logo

Nová generace síťových datových úložišť NETGEAR ReadyNAS Duo a NV+

Nová generace "v2" populárních síťových datových úložišť NETGEAR ReadyNAS Duo a NV+ zdvojnásobuje díky novým procesorům výkon, nabízí USB 3.0 porty, inovované grafické GUI v češtině, sníženou cenu a snazší přístup do cloudu.

NETGEAR uvádí na trh novou generaci síťových úložišť ReadyNAS Duo a ReadyNAS NV+ s označením v2. Uživatelé nyní mohou využít dvakrát rychlejšího přístupu k datům oproti předchozí generaci modelů Duo a NV+, zaplatit až o 30 % méně ve srovnání s ostatními produkty a spolehnout se na rozšířenou tříletou záruku, která pokrývá celé přístroje včetně větráků a zdrojů.

Zásadně inovované uživatelské rozhraní s kompletní českou lokalizací nyní uživatelům umožňuje vytvořit např. soukromý cloud pro sdílení dat na pouhých osm kliknutí myší, po nichž mohou mít svou hudbu, fotky, HD video a další dokumenty okamžitě přístupné z kteréhokoli místa na světě.

Systémy ReadyNAS Duo v2 a NV+ v2 vytvářejí nový rozměr spolehlivosti, dostupnosti a jednoduchosti pro firemní i domácí uživatele. Obsahují hot-swap pozice pro pevné disky umožňující automatické rozšíření kapacity, stejně jako USB 3.0 porty zajišťující až o 20 % rychlejší zálohování.

Vylepšená aplikace pro správu fotografií umožňuje jejich tisk a sdílení bez služeb třetích stran a zbytečných poplatků. Součástí obou nových datových úložišť je také ReadyNAS Remote, mobilní aplikace pro iOS, Android, PC a Mac, která nabízí 128bitový SSL přístup k datům uloženým v zařízení ReadyNAS z celého světa.

Nové ReadyNASy jsou kompatibilními s DLNA zařízeními a umožňují mimo jiné streamovat hudbu, HD filmy či fotky do domácích přístrojů, jako jsou televizory, herní konzoly či většina síťových přehrávačů multimédií na trhu - bez potřeby zapnutého počítače.

Gartner vyhlásil produktovou řadu síťových úložišť NETGEAR ReadyNAS za celosvětově nejúspěšnější síťová úložná zařízení s cenou pod 5000 USD. "Většina malých firem se potýká s výrazným nárůstem digitálních obsahu, kam patří například archivace multimediálních souborů nebo dat servisních aplikací", řekl Pushan Rinnen, ředitel výzkumu pro oblast storage ve společnosti Gartner. "Zvýšil se rovněž význam dostupnosti těchto dat prostřednictvím mobilních zařízení a jejich ochrany. Systémy NAS umí tyto potíže vyřešit a staly se proto důležitou součástí moderních kanceláří, jejichž rozpočet neumožňuje udržovat rozsáhlejší IT infrastrukturu a podporu."

Nová datová úložiště NETGEAR ReadyNAS nabízejí na rozdíl od USB flash či HDD disků trvalé připojení do sítě gigabitovou rychlostí, podporují souběžně více operačních systémů (Microsoft Windows, Mac i Linux) a umožňují sdílení dat mezi nimi. Pracují jako multimediální i tiskový server a díky volitelné službě ReadyNAS Vault rovněž umožňují snadno vzdáleně zálohovat libovolné soubory i celé složky.

Vylepšený hardware i software

Na spolehlivou práci s datovými úložišti se mohou těšit i uživatelé systémů Mac, kteří mívají s kompatibilitou jiných značek často problémy. Všechna zařízení NETGEAR ReadyNAS podporují Apple Filing Protocol (AFP) a Apple Time Machine, takže v jednom okamžiku může jediné centrální úložiště pro sdílení a zálohování souborů využívat více uživatelů Mac OS. Nechybí ani funkcionalita softwaru Bonjour a Mac widgety pro sledování stavu systému.

"Modely Duo v2 a NV+ v2 představují díky posledním inovacím ideální rozšíření produktové řady ReadyNAS", shrnul Matthew Mulvaney, dlouhodobý tester systémů NETGEAR ReadyNAS. "Vylepšené uživatelské rozhraní přispívá k mnohem jednodušší administraci a již po několika kliknutích myší je systém připraven k používání. Moje mobilní zařízení mohou k datům transparentně přistupovat, sdílení dat s rodinou je maximálně jednoduché a své přátele kdykoli uchvátím prezentací fotek s jejich oblíbenou hudbou. Přesně takové možnosti oceňuji u moderního soukromého cloudu.“"

Zařízení NETGEAR ReadyNAS Duo v 2 obsahuje dvě pozice, resp. modely z řady NV+ čtyři pozice pro Serial ATA I/II pevné disky s technologií hardwarové akcelerace X-RAID a možností hot swap za chodu. Podporovány jsou režimy RAID 0, 1 a JBOD, v případě modelu NV+ i RAID 5.

Dvakrát vyšší rychlost oproti předchozí generaci zajišťuje 1,6GHz procesor Marvell v kombinaci s 256 MB PC2700 DDR-SDRAM SO-DIMM a 64 MB flash paměti pro běh operačního systému. K dispozici jsou tři multifunkční USB 3.0 porty a jeden port USB 2.0. NETGEAR je dlouhodobým partnerem programu Energy Star, takže i nové NASy pracují se sníženou spotřebou. V případě neočekávaných událostí nebo systémových změn mohou systémy posílat upozornění a logy prostřednictvím emailu.

"Firmy i domácí uživatelé využívají stále více zařízení z různých lokalit a zpracovávají větší objem dat. Zvyšují se tak logicky i komplikace při sdílení těchto dat mezi úložnými zařízeními v různých umístěních", řekl Matt Pahnke, marketingový manažer síťových datových úložišť NETGEAR. "Problém s daty spolehlivě řeší úložiště NETGEAR ReadyNAS, jako například novinky Duo v2 a NV+ v2, které představují cenově dostupná a snadno použitelná řešení s dostatečnou kapacitou a bezpečným vzdáleným přístupem - včetně plnohodnotného mobilního."

Cena a dostupnost

Obě nová síťová datová úložiště NETGEAR jsou již v prodeji v síti autorizovaných distributorů a obchodních partnerů společnosti NETGEAR. Doporučená koncová cena modelu ReadyNAS Duo v2 (RND2000-200EUS) činí 5900 Kč vč. DPH, v případě modelu ReadyNAS NV+ v2 (RND4000-200EUS) je stanovena na 11500 Kč vč. DPH.

Uživatelé mají možnost využít i další modelové konfigurace s předinstalovanými naformátovanými pevnými disky, s nimiž jsou přístroje ReadyNAS připraveny k okamžitému použití ihned po rozbalení.

Všechny modelové konfigurace jsou pokryty rozšířenou tříletou zárukou.

Další články k tématům - AFP - archivace - ATA - cloud - DLNA - fotografie - Gartner - GUI - iOS - infrastruktura - Linux - RAID - ReadyNAS - SSL - stream - výzkum

Článek ze dne 29. listopadu 2011 - úterý

Další články od Netgear Czech Republic s.r.o.