logo

NETGEAR WNDR4700: Wi-Fi router se síťovým datovým úložištěm

NETGEAR představuje bezdrátový router WNDR4700 - kombinace špičkového routeru a síťového úložiště, která přináší dosud nevídané možnosti využití domácí sítě. Toto řešení nabízí bezdrátové připojení i ukládání dat v rámci jediného produktu s maximálním výkonem.

Jako první router ve své třídě nabízí NETGEAR WNDR4700 možnost spuštění rozšiřujících aplikací z NETGEAR App Store. Domácí uživatelé díky tomu mohou využívat širší nabídku služeb pro domácí sítě a maximální spektrum funkcí.

Router WNDR4700 kombinovaný se síťovým datovým úložištěm obsahuje 2TB pevný disk, který lze v případě potřeby nahradit i modelem s vyšší kapacitou. Zároveň nabízí dvojici vysokorychlostních USB 3.0 portů pro rozšíření úložné kapacity, resp. připojení stávajících externích USB flash či HDD disků k síti a vytvoření nejvýkonnější současné kombinace bezdrátového routeru a datového úložiště na trhu.

Ideální řešení pro práci s multimédii a zálohování dat

Nedávná studie o využití internetu ve Spojených státech, provedená na základě požadavku společnosti NETGEAR odhalila, že 43 % domácích uživatelů využívá kombinovaná prostředí s počítači Apple Mac a PC se systémem Windows. Pro uživatele platformy Mac nabízí router WNDR4700 podporu zálohování prostřednictvím Apple Time Machine, rozumí si také s funkcí Apple Bonjour, která umožňuje zařízením Mac, PC a dalším kompatibilním přístrojům automatické rozpoznání v rámci domácí sítě a sdílení USB tiskáren či třeba úložných zařízení.

Uživatelům počítačů se systémem Windows je k dispozici snadno použitelná průběžná záloha, navíc díky ReadySHARE Vault s pokročilými funkcemi. V případě ztráty nebo chyby daného disku či flash paměti v PC nebo Mac platformě dokáže automatické zálohování ochránit hudební a video sbírky Apple iTunes i nenahraditelné rodinné fotografie a videa. Novinka společnosti NETGEAR zároveň perfektně poslouží jako jednoduché úložiště jakýchkoli dat.

Snadný vzdálený přístup k datům uloženým na pevném disku zprostředkovává router prostřednictvím funkce ReadySHARE Cloud, která nabízí intuitivní připojení z různých zařízení. Díky ReadySHARE Cloud mohou uživatelé jednoduše a bezpečně přistupovat ke svým datům uloženým na integrovaném disku nebo připojeném USB zařízení z počítačů, tabletů či smartphonů odkudkoli a kdykoli.

NETGEAR zároveň představil multimediální aplikaci pro systémy iOS a Android, s jejíž pomocí mohou uživatelé využít své smartphony či tablety ke správě a streamování multimédií uložených v routeru do kteréhokoli DLNA kompatibilního zařízení.

DLNA obsahuje různé standardy pro sdílení multimédií a návrhy vyvinuté organizací Digital Living Network Alliance - asociací spotřební elektroniky a technologických společností zaměřených na zjednodušení a zpřístupnění sdílení multimedií mezi různými koncovými zařízeními, kam patří např. nejnovější televizory, multimediální přehrávače, tablety, počítače, tiskárny, fotoaparáty, smartphony a další spotřební elektronika.

Certifikovaná DLNA zařízení dokážou automaticky najít a přehrát multimediální obsah uložený v jakémkoli jiném kompatibilním zařízení nacházejícím se v domácí síti.

Media Storage router NETGEAR nabízí bezdrátové datové přenosy rychlostí až 900 Mbit/s díky kombinaci vysílání ve 2,4GHz a 5GHz frekvenčním pásmu (450 + 450 Mbit/s), které s přehledem vyhoví požadavkům nejnáročnějších aplikací pro streamování multimédií nebo správu dat.

Další vlastnosti routeru NETGEAR WNDR4700:

"Do domácích sítí stále více proniká HD streamování a bezdrátové připojení. Kvůli zvyšování počtu jednotlivých zařízení a různého obsahu potřebují uživatelé také snazší zálohování a zabezpečení dat, multimédií a dalších souborů pro všechny počítače a zařízení v domácí síti", řekl Sandeep Harpalani, senior produktový manažer divize bezdrátových sítí společnosti NETGEAR. "Je proto třeba zajistit spolehlivý přístup k datům odkudkoli a streamování či sdílení multimédií na v podstatě jakékoli obrazovce v domácnosti. Router NETGEAR WNDR4700 nabízí všechny tyto možnosti a ještě mnohem více - uživatelé si tak mohou naplno užívat nejrychlejšího bezdrátového připojení, záloh i streamování."

Cena a dostupnost

Novinka NETGEAR Media Storage router (WNDR4700) bude dostupná během letošního léta v síti všech autorizovaných distributorů společnosti NETGEAR. Doporučená prodejní cena bude upřesněna později.

Další články k tématům - Android - Apple - cloud - DLNA - DoS - ethernet - firewall - fotoaparát - iOS - iPad - iPhone - iPod - iTunes - QoS - router - Storage - stream - tablet - telefon - tisk - video - WiFi - WPA - zdarma

Článek ze dne 6. února 2012 - pondělí

Další články od Netgear Czech Republic s.r.o.