logo

Česká lokalizace firmware úložných zařízení ReadyNAS od NETGEAR

NETGEAR, Inc. uvádí na český trh unikátní firmware pro svou řadu síťových úložných zařízení ReadyNAS, který nyní nyní obsahuje řadu vylepšení a umožňuje využívání několika zcela unikátních funkcí - a navíc nabízí kompletní českou lokalizaci.

Nová verze firmwaru RAIDiator ve verzi 4.2.13 (x86) je určena pro přístroje NETGEAR ReadyNAS modelových řad Pro Business Edition, Pro Pioneer Edition, NVX, NVX Pioneer Edition, 2100, 3100, 3200, 4200, Ultra 4 a Ultra 6. Českým uživatelům přináší skvělou možnost, jak dokonale porozumět administračnímu rozhraní i v případě, že je jim zcela cizí znalost anglického jazyka.

Nová funkce :

Nové funkce i ve starších NASech

Díky funkcionalitě nového firmwaru RAIDiator 4.2.13 mají nyní i majitelé dříve zakoupených přístrojů ReadyNAS skvělou možnost, jak rozšířit stávající softwarovou výbavu svých zařízení o nejmodernější sbírku funkcí, aniž by museli investovat prostředky do nákupu nového přístroje. Update firmwaru v přístrojích NETGEAR ReadyNAS je navíc maximálně jednoduchý - nejsnazší cestou je použít záložku Systém -> Aktualizace v přímo v administračním rozhraní přístrojů ReadyNAS, aktuální verzi firmwaru lze také případně stáhnout z webových stránek společnosti NETGEAR na lokální pevný disk počítače a v administračním rozhraní zařízení ReadyNAS definovat aktualizačnímu průvodci cestu k tomuto souboru.

Softwarová laboratoř společnosti NETGEAR vydává aktualizace firmwaru pro většinu komerčně dostupných zařízení. Tyto aktualizace obsahují nejen variabilní množství funkčních vylepšení, ale podle potřeby i opravy stávajících funkcí, které přispívají k maximální stabilitě celého zařízení. Zařízení NETGEAR jsou z toho důvodu přednastavena tak, aby automaticky zjišťovala dostupnost nejnovějších verzí firmwaru, a nabízela uživatelům možnost jejich upgradu.

Kromě výše uvedených funkcí otevírá nová verze firmwaru dveře také k dalším funkcím, které mohou uživatelé systémů ReadyNAS využívat. Tyto funkce jsou k dispozici prostřednictvím tzv. add-onů, tedy softwarových doplňků (či tzv. zásuvných softwarových modulů); ty lze velmi snadno doinstalovat, okamžitě využívat a následně spravovat prostřednictvím administračního rozhraní přístrojů NETGEAR ReadyNAS.

Díky add-on doplňkům mohou i majitelé dříve zakoupených přístrojů ReadyNAS využívat např. unikátní funkce, představené teprve před několika týdny s nejnovější modelovou řadou ReadyNAS Ultra. K takovým patří např. technologie Skifta nabízející možnost streamovat multimédia bez ohledu na to, kde jsou uložena, z jakéhokoli místa na jakéhokoli síťové DLNA zařízení. Uživatelé tak mohou kdykoli vzdáleně přistupovat ke svým soukromým sbírkám médií z PS3, XBox 360 či jakéhokoli zařízení s certifikací DLNA, aniž by se museli zabývat fyzickým umístěním obsahu. Druhou zcela unikátní technologií je Orb, zajišťující překódování multimediálního obsahu již během jeho samotného přenosu. Díky integraci technologie Orb mohou uživatelé automaticky formátovat a upravit streamované video, hudbu či fotografie pro plynulé přehrávání v mobilním zařízení (iPhonu či jiném vhodném chytrém telefonu) nebo prohlížeči.

Technologie Skifta a Orb mohou majitelé síťových datových úložišť NETGEAR ReadyNAS používat jako vůbec první na světě. Seznam všech aktuálně dostupných doplňků add-on lze najít na stránkách celosvětové komunity uživatelů přístrojů NETGEAR ReadyNAS.

Nechybí mezi nimi ani např. :

"Společnost NETGEAR dbá na ochranu investic svých zákazníků, které vložili do datových úložišť ReadyNAS,“" řekl Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. "Našim zákazníkům - majitelům dříve zakoupených úložišť z modelových řad ReadyNAS - proto umožňujeme doinstalování nejnovějších pokrokových technologií obsažených např. v nové řadě ReadyNAS Ultra."

Článek ze dne 13. října 2010 - středa

Další články od Netgear Czech Republic s.r.o.