logo

Internetové video na TV Panasonic Viera s podporou NETGEAR WNDA3100

Společnosti NETGEAR a Panasonic uzavřely dohodu o podpoře Wi-Fi adaptérů pro nejnovější generaci televizorů Panasonic Viera. Díky USB adaptéru NETGEAR WNDA3100 mohou uživatelé na obrazovkách Panasonic Viera sledovat i internetové video.

Nová generace Panasonic VIERA TV, která je již v prodeji, obsahuje mimo jiné i USB port a vestavěný ovladač pro bezdrátový dvoupásmový Wi-Fi adaptér NETGEAR WNDA3100.

Po připojení adaptéru NETGEAR WNDA3100 k televizoru Panasonic mohou uživatelé streamovat video obsah z internetových zdrojů přímo do televizorů přes domácí síť. NETGEAR je aktuálně jediným dodavatelem, kterého Panasonic podporuje a doporučuje uživatelům svých TV pro aktivaci funkce streamování internetového video obsahu přes domácí bezdrátovou síť.

"Panasonic zvolil adaptér NETGEAR WNDA3100 zejména z toho důvodu, že uživatelé mohou pracovat s nejrychlejším současným Wi-Fi standardem 802.11n a navíc ve dvou frekvenčních pásmech: 2,4 GHz nebo 5 GHz,“" upřesnil Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. "Klíčová je právě 5GHz frekvence, která zajišťuje plynulejší přenos video signálu a je tak v současnosti nejvhodnější frekvencí pro bezdrátové přenosy využívané TV aplikacemi."

Wi-Fi USB adaptér NETGEAR WNDA3100v2 podporuje bezdrátové standardy IEEE 802.11a/b/g/n a pracuje současně ve dvou frekvenčních pásmech - 2,4 GHz a 5 GHz. Nabízí maximální pokrytí a šířku pásma, ideální i pro sdílení souborů či provoz multimediálních aplikací s vysokým rozlišením. Obsahuje také samostatné tlačítko pro aktivaci funkce WPS (Wi-Fi Protected Setup), jehož jediným stiskem lze snadno přidávat do stávající sítě další zařízení podporující bezdrátové Wi-Fi připojení, aniž by bylo nutné zadávat a pamatovat si bezpečnostní kódy. Zabezpečené datové přenosy zajišťuje Wi-Fi Protected Access (WPA2-PSK, WPA-PSK) a WEP (Wired Equivalent Privacy) 64bitové nebo 128bitové šifrování.

Přístroj je v prodeji v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 1199 Kč vč. DPH.

Další články k tématům - bezdrátové - Panasonic - TV - USB - video - Viera - WiFi - wnda3100 - Aleš Mudruňka

Článek ze dne 25. května 2010 - úterý

Další články od Netgear Czech Republic s.r.o.