logo

NETGEAR WN3000RP: univerzální opakovač zvyšuje pokrytí Wi-Fi sítě

NETGEAR představuje jednoduchý a cenově přístupný Wi-Fi opakovač pro odstranění mrtvých zón bezdrátové sítě – modelu NETGEAR Universal WiFi Range Extender (WN3000RP).

Aby mohli domácí uživatelé využít naplno funkcionalitu moderních mobilních a herních zařízení s připojením k internetu, typicky tabletů, chytrých telefonů, Blu-ray přehrávačů, herních konzol, přenosných počítačů či televizorů, musí zajistit dostupnost připojení k internetu po celé domácnosti. K nejoblíbenějšímu internetovému obsahu patří multimédia dostupná prostřednictvím online streamování; uživatelé chtějí streamované video sledovat na svých přenosných počítačích, tabletech a televizorech s internetovým připojením, čímž zvyšují nároky na výkon Wi-Fi připojení.

Stále větším problémem se ovšem stávají tzv. mrtvé zóny Wi-Fi, do nichž domácí bezdrátové routery nedokážou „dohlédnout. "Řešením pro tato místa může být připojení dalšího přístupového bodu pomocí ethernetového kabelu, vedeného skrze zdi a stropy; zásah do interiéru ale nemusí vyhovovat všem uživatelům. Mnohem praktičtějším řešením jsou proto v těchto případech univerzální opakovače neboli extendery, které zvyšují pokrytí domácí sítě automatickým opakováním", resp. předáváním bezdrátového signálu z Wi-Fi routeru. Tyto přístroje po umístění poblíž míst se slabým Wi-Fi signálem zajistí jeho posílení a větší dosah.

Nový Wi-Fi opakovač má kompaktní rozměry, díky nimž jej lze zapojit přímo do kterékoli elektrické zásuvky - není nutné připojovat k přístroji samostatný napájecí adaptér ani žádné jiné kabely. Nastavení zabere jen pár minut a v případě routerů, které obsahují tlačítko Push N Connect (Wi-Fi Protected Setup), je ještě rychlejší - stačí stisknout toto tlačítko na routeru a extenderu, a konfigurace proběhne automaticky.

Dynamické LED indikátory na extenderu pomáhají uživatelům najít nejlepší umístění pro WN3000RP v domácnosti, typicky se jedná přibližně o polovinu vzdálenosti mezi routerem a mrtvou zónou bezdrátové sítě.

Extender podporuje Wi-Fi sítě standardu 802.11b/g/n a spolupracuje se všemi běžnými typy zabezpečení včetně WEP, WPA a WPA2.

"Uživatelé do svých sítí připojují stále více bezdrátových mobilních zařízení z většího počtu míst v domácnosti. Tato zařízení jsou navíc často využívána pro činnosti náročné na šířku pásma, typicky streamování videa nebo hraní online her, které vyžadují vysoce výkonné a stabilní Wi-Fi připojení", řekl Damir Skripic, manažer produktové řady Connected Entertainment ve společnosti NETGEAR. "Náš nový univerzální extender nabízí výrazné zvýšení dosahu Wi-Fi sítě a její dostupnost i na místech, která dosud měla jen velmi slabý nebo žádný signál."

Cena a dostupnost

NETGEAR Universal WiFi Range Extender (WN3000RP) je již v prodeji v síti autorizovaných distributorů a obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou cenu 1590 Kč vč. DPH.

Další články k tématům - ethernet - extender - opakovač - WEP - WiFi - WN3000RP - WPA - Damir Skripic

Článek ze dne 13. září 2011 - úterý

Další články od Netgear Czech Republic s.r.o.