logo

NETGEAR ReadyNAS Ultra: úložný systém s podporou pro přesouvání multimediálního obsahu mezi různými druhy médií

NETGEAR uvádí na trh novou řadu úložných zařízení, která odstraňují nutnost používat pro ukládání dat lokální - místní média. Síťové úložné systémy ReadyNAS Ultra se 4 a 6 diskovými pozicemi jsou ideální pro podniky a náročné uživatele, kteří preferují volnost digitálního multimediálního obsahu napříč různými druhy médií i místa přístupu.

Jedná se o vůbec první řadu úložných produktů s funkcemi přesouvání multimediálního obsahu, která umožňuje uživatelům přistupovat k souborům z jakéhokoli místa a jakéhokoli síťového zařízení. Řada Ultra je více než dvakrát rychlejší oproti starším modelům systémů ReadyNAS NV+ a nabízí rovněž uživatelské rozhraní plně lokalizované do českého jazyka. K dispozici jsou jak bezdiskové verze, tak i modely obsahující předinstalované pevné disky.

Revoluční integrace technologií Skifta a Orb a TiVo

NETGEAR ReadyNAS Ultra 4 je splněný sen fanouška technologií. Umožňuje kódovat, dekódovat a streamovat HD video bez ohledu na to, kde je uloženo - může také přehrávat hudbu a video na jakémkoli zařízení s certifikací DLNA díky zabudované technologii Skifta. Technologie ORB se pak postará o přehrávání videa, hudby a fotografií na iPhone nebo jiném vhodném chytrém telefonu. K této funkcionalitě NETGEAR přidal i procesory Intel Atom a plnou funkčnost X-RAID2, takže výsledkem je multimediální NAS bez kompromisů. Uživatelé mohou získat centrální úložiště s plnou datovou redundancí a dostatečnou úložnou kapacitou na několik let. Integrace zařízení NETGEAR ReadyNAS s technologií TiVo navíc umožňuje uživatelům streamovat video programy, hudbu a fotky na jakýkoli přístroj TiVo v domácnosti.

Nemodernější technologie i pro uživatele starších ReadyNASů zdarma

NETGEAR dbá na ochranu investic svých zákazníků, které vložili do datových úložišť ReadyNAS - umožňuje proto doinstalování pokrokových technologií obsažených v nové řadě ReadyNAS Ultra i majitelům dříve zakoupených úložišť z modelových řad ReadyNAS NVX a ReadyNAS Pro. Tato funkcionalita je k dispozici ve formě add-on doplňku na stránkách celosvětové komunity uživatelů přístrojů NETGEAR ReadyNAS na www.readynas.com.

Řada ReadyNAS Ultra mění způsob, jak lidé pracují s multimediálním obsahem

"Přístroje NETGEAR ReadyNAS Ultra představují zásadní průlom v konvergenci mobility a spotřeby obsahu," řekl Drew Meyer, marketingový ředitel divize úložných produktů NETGEAR. "Zařízení ReadyNAS byla vždy vynikající volbou pro ukládání, sdílení a ochranu mediálního obsahu, ale naše nová technologie posouvá možnosti využívání obsahu na zcela jinou úroveň. Uživatelé nyní mohou přesouvat média z libovolného síťového umístění na téměř libovolné zařízení a klidně odpojit lokální disky."

Produkty NETGEAR ReadyNAS Ultra jsou prvními úložnými systémy s podporou přesouvání médií (Skifta) - uživatelé mohou vzdáleně přistupovat ke svým soukromým sbírkám médií z PS3, XBox 360 či jakéhokoli zařízení s certifikací DLNA, aniž by se museli zabývat fyzickým umístěním obsahu.

Produkty NETGEAR ReadyNAS Ultra jsou také vůbec prvními síťovými úložišti schopnými překódovat obsah - již během přenosu. Díky integraci technologie Orb mohou automaticky formátovat a upravit streamované video pro používaná mobilní zařízení nebo prohlížeče.

Nejvyspělejší úložné funkce

"Jedná se o první úložná zařízení svého druhu na trhu," řekl Norm Bogen, analytik společnosti In-Stat. "Modely Ultra jsou skvělým rozšířením řady domácích úložných produktů NETGEAR. Poskytují pokročilé funkce pro multimediální nadšence, především rychlý přístup k uloženému mediálnímu obsahu z libovolného místa prostřednictvím jakéhokoli zařízení s certifikací DLNA."

Kromě toho nabízí řada NETGEAR ReadyNAS Ultra nejvyspělejší úložné funkce na současném trhu spotřebních zařízení NAS včetně unikátních funkcí automatické správy rozšiřování svazků X-RAID2, bezpečného vzdáleného přístupu s funkčností drag-and-drop ReadyNAS Remote či služby pro zálohování a obnovení ReadyNAS Vault. Přístroje ReadyNAS Ultra jsou ideálním úložným systémem pro domácí i firemní uživatele, kteří hledají lepší způsob, jak spolehlivě pracovat s velkým množstvím dat.

Klíčové funkce NETGEAR ReadyNAS Ultra :

Zařízení NETGEAR ReadyNAS Ultra 4 a Ultra 6 jsou již v prodeji v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR za koncovou cenu začínající na 16990 Kč vč. DPH (Ultra 4), resp. 24990 Kč vč. DPH (Ultra 6).

Článek ze dne 15. září 2010 - středa

Další články od Netgear Czech Republic s.r.o.