logo

ReadyNAS Ultra a Ultra Plus: nejrychlejší domácí multimediální servery na světě

NETGEAR uvádí čtyři nové modelové řady multimediálních serverů ReadyNAS. Jako doplnění dříve představených modelů Ultra 4 a Ultra 6 se čtyřmi, resp. šesti pozicemi pro pevné disky, nyní NETGEAR nabízí i dvoupozicovou, cenově nejdostupnější variantu Ultra 2.

Souběžně s celou produktovou skupinou ReadyNAS Ultra nyní bude NETGEAR rovněž nabízet zcela novou řadu ReadyNAS Ultra Plus, která poskytuje přibližně o 30 % vyšší výkon oproti přístrojům ReadyNAS Ultra, a představuje tak nejrychlejší současné domácí přístroje NAS pro streamování hudby, filmů, fotografií a dalších souborů. Všechny modely z řad Ultra a Ultra plus nabízejí uživatelské rozhraní plně lokalizované do českého jazyka.

Revoluční integrace technologií Skifta a Orb

Přístroje z řad NETGEAR ReadyNAS Ultra a Ultra Plus představují splněný sen každého fanouška technologií. Umožňují kódovat, dekódovat a streamovat HD video bez ohledu na to, kde je uloženo; mohou také přehrávat hudbu a video na jakémkoli zařízení s certifikací DLNA. Přehrávání videa, hudby a fotografií není problém ani na iPhone nebo jiném vhodném smartphonu. K této funkcionalitě NETGEAR přidal i procesory Intel Atom a plnou funkčnost X-RAID2, takže výsledkem je multimediální NAS bez kompromisů. Uživatelé mohou získat centrální úložiště s plnou datovou redundancí a vytvořit si dostatečnou úložnou kapacitu na několik dalších let.

Majitelé přístrojů Ultra a Ultra Plus budou moci mít plně pod kontrolou veškeré uložené soubory a přistupovat k nim jak lokálně, tak i odkudkoli na světě ze stolních počítačů, notebooků, kapesních počítačů, mobilních telefonů či herních konzol. NETGEAR jakožto celosvětový lídr v oblasti domácích multimediálních serverů ještě více rozšířil možnosti vzdálené práce se soubory - vzdálený přístup k souborům je nyní k dispozici rovněž pro uživatele mobilních telefonů iPhone díky aplikaci ReadyNAS Remote iPhone.

"Rozrůstání osobních sbírek digitálního obsahu vede k vytváření obrovského množství dat, která jsou často rozmístěna na mnoha různých místech a nelze je spravovat centrálně. Jak tyto osobní sbírky rostou, zvyšuje se poptávka po domácích multimediálních serverech, protože uživatelé si uvědomují, že bez centralizace dat a jednotné správy brzy nad svými daty zcela ztratí přehled i kontrolu," řekl Norm Bogen, analytik společnosti In-Stat. "Spotřebitelé chtějí jednoduché a flexibilní NAS řešení, a přesně to jim přístroje z řady NETGEAR ReadyNAS nabízí. S ReadyNAS Ultra nebo Ultra Plus jako srdcem domácí sítě mohou uživatelé spolehlivě centralizovat a spravovat své sbírky dat na bezpečném a snadno rozšiřitelném místě, odkud k nim mohou přistupovat z jakéhokoli místa v síti."

Špičkové technologie

Produkty NETGEAR ReadyNAS Ultra a Ultra Plus jsou prvními úložnými systémy s podporou přesouvání médií (Skifta) - uživatelé mohou vzdáleně přistupovat ke svým soukromým sbírkám médií z PS3, XBox 360 či jakéhokoli zařízení s certifikací DLNA, aniž by se museli zabývat fyzickým umístěním obsahu.

Jsou také vůbec prvními síťovými úložišti schopnými překódovat obsah - již během přenosu - díky integraci technologie Orb mohou automaticky formátovat a upravit streamované video pro používaná mobilní zařízení nebo prohlížeče. Kromě toho nabízejí nejvyspělejší úložné funkce na současném trhu spotřebních zařízení NAS včetně unikátních funkcí automatické správy rozšiřování svazků X-RAID2, bezpečného vzdáleného přístupu s funkčností drag-and-drop ReadyNAS Remote či služby pro zálohování a obnovení ReadyNAS Vault.

Přístroje ReadyNAS Ultra a Ultra Plus jsou ideálním úložným systémem nejen pro domácí, ale nezklamou ani firemní uživatele, kteří hledají lepší způsob, jak spolehlivě pracovat s velkým množstvím dat.

"Rodina NETGEAR ReadyNAS Ultra přináší na trh domácích multimediálních serverů špičkovou funkcionalitu za vynikající cenu. Nové modely z řady ReadyNAS Ultra Plus jsou navíc nejvýkonnějšími domácími síťovými datovými úložišti na trhu," doplnil Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. "Majitelé zařízení Ultra a Ultra Plus mají k dispozici dosud největší možnosti pro práci se svými multimediálními soubory. A díky doinstalovatelným add-on doplňkům ze stránek readynas.com či automatickým upgradům firmwaru se v nejbližších několika letech nemusejí bát ani funkčního zastarání svých NASů."

Ceny a dostupnost

Přístroje z modelové řady ReadyNAS Ultra Plus by měly být k dispozici v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR na přelomu listopadu a prosince 2010.

Doporučené koncové ceny :

Modely z řady ReadyNAS Ultra 2 budou dostupné v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR v nejbližších dnech.

Doporučené koncové ceny :

Článek ze dne 15. listopadu 2010 - pondělí

Další články od Netgear Czech Republic s.r.o.