logo Netgear Czech Republic s.r.o.

NETGEAR Push2TV, TV adaptér s funkcí Intel Wireless Display

Díky spolupráci se společností Intel nabízí NETGEAR zařízení, které vylepšuje způsob, jakým uživatelé dosud zobrazovali - intuitivní a snadný bezdrátový přenos obsahu obrazovky notebooku na HDTV.

Společnost NETGEAR®, světový dodavatel technologicky inovativních, značkových síťových řešení, oznámila uvedení malého zařízení NETGEAR Push2TV™ (PTV1000), které zákazníkům umožňuje zobrazit celou obrazovku notebooku na velké obrazovce HDTV - bezdrátově, bez námahy a intuitivně.

Zařízení Push2TV, které je kompatibilní s vybranými notebooky vybavenými funkcí Intel® Wireless Display a poháněnými všemi novými procesory z rodiny 2010 Intel® Core™, dokáže v okamžiku změnit HDTV v obývacím pokoji na obrovský monitor bez nutnosti natahovat po místnosti nevzhledné kabely. Zařízení Push2TV je sice jen o něco větší než balíček karet, ale umožňuje zákazníkům, aby na velké obrazovce televizoru zobrazili prakticky cokoli z obrazovky svého notebooku, včetně multimédií uložených v notebooku, obsahu z domácí sítě či videí vysílaných z nejoblíbenějších webových stránek.

Schopnosti nového zařízení NETGEAR Push2TV a notebooků s funkcí Intel® Wireless Display poháněných vybranými procesory 2010 Intel Core byly předvedeny již na začátku ledna 2010 v rámci prezentace prezidenta a výkonného ředitele společnosti Intel, Paula Otelliniho, na veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show (CES) v Las Vegas. Prvním prodejcem, který řešení Push2TV uvedl do praxe, se stala společnost Best Buy, která rovněž nabídla i exkluzivní série Blue Label™ 2.0 sestávající ze tří notebooků vyvinutých ve spolupráci s předními výrobci OEM počítačů.

"Naši zákazníci stále více závisejí na svých noteboocích a chtějí po nás snadný způsob, jak obsah svých počítačů jednodušeji přenést na televizory," řekl Jason Bonfig, viceprezident pro počítače ve společnosti Best Buy. "Zařízení NETGEAR Push2TV je jedinečné v tom, jak možnosti zobrazení a procházení z notebooku plynule přenáší na televizor spolu se snadným, intuitivním způsobem připojení a ovládání."

Počítačový monitor v každém televizoru

Dosud existovalo několik variant, jak připojit televizor k internetu: televizory a přehrávače Blu-ray™ s přístupem k síti, adaptéry digitálních médií (DMA) a set-top boxy, které se k internetu připojují prostřednictvím domácí sítě, počítače nebo notebooky vyhrazené pro domácí kino a připojené k televizoru prostřednictvím HDMI nebo jinými kabely a další způsoby propojení počítače a televizoru. Tato řešení však dosud mají mnohá omezení, například limitované množství webových stránek, ke kterým lze přistupovat, nebo video kodeků a formátů souborů, které dokáží přehrát.

"Uživatelům stávající řešení pro přenos obrazu nevyhovují, takže jsme se během vývoje a spolupráce se společností NETGEAR soustředili na snadnost použití," řekl Erik Reid, ředitel pro mobilní marketing společnosti Intel. "Výsledkem je to, že funkce Intel® Wireless Display, která je dostupná u vybraných notebooků se všemi novými procesory Intel z rodiny 2010 Core, a adaptér NETGEAR Push2TV zbavily sdílení obsahu dosavadních nepříjemností, takže se uživatelé mohou v klidu posadit, uvolnit se a užívat si obsah na svých velkých televizorech.L

Adaptér NETGEAR Push2TV v kombinaci s funkcí Intel® Wireless Display představuje velmi jednoduché rozšíření možností procházení a prohlížení multimédií na počítači, které výrazně snižuje omezení webových stránek, s nímž se uživatelé v současnosti setkávají u konkurenčních řešení. Zákazníci budou nově moci přistupovat k velké většině obsahu na svých počítačích či z internetu a zobrazovat si jej na velké obrazovce televizoru. Připojení notebooku k adaptéru NETGEAR Push2TV je stejně snadné jako klepnutí myší. Jednoduché a intuitivní rozhraní umožňuje chráněné připojení a odstraňuje všechny složité problémy, které se vyskytují u jiných dostupných řešení. Díky tomu zákazník těží z plně integrovaného řešení propojení počítače a televizoru, aniž by musel zapojovat do nového notebooku jakékoli externí komponenty, stát se odborníkem na sítě nebo se učit pracovat s novým uživatelským rozhraním.

