logo

NETGEAR Wireless-N600: Wi-Fi síť s podporou sdílení souborů v privátním cloudu

NETGEAR WNDR3800 Premium Edition je prvním domácím routerem s funkcí Clear Channel Selector zamezující zahlcení Wi-Fi kanálů, NETGEAR ReadySHARE Cloud pro přístup k osobním souborům kdykoli a kdekoli a ReadySHARE Printer zajišťující snadný bezdrátový tisk.

NETGEAR uvádí na trh bezdrátový gigabitový dvoupásmový router Wireless-N600 Premium Edition - WNDR3800. Představuje první domácí router nabízející optimalizaci Wi-Fi kanálů Clear Channel Selector, vytvářející privátní cloud se sdílením souborů prostřednictvím nové služby NETGEAR ReadySHARE Cloud, a umožňující bezdrátový tisk prostřednictvím ReadySHARE Printer.

Funkce Clear Channel Selector, která byla dosud dostupná pouze v nejvyšších řadách firemních bezdrátových routerů, automaticky detekuje přehlcené Wi-Fi kanály a přepíná provoz na méně vytížené. Přetěžování Wi-Fi kanálů představuje stále významnější problém z důvodu zvyšování penetrace Wi-Fi zařízení a vysílání, typicky bezdrátových telefonů, elektronických chůviček či signálů šířených sousedy.

Navíc se "souboje" o dostupné frekvence běžných domácích zařízení nepřímo účastní i zařízení, která mohou rušit vysílání Wi-Fi přístrojů, jako třeba mikrovlnné trouby. Díky funkci Clear Channel Selector mohou uživatelé vytvářet spolehlivější domácí Wi-Fi síť s výrazným snížením náhodných výpadků, odpojení a zpomalení, na něž jsou citlivé náročné aplikace typu streamování HD videa, hraní online her pro více hráčů či přenosu hlasu a videochatu.

Majitel nového routeru WNDR3800 může aktivně využívat rovněž výhod moderního cloudu. Prostřednictvím funkce ReadySHARE Cloud (www.netgear.com/readyshare) lze vytvořit z pevného nebo flash disku připojeného do USB portu routeru WNDR3800 privátní cloud pro bezpečný přístup a sdílení souborů v rámci domácí sítě či kdekoli v dosahu internetu.

Není třeba zdlouhavě vybírat veřejné úložiště a nahrávat jednotlivé soubory, stejně tak odpadají obavy o nastavení soukromí nebo nenadálý výpadek dané veřejné služby. ReadySHARE Cloud umožňuje snadno určit, které soubory a složky na USB disku mohou být sdíleny a tyto sdílené soubory jsou poté dostupné z kteréhokoli počítače připojeného k internetu, stejně jako prostřednictvím stejnojmenné aplikace společnosti NETGEAR určené pro iPhone, iPad, iPod Touch a chytré telefony i tablety se systémem Android.

Instalace a správa routeru WNDR3800 zabere jen několik okamžiků. Není třeba používat instalační CD, protože router může být konfigurován pomocí jednoduchého rozhraní přímo ve webovém prohlížeči na platformách PC, Mac, chytrých telefonech, v tabletu iPad a dalších zařízeních.

Prémiový model WNDR3800 je v současnosti funkcemi nejvíce nabitý router společnosti NETGEAR. Jeho základem se stal výkonný 680MHz procesor společně se 16 MB flash paměti a 128 MB RAM.

Kromě unikátních pokročilých funkcí Clear Channel Selector a ReadySHARE Cloud nabízí také např. tyto 

Wireless-N600 - další vlastnosti a funkce:

"Router WNDR3800 Premium Edition přináší domácím sítím novou úroveň kvality", řekl Som Pal Choudhury, ředitel produktového marketingu ve společnosti NETGEAR. "Široké spektrum funkcí tohoto pokročilého routeru činí bezdrátové připojení ještě více spolehlivé, boří bariéry při sdílení souborů v cloudu a nabízí mnohem více – přitom lze router tak snadno zprovoznit i spravovat. Tak si představujeme budoucnost domácích sítí a našim zákazníkům ji nabízíme již nyní."

Cena a dostupnost

NETGEAR N600 Wireless dual band gigabit router Premium Edition (WNDR3800) je již v prodeji v síti autorizovaných distributorů a obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou cenu 3200 Kč vč. DPH. Aplikaci ReadySHARE Cloud pro iOS a Android zařízení lze zakoupit v oficiálních iOS a Android obchodech za 2,99 USD.

Další články k tématům - Android - Blu-ray - cloud - DLNA - iOS - iPad - iPhone - iPod - Mac - N600 - QoS - ReadySHARE - router - Selector - streaming - tablet - telefon - WiFi - wndr3800

Článek ze dne 7. září 2011 - středa

Další články od Netgear Czech Republic s.r.o.