu a legenda graffiti, a Vladimír Kolenský, šéfredaktor časopisu FONT.

Jozef Sloboda ocenil zájem veřejnosti : "Překvapilo mě kolik hezkých krytů se objevilo v soutěži a jsem rád, že se lidé zajímají o design !"

Nesnadnost výběru shrnul do svých slov i Pasta Oner : "Vytvořit zajímavý a kvalitní design není jednoduchý ůkol a ve společnosti je tato disciplína lidské činnosti často opomíjena. Velmi mě překvapilo, že i přesto se v této soutěži sešla celá řada zajímavých návrhů od laické veřejnosti. Kreativní duch snad ještě nevymřel."

Výhercem hlasování poroty se stal design s názvem "Mozaika" autorky Kláry Tučkové z Prahy 5. Vítězka získala finanční odměnu v hodnotě 50000 Kč a mobilní telefon HTC Tattoo.

Beatu Rajskou oslovil i design s názvem "Punk Ed", který sice nakonec nezvítězil, ale zase zanechal hluboké dojmy : "(Punk Ed) Je podle mě design, který vyhovuje mému pojetí designu i naturelu. Evokuje ve mně spojení i kontrasty, absolutní protiklady i zapadnutí do sebe. Energii jing a jang. Vztah, kde každý je jiný, a přitom ve spojení velmi silný. Přátelství ale i nenávist. Oba póly magnetu."

Na rozdíl od hlasování poroty rozhodovala druhou kategorii obliba designu u veřejnosti. Vítězem „Nejhezčí kryt - podle výsledků veřejného hlasování se stal design krytu s názvem "Drak" a autor vítězného designu Jan Švajcr z Chlumčan získal finanční odměnu 100000 Kč a telefon HTC Tatto. Druhé místo s designem krytu "Čuníci forever" obsadil Tomáš Novotný z Mladé Boleslavy a tím vyhrál částku 30000 Kč a telefon HTC Tattoo. 15000 Kč a telefon HTC Tattoo za třetí místo získal Tomáš Drobný (Sušice) s designem "Flower".

Vladimír Kolenský akci ohodnotil slovy : "Ohromný zájem o soutěž Tattoo my HTC, který je patrný i z vysokého počtu účastníků, představil úžasné spektrum neotřelých nápadů a kreativních řešení. Nezbývá, než poděkovat společnosti HTC Corporation, že nabídla příležitost především mladé generaci ukázat svou tvořivost a designérský talent."

Deset vylosovaných soutěžících získalo telefon HTC Tattoo. Vylosováni byli tito soutěžící : Petr Bláha (Žďár nad Sázavou) Dalibor Tichý (Studená), Miroslav Bartoš (Most) , Pavla Čimicová (Příbram), Šárka Svobodová (Plzeň), Štěpán Primmer (Orlová), Ladislav Smejkal (Zlín), Pavel Bolieš (Nový Jičín), Lucie Sváčková (Nový Jičín), Martina Burešová (Skalná).

O telefonu HTC Tattoo

HTC nejsou jen managerské telefony, ale i stylové přístroje pro zábavu a surfování po internetu. HTC Tattoo, telefon s operačním systémem Android, nabízí výrazný design a možnost přizpůsobit vše od hardwaru až po aplikace a obsah telefonu. Díky HTC Sence je práce s telefonem velmi intuitivní. Zaujme především svou inovativností, krásným designem a snadným používáním. Každý může měnit vzhled telefonu dle své osobnosti či momentální nálady. HTC Sence je založeno na třech základních principech : Udělej to po svém, Zůstaň nablízku a Objev nečekané. HTC Tattoo obsahuje také mobilní služby společnosti Google: Mapy Google, vyhledávání, Gmail a Android market, kde si každý může stáhnout tisíce oblíbených aplikací a her. Uživatelé ocení i řadu hardwarových předností včetně 3,2 megapixelového fotoaparátu s funkcí autofocus, 3,5 mm vstup pro stereo sluchátka a slot na microSD paměť.

Další články k tématům - Android - design - Google - hlasování - HTC - kryt - Tattoo - telefon - Jozef Sloboda - Pasta Oner - Jan Švajcr

Článek ze dne 3. května 2010 - pondělí

Další články od HTC Corporation