logo

Nová řešení NETGEAR pro internetové připojení příští generace

Společnost NETGEAR představila na mezinárodním veletrhu CES 2011 (Consumer Electronics Show) 18 nových produktů. Uvedené novinky představují novou generaci domácích síťových řešení pro uživatele a poskytovatele služeb, a nabízejí mnohem vyšší rychlost i výkon, než kdykoliv dříve.

Představením nových bezdrátových řešení, powerline zařízení, hybridních síťových produktů, domácích routerů, bran a datových úložišť NETGEAR opět zvýšil laťku z pohledu výkonu a nabídky inovativních nadčasových produktů v oblasti domácích sítí.

Společnost NETGEAR také získala tři ocenění v rámci soutěže CES Innovations Design and Engineering Awards, a to za domácí multimediální server ReadyNAS Ultra 2 (RNDU2000), 3DHD síťovou sadu pro domácí kino (WNHDB3004) a multimediální přehrávač NeoTV 550 Ultimate (NTV550).

"Rok 2011 se ponese ve znamení 15. výročí založení naší společnosti a po celou dobu naší činnosti se stále snažíme plnit příslib inovací a vylepšování produktů," uvedl Patrick Lo, CEO společnosti NETGEAR. "Využití internetu prodělalo v poslední době značný vývoj, zákazníci dnes potřebují být neustále online a jsou proto permanentně připojeni k síti prostřednictvím tabletů, smartphonů, počítačů či herních konzol. Dnes již internet není pouze zdrojem informací, ale představuje hlavní zdroj zábavy. NETGEAR jakožto lídr ve vývoji inovativních produktů bude i nadále zákazníkům nabízet nástroje, s nimiž si výhody neustálého připojení užijí skutečně naplno."

Řešení pro domácnosti

Nově oznámená řešení přinesou koncovým uživatelům řadu možností, jak si sestavit kompletní a moderní domácí síť. Díky rozšířené nabídce produktů NETGEAR je snadné propojit jakákoli zařízení uvnitř sítě - přesně podle konkrétních požadavků zákazníka. Řešení NETGEAR usnadňují propojení televizoru a internetu, zkvalitňují a rozšiřují pokrytí sítě, a stejně tak dokážou zpřístupnit multimediální soubory uživatelů kdekoli - ať už jsou zrovna doma nebo třeba na cestách.

Bezdrátové routery a modemy

Na dosud nejvýkonnější domácí N600 dvoupásmový gigabitový router WNDR3700 nyní navazuje N600 model NETGEAR WNDR3800 - dvoupásmový gigabitový Premium router s ultimátním výkonem. Představuje bezpečné a spolehlivé řešení, na němž uživatelé mohou vybudovat kompletní domácí síť.

Tento Premium model vyniká unikátními vlastnostmi, kam patří například funkce Clear Channel Selector, ReadyShare Printer, Quick Start nebo spolehlivé streamování HD videí, jež snižuje prodlevy při načítání dat a maximalizuje propustnost i u nejkvalitnějších (datově nejnáročnějších) videí. Funkcemi nabitý router WNDR3800 samozřejmě obsahuje i všechny funkce svého předchůdce WNDR3700, s nimiž byli zákazníci po dlouhou dobu velmi spokojení - patří sem například rodičovská kontrola, samostatná síť pro návštěvníky nebo sledování objemu přenesených dat.

Společně s představením routeru WNDR3800 se dočkala uvedení také aplikace NETGEAR Genie. Ta uživatelům umožňuje přesně sledovat domácí síť, spravovat ji a připojovat k ní další zařízení. NETGEAR Genie zároveň zajišťuje diagnostiku sítě a automatickou opravu problémů s připojením.

Maximální výkon nabízí rovněž dvoupásmový bezdrátový N600 gigabitový modem router NETGEAR DGND3700, jenž zastane úlohu hned několika domácích síťových zařízení. Poskytuje možnost připojení k internetu díky zabudovanému ADSL modemu i propojení zařízení vysokorychlostním kabelovým gigabitovým ethernetem. Toto zařízení rovněž nabízí např. čtyřportový gigabitový přepínač, možnost ukládání dat prostřednictvím služby ReadyShare díky dvojici vestavěných USB portů, funkcionalitu DLNA multimediálního serveru, rodičovskou kontrolu, odlišení guest přístupů či sledování objemu přenesených dat.

Duální gigabitový N750 router NETGEAR WNDR4000 dokáže bezdrátově přenášet data až 450Mb/s rychlostí, což plně postačuje pro rychlé a plynulé přehrávání HD videa, souběžné stahování dat i hraní online her v jediném okamžiku. Díky podpoře dvoupásmového přenosu dat je minimalizováno rušení při maximální rychlosti a širokém pokrytí, čtyři gigabitové porty pak nabízejí nejvyšší rychlost kabelového připojení.

