logo

Nové levné telefony realme C21Y a C25Y

V rámci další diverzifikace svého portfolia společnost realme uvádí na český trh dva nové chytré telefony - realme C21Y a C25Y, které mají ambici stát se díky certifikaci vysoké spolehlivosti TÜV Rheinland nejkvalitnějšími levnými telefony v Evropě. realme C21Y získal tento certifikát jako první chytrý telefon na světě!

realme C21Y nabízí kromě vysokého standardu kvality také spoustu pokročilých funkcí, hlavně pro mladé uživatele. Ať už jde o AI trojitý fotoaparát s režimem Super Nightscape, 6,5" HD+ mini drop displej, osmijádrový 12nm procesor a velkou baterii s kapacitou 5000mAh.

Telefon má hlavní fotoaparát se 13MPx, čtyřnásobný zoom a podporu automatického ostření PDAF. Pořízené snímky jsou kvalitní i za horších světelných podmínek. Díky funkci Chroma Boost telefon pomocí speciálního algoritmu fotí snímky s vyšším kontrastem a živějšími barvami. Selfie kamera podporuje režimy AI beauty, HDR, portrétní mód a filtry, které udávají trendy v současné fotografii.

realme C21Y má 6,5" HD+ mini-drop displej s 89,5% poměrem k tělu, díky poměru stran 20:9 dobře padne do ruky a zároveň ukáže víc obsahu při sledování sociálních sítí.

S osmijádrovým 12nm procesorem Unisoc T610, který má taktovací frekvenci 1,8 GHz, je tento přístroj nejvýkonnějším telefonem ve svém segmentu. realme C21Y podporuje ultra rychlé odemykání otiskem prstu během několika sekund a také rozpoznání obličeje.

Telefon je vybaven třemi sloty pro karty - dvě pro SIM karty a jednu pro SD kartu s maximální kapacitou 256 GB.

Telefon bude dostupný ve dvou barvách - Cross Blue a Cross Black.

realme C25Y je špičkový telefon v segmentu cenově dostupných přístrojů. Má masivní baterii s kapacitou 5000mAh, podporuje 18W rychlé nabíjení. Svižné fungování zajišťuje výkonný procesor Unisoc T610, může se pochlubit snímačem otisků prstů a potěší i 6,5" displej s estetickým designem a jemnými proužky.

Zadní trojitý fotoaparát s 50 Mpx primárním snímačem, makro objektivem a B&W objektivem snímá kvalitní fotografie s maximálním rozlišením 8160 x 6144. Fotoaparát podporuje funkci Al beauty, režimy HDR, Panoramatické zobrazení, Portrét, Expert, funkci Timelapse a několik filtrů. Přední kamera s 8 Mpx má taktéž funkci Al beauty, díky které snadno pořídíte krásná a působivá selfie.

Baterie, která je tradičně silnou stránkou telefonů realme, má kapacitu 5000 mAh a vydrží v pohotovostním režimu 48 dní. Uživatelé mohou mít i při zapnutém energetickém úsporném módu Super Saving Mode neustále v chodu šest běžných aplikací. Výdrž telefonu realme C25Y zvyšují také funkce Screen Battery Optimization a Sleep Standby Optimization.

realme C25Y je poháněn osmijádrovým 12nm procesorem Unisoc T610 s taktovací frekvencí až 1,8 GHz. O grafiku se stará GPU ARM Mali G52 s taktem 614,4 MHz. Ve srovnání s konkurenčními produkty v tomto segmentu si tak můžete dopřát s realme C25Y plynulejší herní zážitek. A co víc, telefon podporuje dvě nano SIM karty a má slot pro MicroSD kartu s maximální kapacitou 256 GB.

Nový realme C25Y přichází také s ultrarychlým odemykáním otiskem prstu a rozpoznáváním obličeje, které pohodlně chrání soukromí uživatelů.

C25Y se dodává v barvách Glacier Blue a Metal Grey. Cena za telefon bude 4499 Kč.

O certifikátu TÜV Rheinland

Certifikát TÜV Rheinland označuje bezpečnost a kvalitu ve všech oblastech podnikání a života. Od roku 2006 patří do programu Organizace spojených národů Global Compact, který podporuje udržitelnost a bojuje proti korupci.

Certifikace vysoké spolehlivosti značí, že smartphony splňují standardy vysoké kvality pro spotřební elektroniku i průmyslové standardy pro hlavní trhy po celém světě.

Další články k tématům - baterie - displej - fotoaparát - HDR - kamera - MicroSD - procesor - smartphone - telefon

Článek ze dne 19. listopadu 2021 - pátek

Další články od realme