logo

NETGEAR GS110TP, nový gigabitový osmiportový přepínač pro náročné firemní uživatele

Společnost NETGEAR uvádí nový produkt řady NETGEAR ProSafe Smart Switch s cenou pod 9000 Kč s DPH, který umožní snadno a levně pokrýt rostoucí nároky na hlasové, video a datové přenosy.

Přepínač NETGEAR ProSafe 8-port Gigabit PoE Smart Switch (GS110TP) umožňuje firmám rychle a bez zbytečných výdajů zvládnout neustále rostoucí nároky na datové přenosy. S cenou pod hranicí 400 USD je NETGEAR GS110TP určen pro firmy, které chtějí své sítě vylepšit zařízením s nižším počtem portů, avšak s rychlostí 1 Gb/s a podporou technologie Power over Ethernet (PoE).

"Během několikaměsíčního testování přepínače NETGEAR GS110TP jsme se přesvědčili, že jeho konfigurační rozhraní je maximálně intuitivní a přímočaré," zdůraznil jednoduchost používání přístroje Andrew Roper ze společnosti BCS Voice and Data Solutions, integrátora z americké Virginie a dodal : "Model ProSafe GS110TP umí monitorovat VoIP, IP dohledové systémy a rovněž naše normální i rostoucí vzorce datových přenosů. Toto zařízení je všestranné a oproti klasickým řiditelným switchům levnější. Navíc jej díky jeho malým rozměrům a nízké hlučnosti v našich kancelářích sotva vnímáme."

Přepínač NETGEAR GS110TP je určen firmám, jež chtějí snadno nasadit VoIP, IP dohledové systémy nebo zařízení pro videokonference a efektivně spravovat všechna připojená IP zařízení typu bezdrátových přístupových bodů, IP telefonů či IP kamer. Upřednostňuje provoz hlasových a video přenosů, stejně jako aplikací komunikujících v reálném čase před méně náročnou komunikací, čímž zajišťuje vynikající spolehlivost a kvalitu přenosu náročných aplikací. Firmy tak mohou optimalizovat své sítě pro připojení serverů či náročných uživatelů v jakýchkoli lokacích.

"Naši zákazníci z firem všech velikostí potřebují chytré přepínače, které spolehlivě přenesou neustále rostoucí objemy hlasu, videa a dat," řekl Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. "Naši snahu nabízet ta nejlepší a nejefektivnější řešení pro firmy všech velikostí mimo jiné potvrzujeme i tímto rozšířením produktové řady Smart Switch. Vytváříme inteligentní produkty, které zákazníky nezatěžují zbytečnou složitostí a vysokou cenou. Přepínače řady ProSafe Smart Switch jsou cenově dostupné a snadno konfigurovatelné, takže je zákazníci mohou začít používat v podstatě ihned po vybalení z krabice."

Energetické úspory a design Whisper-Quiet

Přepínač NETGEAR GS110TP nabízí osm dedikovaných měděných portů s podporou technologie PoE, a také dvojici fiber SFP portů pro uplinky. Tyto porty jsou navrženy pro priorizování, efektivní řazení a maximální efektivitu přenosů ve firemních sítích. Smart Switch navíc nabízí užitečné funkce správy PoE, které pomáhají řídit a monitorovat využívání energie.

Administrátor může využit časovače, který umožňuje v určený čas na určitých portech deaktivovat napájení, čímž například omezí funkčnost IP dohledových systémů pouze na čas mimo pracovní dobu. Přidělování napájení je dynamické v závislosti na aktuálním odběru připojených zařízení. Kromě toho je možné pro řízení PoE nastavit priority a například tak určit porty, které budou napájeny či naopak v případě nutnosti některé zařízení odpojit při překročení maximálního přípustného odběru. To vše se skrývá v kompaktním balení bez aktivního chlazení, díky čemuž je nový switch vhodný i do tichých prostředí.

"Switche s administrací prostřednictvím webového rozhraní zaznamenaly v minulých dvou letech významný úspěch zejména proto, že spojují možnosti pokročilých funkcí s nízkými pořizovacími i provozními náklady," popsal hlavní výhody řady chytrých přepínačů NETGEAR Matthias Machowinski, vedoucí analytik divize Enterprise Voice and Data ve společnosti Infonetics Research, Inc. "Tato novinka společnosti NETGEAR navíc vhodně doplňuje portfolio Smart Switchů o model s podporou PoE.“"

Osmiportový přepínač NETGEAR GS110TP je v prodeji v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 8990 Kč vč. DPH. Na tento produkt se stejně jako na všechny další produkty řady vztahuje doživotní záruka.

Článek ze dne 29. července 2010 - čtvrtek

Další články od Netgear Czech Republic s.r.o.