Bezdrátové příslušenství

Univerzální Wi-Fi extender NETGEAR WN3000RP rozšiřuje pokrytí stávající bezdrátové sítě i do tzv. mrtvých zón, kam výchozí signál nedosáhne. Poskytuje tak více prostoru pro hraní, online zábavu či třeba využívání internetových sociálních sítí. Univerzální Wi-Fi extender zajišťuje bezpečné a spolehlivé připojení mnoha různých zařízení do domácí sítě, např. iPadu, iPodu, přenosných počítačů, smartphonů, herních konzol, Blu-ray přehrávačů nebo set-top boxů. Díky kompaktnímu provedení jej stačí pouze zapojit do elektrické zásuvky, takže se uživatelé nemusejí obávat další změti kabelů.

3DHD bezdrátová sada pro domácí kino NETGEAR WNHDB3004 získala ocenění CES Innovations Award v kategoriích Home Networking a Home Theater Accessories - především díky tomu, že jde o první řešení poskytující plynulé přehrávání HD videí v rozlišení 1080p bez nutnosti použít tradiční propojení kabelem. Podporovány jsou všechny náročné streamy, v každém z adaptérů jsou zabudovány čtyři vysílače a přijímače pro Multiple Input Multiple Output přenosy (4×4 MIMO), uživatelé tak získají mnohem vyšší spolehlivost a pokrytí Wi-Fi signálem.

Powerline AV řešení

N300 bezdrátový router s powerline AV, NETGEAR WNXR2000, představuje komplexní řešení v oblasti hybridního připojení; snoubí komfort Wi-Fi routeru se spolehlivostí kabelového připojení v jediném zařízení. Díky 200Mb/s powerline adaptéru integrovanému přímo do zdroje napájení routeru přemění model WNXR2000 v okamžiku jakoukoli místnost v kompletně zasíťovanou, přidáním dalších powerline adaptérů lze navíc rozšířit síť do dalších místností a tedy celé domácnosti. Při použití WNXR2000 uživatelé získávají možnost připojení mobilních zařízení k internetu pomocí bezdrátové sítě, stejně jako herních konzol nebo třeba Blu-ray přehrávačů prostřednictvím kabelového či powerline rozhraní.

Certifikovaný HomePlug AV internetový adaptér pro domácí kino NETGEAR XAVB5004 představuje první sadu čtyřportových 500Mb/s powerline adaptérů a současně nejrychlejší powerline řešení na trhu. Model XAVB5004 nabízí možnost plynulého streamování HD videa a je schopen připojit k internetu až čtyři zařízení z kategorie domácího kina, typicky HD televizory, Blu-ray přehrávače, IPTV, set-top boxy, multimediální přehrávače nebo herní konzoly. Propustnost přístroje plně uspokojí požadavky na přehrávání 3D videa, sada zahrnuje jednoportový adaptér pro připojení routeru a čtyřportový adaptér pro připojení televizoru. Čtyři porty jsou barevně odlišeny pro snadné zapojení dalších přístrojů a zajištění kvality služby (QoS).

Přístroje z kategorie 200Mb/s AV Nano powerline adaptérů v sadě NETGEAR XAVB2101 jsou v současnosti vůbec nejmenšími 200Mb/s powerline adaptéry na světě. Dvojice maximálně kompaktních adaptérů nabízí rozšíření internetového připojení napříč celou domácností prostřednictvím libovolné elektrické zásuvky a poskytuje vysokorychlostní kabelové připojení, vhodné i pro HD multimédia.

Domácí síťová datová úložiště

Produkt NETGEAR ReadyNAS Ultra 2 (RNDU2000) získal ocenění CES Innovations Award v kategorii Computer Hardware. Dokáže přeměnit „obyčejnou“ domácí síť v plnohodnotné multimediální centrum a snadno zpřístupní jeho obsah v přenosných zařízeních, stolních počítačích a herních konzolách. Díky této novince mají uživatelé možnost rychlého přehrávání multimédií doma i na cestách, fanoušci TiVo mohou použít ReadyNAS Ultra 2 k rozšíření kapacity DVR, k dispozici je rovněž podpora technologií Skifta a Orb pro přehrávání filmů na jakémkoli přenosném zařízení.

Multimediální přehrávače

Přehrávač NETGEAR NeoTV HD NTV550 získal ocenění CES Innovations Award v kategorii Home Networking. Uživatelům poskytuje možnost přehrávání videí, prohlížení fotek nebo poslechu hudby přímo na jejich HD TV, ať už jsou multimédia uložena lokálně, v domácí síti nebo třeba na internetu. Přehrávač NTV550 podporuje HD video v rozlišení 1080p, standard Dolby Digital i DTS prostorový zvuk, k tomu navíc nabízí doplňující e-SATA port pro ještě vyšší přenosovou rychlost a nechybí ani rozšířená metadata pro listování obaly jednotlivých multimediálních souborů.

