logo

NETGEAR WNDRMAC: Wi-Fi router s rozšířenou Apple podporou

NETGEAR uvádí na trh bezdrátový gigabitový dvoupásmový router WNDRMAC - unikátní zařízení designově navržené zařízení pro uživatele počítačů a mobilních telefonů společnosti Apple. Využívat jej samozřejmě lze i s přístroji jiných značek či v prostředí operačních systémů Windows a Linux.

Ke kabelovému připojení slouží čtveřice gigabitových portů s reálnou propustností LAN-WAN blížící se teoretickému maximu. Pro bezdrátové datové přenosy lze využívat dvě samostatná frekvenční pásma 2,4 GHz a 5 GHz, každé se svými předkonfigurovanými interními anténami - zařízení tak poskytuje více bezdrátových kanálů, méně rušení a lepší připojení s teoretickou přenosovou rychlostí až 600 Mb/s.

Rychlostní maxima předurčují router k použití pro činnosti nejnáročnější na vysoký datový tok - online hraní, streamování videa ve vysokém rozlišení či zabezpečené přenosy vysokých objemů dat. Pro streamování videa navíc router nabízí vyhrazený režim.

Router NETGEAR WNDRMAC (NETGEAR Wireless Extreme for Mac computer and PC) přináší nejen špičkový výkon, ale navíc poskytuje i přidanou hodnotu uživatelům počítačů, operačních systémů či telefonů společnosti Apple - ti mohou využít např. funkce Time Machine či Bonjour tisku.

Certifikace DLNA garantuje využití routeru jako univerzálního Plug and Play (UPnP) media serveru, přístroj rovněž automaticky rozpoznává multimediální soubory na externím USB úložném zařízení. Multimediální obsah uložený na USB disku připojeném k routeru lze snadno prohlížet a přehrávat např. prostřednictvím multimediálních přístrojů NETGEAR, TV podporujících DLNA, konzol typu XBox 360 či PlayStation 3 a dalších zařízení.

Pomocí integrovaného nástroje pro monitoring využití širokopásmového připojení k internetu, resp. počítadla přenesených dat, mohou uživatelé nejen prohlížet podrobné denní, týdenní a měsíční statistiky množství stažených dat, ale také si nastavit automatické zobrazení oznámení v případě, že se přiblíží hranici definovaného limitu přenesených dat.

Model WNDRMAC využívá řadu pečlivě vyvinutých QoS algoritmů pro optimalizaci videopřenosů, které výrazně snižují ztrátovost paketů a umožňují bezproblémové streamování HD videa přes Wi-Fi. Podpora vysokého počtu současných připojení a pokročilého QoS s efektivním zpracováním datových paketů umožňuje také online hraní s nejvyšší úrovní komfortu.

Jednoduché a bezpečné používání

Instalace a správa routeru WNDRMAC zabere jen několik okamžiků. Není třeba používat instalační CD, protože router může být konfigurován pomocí jednoduchého rozhraní přímo ve webovém prohlížeči na platformách PC, Mac, chytrých telefonech, v tabletu iPad a dalších zařízeních. I pro umístění routeru mají uživatelé bohaté možnosti - je to možné do pozice naležato, nastojato (stojan je součástí balení) a nechybí ani varianta montáže na zeď.

Přidání dalších zařízení do bezdrátové sítě poskytované routerem WNDRMAC je záležitostí okamžiku - stačí stisknout samostatné mikrotlačítko na těle routeru a na druhém přístroji, a dojde k automatickému zabezpečenému spojení obou zařízení bez nutnosti zadávání či pamatování si složitých hesel (režim WPS).

Prostřednictvím dalšího mikrotlačítka lze v případě potřeby také vypnout či znovu zapnout Wi-Fi síť, přičemž LAN porty zůstanou aktivní. I pro vypnutí celého routeru je vyhrazeno samostatné tlačítko.

NETGEAR WNDRMAC obsahuje vysoce spolehlivé zabezpečení bezdrátového přístupu prostřednictvím funkce Wi-Fi Protected Access (WPA-Enterprise a WPA2-Enterprise). Takováto úroveň zabezpečení je standardem pro podnikovou třídu routerů. Lze vytvořit také další Wi-Fi podsítě, určené typicky pro dočasné připojení návštěvníků doma nebo v kanceláři, s omezeným přístupem k lokální síti.

Model WNDRMAC stojí na výkonnostní i funkční špičce současných routerů společnosti NETGEAR. Je vybaven rychlým 680MHz MIPS procesorem - jedním z nejrychlejších procesorů, které lze najít v kategorii spotřebitelských routerů, jeho prostřednictvím přístroj bez problémů zvládá provoz více aplikací náročných na šířku pásma současně. Díky IPv6 ready je router připraven také pro nové možnosti adresování.

Wi-Fi routeru NETGEAR WNDRMAC - klíčové funkce:

"Router WNDRMAC přináší domácím sítím nejvyšší úroveň kvality, výkonu, pokrytí i bezpečnosti", řekl Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. "Navíc nabízí lepší podporu uživatelům zařízení Apple, což jsme se snažili vyzdvihnout i typickým „Apple“ designem. Široké spektrum funkcí tohoto pokročilého routeru je připraveno pomoci uživatelům se všemi nejžádanějšími síťovými činnostmi, v nichž se díky českému prostředí a nápovědě neztratí ani začínající uživatelé."

Cena a dostupnost

Bezdrátový gigabitový dvoupásmový router NETGEAR WNDRMAC je již v prodeji v síti autorizovaných distributorů a obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou cenu 3150 Kč vč. DPH.

Další články k tématům - Apple - DLNA - iPad - IPv6 - LAN - WAN - Linux - Mac - MIPS - NTFS - PlayStation - QoS - ReadySHARE - router - telefon - TV - UPnP - video - WiFi - WNDRMAC - WPS - XBox - Aleš Mudruňka

Článek ze dne 11. října 2011 - úterý

Další články od Netgear Czech Republic s.r.o.