logo

NETGEAR ProSafe XSM7224S: řiditelný 24portový 10GE L2+ přepínač pro podnikové sítě

NETGEAR rozšiřuje stávají portfolio firemních produktů o řiditelný 24portový 10GE (10 Gb/s) L2+ přepínač ProSafe XSM7224S. Firmy tak mohou zvýšit rychlost svých datových center až na hranici odpovídající velkým podnikům. Cena i složitost tohoto řešení je mnohem menší, než u klasických řešení určených pro velké podnikové sítě.

Řiditelné přepínače NETGEAR jsou navrženy pro firmy, které vyžadují profesionální enterprise řešení, avšak s příznivějšími náklady na vlastnictví. Modely řady XSM mohou být využity jako hlavní servery přidané do stávajícího racku, kde zajistí výrazné navýšení výkonu a snížení doby odezvy, případně jako centrální přepínače s vysokým výkonem a podporou L3 a L4 vrstev. Řešení NETGEAR ProSafe Network Management System (NMS2000), které je součástí dodávky přepínače ProSafe XSM7224S, zákazníkům poskytuje jednoduché rozhraní pro sledování i konfiguraci všech L2 a L3 přepínačů NETGEAR.

"Největším problémem, se kterým se firmy potýkají, je nutnost nasazení IT řešení pro nižší počet zaměstnanců a omezený rozpočet, který se flexibilně nepřizpůsobuje požadavkům na rozšíření sítě, řekl Jim Browning, analytik společnosti Gartner. "V období finanční krize nastala nová éra ekonomické disciplíny při rozhodování o rozšíření IT sféry ve firmách. Už se neřeší, zda inovace přinesou kýžený efekt, ale zda je cena odpovídající výsledným přínosům nového řešení. Středně velké firmy proto nyní vyžadují IT řešení, která nenabourají finanční politiku, a přitom poskytnou flexibilní možnost rozšíření a následné správy."

"Nový přepínač NETGEAR XSM7224S zajišťuje klientům minimální výpadky provozu i velmi příznivé náklady," uvedl Michelle Dunn, vicepresident pro obchod ve společnosti GHA Technologies. "Společnost NETGEAR se díky svým precizním produktům stala jedničkou mezi našimi dodavateli síťových produktů pro podnikové sítě."

"Firmy dnes při nákupu nových produktů kladou maximální důraz na praktický přínos řešení v rámci jejich společnosti, jeho spolehlivost a výhodnost poměru ceny k výkonu," doplnil Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. "Naše novinka z oblasti řiditelných přepínačů opět dokazuje, že NETGEAR naplňuje svůj závazek dodávat spolehlivá a cenové dostupná řešení pro podnikovou klientelu."

Nový řiditelný 24portový 10 GE L2+ přepínač (XSM7224S) bude na českém trhu dostupný během března 2011 prostřednictvím autorizovaných distributorů, resellerů a obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 245000 Kč vč. DPH.

Upgrade na tři licence (XSM7224L) bude možné dokoupit za 59000 Kč vč. DPH. Na zařízení je poskytována doživotní záruka společnosti NETGEAR.

Další články k tématům - 10GE - GHA - NMS2000 - ProSafe - XSM7224L - XSM7224S - Jim Browning - Michelle Dunn - Aleš Mudruňka

Článek ze dne 14. března 2011 - pondělí

Další články od Netgear Czech Republic s.r.o.