Kompletní řešení sestává z adaptéru NETGEAR Push2TV připojeného k televizoru a funkce Intel® Wireless Display načtené na notebooku nové generace poháněném procesorem z rodiny 2010 Intel® Core?. Funkce Intel® Wireless Display v reálném čase zachycuje plně vykreslené snímky notebookového zobrazení a odesílá komprimované video i audio přímo na adaptér Push2TV prostřednictvím technologie Intel® My WiFi, prvního komerčně dostupného řešení Wi-Fi Personal Area Network (PAN), a vytváří chráněné širokopásmové bezdrátové spojení mezi notebookem a adaptérem Push2TV. V porovnání s ostatními řešeními, kdy je televizní adaptér připojen k domácí síti či bráně, snižuje adaptér Push2TV bezdrátové širokopásmové zatížení až o 50 %.

"Jsme potěšeni, že ve spolupráci se společností Intel můžeme být první, kdo přinese funkci Intel® Wireless Display do obývacích pokojů domácností a poskytne zákazníkům skutečně nejjednodušší způsob, jak zobrazení z počítače rozšířit na televizor - bezdrátově, plynule a přes chráněné spojení," řekl Vivek Pathela, viceprezident a generální ředitel společnosti NETGEAR pro domácí produkty a spotřební elektroniku. "Kombinace našeho adaptéru Push2TV s novou generací počítačů s funkcí Intel® Wireless Display znamená, že se již uživatelé nemusejí mačkat u počítačů, aby si s přáteli nebo rodinou užili nekonečný proud internetového obsahu."

Adaptér NETGEAR Push2TV vsází na elegantní černý minimalistický design, velmi intuitivní instalaci, technologii Wi-Fi a bleskově přenáší obrazovku notebooku na HDTV přes chráněné spojení. Uživatelé proto mají možnost snadno přistupovat téměř k jakémukoli obsahu, s nímž běžně pracují na svých počítačích.

Zákazníci s adaptérem Push2TV a notebookem nové generace poháněným procesorem z rodiny 2010 Intel® Core a připojeným k internetu nebo domácí síti proto mohou :

Společnosti Intel a NETGEAR rovněž spolupracují na tom, aby tuto novou technologii během roku 2010 dodali i do dalších oblastí a distribučních kanálů.

Cena a dostupnost

Nové zařízení NETGEAR Push2TV (PTV1000) je již aktuálně dostupné na vybraných světových trzích. V Evropě a České republice by se měl produkt objevit v průběhu letošního léta. Adaptér Push2TV bude prodáván spolu s vybranými notebooky za propagační ceny nebo samostatně pro koncové zákazníky za předpokládanou cenu okolo 100 USD. Maloobchodní cena notebooků Best Buy Blue Label 2.0 začíná na americkém trhu na 900 USD.

Další články k tématům - adaptér - Core - domácí - HDTV - Intel - NETGEAR - Push2TV - Wireless - Jason Bonfig - Erik Reid - Vivek Pathela

Článek Netgear Czech Republic s.r.o. ze dne pátek 19. února 2010

Další články od Netgear Czech Republic s.r.o.

