logo

Netgear ProSafe GS752TXS: první smart přepínač s 10GbE připojením

Netgear představuje svůj první desetigigabitový přepínač pro středně velké sítě. Nový 52portový stohovatelný smart přepínač Netgear ProSafe GS752TXS je ideálním řešením pro pokrytí technologických požadavků přístrojů z kategorie rychle se rozvíjejících 10GbE serverů.

Přepínač Netgear ProSafe GS752TXS poskytuje maximální propustnost mezi serverem a přepínačem pro nejnáročnější úlohy, jako jsou např. replikace dat, zálohování, virtualizace či další způsoby zpracování velkých objemů dat.

Za méně než poloviční cenu ve srovnání s běžnými řiditelnými přepínači nabízí přepínač Netgear ProSafe 48 gigabitových portů pro připojení jakýchkoli zařízení k síti, spolu se čtyřmi 10GbE SFP+ porty pro stohování nebo uplink směrem k serverům. Až šest přepínačů lze tedy stohovat s celkovým počtem 288 síťových portů a plnou redundancí pro maximální spolehlivost.

"Přepínače spravované přes webové rozhraní - takzvané smart přepínače - jsou velmi atraktivní pro středně velké sítě, které vyžadují rovnováhu mezi výkonem a užitnou hodnotou. Vážným nedostatkem mezi těmito produkty však dosud byla nedostupnost 10GbE konektivity", řekl Matthias Machowinski, vedoucí analytik pro podnikové sítě ve společnosti Infonetics Research. "Díky nejnovějšímu přepínači společnosti Netgear zákazníci nemusí vyhledávat kompromisní řešení – 10GbE připojení garantuje, že jejich servery, NAS zařízení a síťové uplinky dosáhnou největšího výkonu."

"Přepínač GS752TXS nabízí dokonalou rovnováhu mezi nízkými náklady na každý připojený gigabitový port a propojení s 10GbE páteří", uvedl Ted Spence, IT ředitel společnosti Electronic Entertainment Design and Research (EEDAR), která se zabývá vývojem her. "Inteligentní nástroje pro správu nabízí především přesně tu správnou míru kontroly, kterou potřebujeme – navíc s cenou, jež činí výrobek mnohem atraktivnější pro další rozšíření."

"V rámci naší strategie držet se chytrých a inovativních IT řešení uvádíme přepínač GS752TXS, který usnadní zákazníkům přechod na 10GbE sítě", dodal Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti Netgear pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. "V blízké budoucnosti máme v plánu uvádění dalších 10GbE přepínačů a síťových úložišť dále urychlit a výrazně rozšířit nabídku těchto přístrojů, které jsou maximálně spolehlivé, dostupné a snadno ovladatelné."

Cena a dostupnost

Stohovatelný smart přepínač Netgear ProSafe GS752TXS je na českém trhu dostupný prostřednictvím autorizovaných distributorů, resellerů a obchodních partnerů společnosti Netgear za doporučenou koncovou cenu 36000 Kč včetně DPH.

Článek ze dne 23. srpna 2011 - úterý

Další články od Netgear Czech Republic s.r.o.