logo

NETGEAR je nejúspěšnější světový dodavatel úložných řešení pro domácnosti, malé kanceláře a SMB firmy

NETGEAR je podle analytické společnosti Gartner světovou jedničkou roku 2010 v prodejích síťových datových úložišť (NAS) s cenou do 5000 amerických dolarů. Současně je i na pozici čtvrtého nejúspěšnějšího světového dodavatele NAS systémů v ceně do 25000 USD a osmou na globálním trhu s úložnými systémy.

Report "Market Share: Network-Attached Storage/Unified Storage, Worldwide, 2010," vydaný v první kalendářní jarní den letošního roku, shrnuje celkové zisky a počet dodaných úložných zařízení za uplynulý rok 2010. Podle této zprávy obsadila společnost NETGEAR první místo v prodejích úložných zařízení do ceny 5000 USD, navíc meziročně poskočila o dvě pozice vpřed v segmentu NAS přístrojů do 25 000 USD a o dvě místa si rovněž polepšila i v celosvětovém podílu na trhu s úložnými systémy. Výsledky reportu společnosti Gartner jsou dalším potvrzením pozice firmy NETGEAR coby předního dodavatele v oboru.

"Celosvětový příjem v oblasti nízkonákladových síťových datových úložišť se v roce 2010 zvýšil téměř o pětinu o (18,4 %) / oproti roku 2009, což v absolutních číslech představuje více než 1,2 miliardy USD. Odhadovaný podíl iSCSI SAN zařízení přitom vzrostl o 60 % na 113 milionů dolarů,: komentuje Pushan Rinnen, ředitel výzkumu divize Data Systems Group ve společnosti Gartner a zároveň spoluautor zprávy analyzující trh s NAS a unifikovanými úložišti. Odhadovaný čistý podíl prodejů NAS zařízení se zvýšil o 37,4 % na 3,7 miliard dolarů.

"Vzhledem k tomu, že patříme mezi větší finanční instituce, musíme vynakládat maximální úsilí k tomu, abychom všem našim klientům dokázali poskytovat zcela bezpečné služby", uvádí Joshua Garcia, IT Manager CheckSpring Bank, komunitní banky v New Yorku. "Prozíravý a promyšlený přístup společnosti NETGEAR nám naše poslání výrazně zjednodušil - vybudovali jsme novou virtuální infrastrukturu bez nákladných investic do lidských zdrojů, a přitom jsme dokázali zachovat nejvyšší kvalitu s přidanou hodnotou v oblasti podpory funkcí. Rozsáhlé a složité IT infrastruktury již naštěstí nejsou jediným řešením pro společnosti našeho typu a velikosti."

"Malí a středně velcí zákazníci po celém světě redukují své provozní náklady podrobným zkoumáním procesů a hledáním alternativ ke klasickým enterprise produktům v oblasti IT. Optimalizace nákladů po ekonomické krizi vyžaduje vysoce efektivní IT řešení, která jsou spolehlivá, maximálně dostupná a nabízejí jednoduchou správu," říká Mark Song, Senior Product Line Manager společnosti NETGEAR. "Cena i složitost nabízená výrobci profesionálních enterprise produktů se neustále zvyšují, přitom však jsou tato řešení stále méně relevantní a použitelná v sítích středně velkých firem. Proto nás těší dvojnásob, že společnost Gartner potvrdila naši vedoucí pozici na trhu a že jsme lídry právě v oblasti firem, které musí kvůli omezeným IT rozpočtům řešit největší výzvy při investicích do nových řešení."

Další články k tématům - Gartner - CheckSpring - infrastruktura - iSCSI - NAS - SAN - SMB - výzkum - Pushan Rinnen - Joshua Garcia - Mark Song

Článek ze dne 11. května 2011 - středa

Další články od Netgear Czech Republic s.r.o.