Mobilní router Nighthawk M6 Pro 5G WiFi 6E Hotspot

Nighthawk RS700 - první Netgear WiFi 7 router

Bezdrátová síť s NETGEAR WAX220 WiFi 6 Access Point za dostupnou cenu

Ocenění pro počítačová periferní zařízení a příslušenství NETGEAR

Nové flexibilní a škálovatelné multigigabitové přepínače Netgear

Síťové produkty NETGEAR s integrací softwaru Domotz

WiFi router pro multimediální streaming, zálohování dat i virtuální realitu

3G router NETGEAR s podporou hlasových a datových služeb

Plně řiditelné přepínače Intelligent Edge s doživotní technickou podporou

NETGEAR WNDR4700: Wi-Fi router se síťovým datovým úložištěm

NETGEAR XAVB5101 a WNCE4004: maximální síťový výkon pro komponenty domácího kina a herní zařízení

NETGEAR WN2500RP: Wi-Fi extender pro pokrytí i na běžně nedostupných místech

Nová generace síťových datových úložišť NETGEAR ReadyNAS Duo a NV+

NETGEAR WNDR4500: gigabitový bezdrátový dvoupásmový směrovač N900

NETGEAR ProSecure UTM9S: firewall s podporou VDSL a Wi-Fi přístupu

NETGEAR WNDRMAC: Wi-Fi router s rozšířenou Apple podporou

NETGEAR WN3000RP: univerzální opakovač zvyšuje pokrytí Wi-Fi sítě

NETGEAR Wireless-N600: Wi-Fi síť s podporou sdílení souborů v privátním cloudu

NETGEAR WNCE3001 a XAVB2602: dvoupásmová Wi-Fi síť pro domácí elektroniku

NETGEAR PTVU1000 a PTV2000: Push2TV adaptéry pro bezdrátový přenos obrazu z PC do TV v HD rozlišení

Netgear ProSafe GS752TXS: první smart přepínač s 10GbE připojením

Wi-Fi router WNDR4000: nová vlajková loď NETGEAR pro rok 2011

NETGEAR je nejúspěšnější světový dodavatel úložných řešení pro domácnosti, malé kanceláře a SMB firmy

Nový firmware s podporou IPV6 pro vybrané routery a síťová úložná zařízení NETGEAR

DLNA certifikace pro další NETGEAR zařízení

NETGEAR ProSafe XSM7224S: řiditelný 24portový 10GE L2+ přepínač pro podnikové sítě

NETGEAR ReadyNAS 1500: výkonný a levný NAS s čekým rozhraním pro SMB firmy

NETGEAR WNR612: router nejnovější specifikace Wireless-N 150

NETGEAR ReadyNAS Replicate: nový software pro obnovu a zálohu dat

Nová řešení NETGEAR pro internetové připojení příští generace

Inovace NETGEAR pro cloudová prostředí

Partnerství NETGEAR a StorageCraft: vyšší rychlost a spolehlivost pro zálohování a obnovu dat

ReadyNAS Ultra a Ultra Plus: nejrychlejší domácí multimediální servery na světě

NETGEAR a Veeam Software spolupracují v oblasti virtualizace na platformě VMware

Česká lokalizace firmware úložných zařízení ReadyNAS od NETGEAR

NETGEAR ReadyNAS Ultra: úložný systém s podporou pro přesouvání multimediálního obsahu mezi různými druhy médií

NETGEAR JWNR2000: levný domácí WiFi router standardu Wireless-N

NETGEAR GS110TP, nový gigabitový osmiportový přepínač pro náročné firemní uživatele

NETGEAR DGN3500B, modem router s integrovaným gigabitovým přepínačem

Internetové video na TV Panasonic Viera s podporou NETGEAR WNDA3100

NETGEAR EVA9100 Digital Entertainer Express, nový multimediální přehrávač

WNR3500L, nový bezdrátový gigabitový router NETGEAR

NETGEAR ReadyNAS 3100 a ReadyNAS 4200, nová úložná zařízení pro virtualizovaná prostředí

NETGEAR ProSecure STM zastaví až o 50 % více hrozeb než konkurenční firewally

NETGEAR ProSecure UTM blokuje hrozby více než čtyřikrát účinnější než konkurenční produkty

NETGEAR Push2TV, TV adaptér s funkcí Intel Wireless Display

EVA2000, kompaktní přehrávač multimédií a videa z internetu na HDTV od NETGEAR

NETGEAR představuje novinky z oblasti multimédií, směrovačů, úložných zařízení a powerline adaptérů

Unmanaged Plus, nová kategorie konfigurovatelných přepínačů pro malé firmy od NETGEAR

VMware certifikoval úložná zařízení NETGEAR ReadyNAS