Řešení pro poskytovatele služeb

Společnost NETGEAR oznámila rovněž uvedení řady prvotřídních IP zařízení pro poskytovatele širokopásmových služeb, kteří potřebují konsolidovat sítě a nabídnout služby v nových oblastech. Díky dlouholetým zkušenostem v oblasti domácích sítí je nyní k dispozici spektrum IP zařízení pro poskytovatele mobilních a kabelových služeb, včetně vysoce výkonných řešení, jež vynikají snadnou instalací a podporou ze strany operátora, stejně jako snadným použitím koncovými uživateli.

Nové řešení pro mobilní širokopásmové připojení

Širokopásmový mobilní router MBR1000 nabízí 3G/4G i ethernetové WAN, a poskytuje výkon, který útočí na klasickou kabelovou konkurenci. Jedná se o ideální zařízení pro odloučená připojení v terénu, hodí se proto zejména všem uživatelům, kteří potřebují být připojeni na cestách – kdykoli a kdekoli mohou vytvořit Wi-Fi hotspot. Dvoupásmové WAN je perfektní pro firemní použití, představuje velmi vhodné řešení v dopravních prostředcích, jako například vlacích, autobusech, lodích apod.

Nová řešení v oblasti bran a telefonie

Společnost NETGEAR nabízí nové produkty pro poskytovatele kabelových služeb, včetně OSGi VDSL2 a GigE dvoupásmové WAN brány VEVG3700, jež může být použita v DSL, FTTH nebo DOCSIS sítích. Tato nová brána s vysokým výkonem zahrnuje gigabitový ethernet, duální Wi-Fi čip, CAT-iq DECT základnu a kabelové VoIP linky (s 6× 6 IP-PBX funkcionalitou), což z ní dělá perfektní řešení pro použití v SMB aplikacích a bytových domech. Brána VEVG3700 je zároveň i DLNA/UPnP serverem - lze tedy transparentně zpřístupnit multimediální obsah uložený na připojeném USB či zařízeních v místní LAN síti.

Samostatnou pozornost zasluhuje také nově uvedené stylové digitální domácí centrum DHH1000, jež kombinuje VDH1000 a VDB1000 DECT handset a napájecí základnu. Zařízení VDH1000 přináší všechny výhody modelu VEVG3700 a navíc ADSL2+ WAN. Produkty VDH1000 a VDB1000 jsou bezdrátovými 1.8/1.9GHz DECT řešeními, obsahují LCD displej a umožňují telefonování ve vysoké kvalitě, pokročilé funkce volání, dosah na dlouhou vzdálenost i paralelní provoz s Wi-Fi.

Nová řešení kabelové brány

Kabelová brána CG3202 je prvním řešením DOCSIS 3.0 dvoupásmového Wi-Fi. Přináší špičkový výkon pro nejnáročnější aplikace, mezi něž patří video, audio, přenos hlasu či online hraní. Brána CG32302 s kompletním spektrem funkcí byla navržena pro zasíťované domácnosti a firmy s větším počtem počítačů. Tento produkt je dostupný také v EuroDOCSIS 3.0 (CG3302).

Modely VEVG3700, DHH1000 a CG3202/CG3302 jsou nejnovějšími členy rodiny OSGi bran společnosti NETGEAR, podporují snadnou integraci v aplikacích domácí bezpečnosti, ovládání přístrojů, sledování jejich stavu, správy napájení a služeb pro sdílení multimédií.

Rozšíření v oblasti domácího IP zabezpečení

Společně s ostatními novinkami představila společnost NETGEAR také první produkty z kategorie interaktivních řešení pro zabezpečení domácností, které zahrnují široké spektrum IP produktů. Nová bezpečnostní řešení jsou vybavena softwarem iControl, který může spolupracovat se stávajícími bezpečnostními prvky.

Přístroje s podporou zabezpečení iControl :

Další články k tématům - ADSL - ADSL2 - Blu-ray - CES - CG3202 - CG3302 - DECT - DOCSIS - EuroDOCSIS - FTTH - GigE - HD - HSC101 - HSS101 - HVAC - PBX - IPTV - LAN - LCD - MBR1000 - N300 - N600 - N750 - NeoTV - NTV550 - powerline - připojení - QoS - ReadyNAS - RNDU2000 - router - SMB - stream - VDH1000 - VDSL2 - VEVG3700 - VoIP - vývoj - WiFi - WN2000

Článek ze dne 11. ledna 2011 - úterý

Další články od Netgear Czech Republic s.r.o.