logo

NETGEAR XAVB5101 a WNCE4004: maximální síťový výkon pro komponenty domácího kina a herní zařízení

NETGEAR Powerline 500 Nano (XAVB5101) - pro jednoduché plug-and-play připojení vybraného zařízení - například televizoru nebo herní konzole k síti. Bezdrátový Wi-Fi N900 čtyřportový adaptér WNCE4004 - pro připojení více zařízení v jedné místnosti.

Řešení NETGEAR Powerline 500 Nano (XAVB5101) je určeno uživatelům, kteří hledají jednoduché plug-and-play připojení vybraného zařízení - například televizoru nebo herní konzole - k síti, jelikož okamžitě promění kteroukoli standardní elektrickou zásuvku ve vysokorychlostní datovou síť poskytující spolehlivé zázemí nejnáročnějším multimediálním aplikacím.

Uživatelům, kteří chtějí připojit více zařízení v jedné místnosti (včetně televizorů, síťových disků, multimediálních přehrávačů, herních zařízení, počítačů a dalších ethernetových přístrojů), je určen bezdrátový Wi-Fi N900 čtyřportový adaptér WNCE4004. Toto řešení nabízí možnost připojení až čtyř zařízení současně prostřednictvím síťového kabelu k Wi-Fi routeru nejvyšší možnou rychlostí.

Powerline adaptér XAVB5101

Díky nejlepšímu výkonu a spolehlivosti ve své třídě promění powerline adaptér XAVB5101 okamžitě jakoukoli elektrickou zásuvku v domácnosti ve vysokorychlostní síťové připojení. Nabízí jednoduché zprovoznění technikou "plug-and-play" a maximální rychlosti při minimálních rozměrech. Je perfektním řešením pro připojení jednoho zařízení, například herní konzole, multimediálního přehrávače, TV, HD set-top-boxu, PC či dalších zařízení k routeru v domácí síti a internetu. Speciálně hráče jistě potěší i extrémně nízká latence.

NETGEAR Powerline 500 Nano nabízí přenosovou rychlost až 500 Mbit/s, která plně postačuje pro HD a 3D HD streamování videa, přehrávání multimédií, hraní her pro více hráčů a další aplikace náročné na šířku pásmu. Díky unikátní technologii „Pick-a-Plug“ společnosti NETGEAR dokáže adaptér XAVB5101 automaticky otestovat připojení v každé elektrické zásuvce a zobrazit výsledek formou barevných LED diod - uživatelé si tak mohou vybrat konkrétní zásuvku pro zajištění nejvyššího možného výkonu.

Wi-Fi adaptér WNCE4004

Streamování HD obsahu do domácích ethernetových zařízení může být někdy velice obtížné nebo dokonce nemožné kvůli nedostupnosti kabelového připojení či pokud není praktické tento typ připojení instalovat. Čtyřportový Wi-Fi adaptér NETGEAR řeší tyto problémy nabídkou připojení až čtyř ethernetových zařízení k domácí síti, a to v současnosti nejvyššími rychlostmi Wi-Fi (kombinovaných 900 Mbit/s).

Adaptér zpracovává několik bezdrátových streamů současně a podporuje duální přenosovou technologii, poradí si proto i s několika simultánními HD video streamy v rozlišení 1080p a hraním nejmodernějších her pro více hráčů při minimálních latencích.

S N900 Wi-Fi adaptérem WNCE4004 lze snáze než kdykoli předtím bezdrátově streamovat multimediální obsah z internetových služeb typu Netflix, Vudu, YouTube a Hulu do prakticky kteréhokoli ethernetového zařízení v rámci domácí sítě.

"Uživatelé ve svých domácích sítích připojují stále širší spektrum zařízení, navíc obvykle současně. Všechna tato zařízení mohou dohromady spotřebovat značnou šířku pásma, což klade velké nároky na síť", řekl David Henry, viceprezident pro NETGEAR Product Management. "Naše nové adaptéry nabízejí kromě jednoduchého a spolehlivého použití rovněž velkou šířku pásma a umožňují tak uživatelům zvládnout všechny síťové úlohy nezávisle na počtu zařízení připojených v síti."

Cena a dostupnost

Powerline adaptér NETGEAR XAVB5101 bude dostupný v prvním čtvrtletí letošního roku za předpokládanou doporučenou cenu 120 USD. Wi-Fi adaptér NETGEAR WNCE4004 vstoupí na trh v průběhu letošního léta za předpokládanou doporučenou cenu 80 USD.

Další články k tématům - ethernet - LED - router - stream - TV - video - WiFi - YouTube

Článek ze dne 6. února 2012 - pondělí

Další články od Netgear Czech Republic s.r.o.