logo Borland, s.r.o.

Podpora systému iOS do nástroje C++Builder XE5

Nové vydání produktu C++Builder XE5 umožňuje širokému společenství vývojářů v jazyce C++ využít svých znalostí a vědomostí a vytvářet kód pro Windows, Mac a iOS z jediného zdrojového kódu. Odstraňuje tak propast mezi stolními a mobilními zařízeními.

Embarcadero Technologies oznamuje okamžitou dostupnost nástroje C++Builder XE5, výkonné sady vývojářských nástrojů jazyka C++ určených pro tvorbu aplikací pro stolní počítače i mobilní zařízení. Pomocí nového vydání této technologie nyní mohou milióny vývojářů v jazyce C++ na celém světě vytvářet v rámci jediného projektu nativní kompilované aplikace pro Windows, Mac OS X a mobilní zařízení.

Na rozdíl od jiných řešení dovolí nástroj C++Builder XE5 kompilovat skutečně nativní aplikace pro mnoho různých zařízení a rozličných formátů. Takový kód je provozován přímo na procesoru a plně využívá služeb operačního systému, aplikačních rozhraní a technických prostředků integrovaných v zařízení.

C++Builder XE5 představuje zásadní zlom pro programátory i podniky používající jak stolní, tak mobilní zařízení. Organizace totiž mohou ihned využít dovedností programátorů, hotového kódu a knihoven napříč všemi používanými zařízeními. Navíc vývojářské úsilí je zaměřeno jediným směrem - jediný tým podnikových vývojářů může vytvářet aplikace pro všechny platformy. Není třeba budovat oddělené vývojářské týmy pro každou platformu a tím se významně šetří čas i náklady.

Pomocí produktů C++Builder XE5 a RAD Studio XE5 vydaného o něco dříve mohou vývojáři produkovat skutečně nativní aplikace pro Windows, Mac a mobilní zařízení a dostat je rychle do provozu v podnicích nebo do online obchodů s aplikacemi. Skutečně nativní aplikace jsou kompilované a běží přímo na technických prostředcích použitých zařízení.

Nepotřebují skriptování nebo interpretační vrstvy a dovolí vývojářům poskytnout odběratelům aplikace s těmi nejlepšími vlastnostmi. Nedávný výzkum společnosti Dimensional Research odhalil, že zatímco 85 procent vývojářů pro Windows již musí řešit požadavky vývoje mobilních aplikací, jen 17 procent z nich věří, že je rozumně možno dodávat nativní mobilní aplikace pro dvě nebo více platforem zároveň.

Cena a dostupnost

Nová funkčnost nativní kompilace do iOS se poskytuje zdarma všem registrovaným uživatelům produktu C++Builder XE5 v edicích Enterprise, Ultimate a Architect. Dále se zdarma poskytuje uživatelům všech edicí produktu RAD Studio XE5 a bude s okamžitou platností i obsahem všech nově zakoupených produktů této skupiny.

Registrovaní uživatelé libovolné předchozí verze produktu C++Builder nebo RAD Studio mohou ještě do konce roku 2013 získat až 45% slevy z ceny pro nové uživatele.

O produktu C++Builder

Embarcadero C++Builder XE5 je jediný nástroj pro vývojáře v jazyce C++, který umožní psát nativní aplikace pro 32bitové i 64bitové Windows, Mac OS X a nyní i iOS, které je možno provozovat na mnoha různých zařízeních. C++Builder XE5 vývojářům umožní vytvářet aplikace pro stolní počítače, notebooky, tablety a mobilní zařízení s Windows, Mac a iOS z jediného zdrojového kódu v jazyce C++.

Další články k tématům - Builder - Embarcadero - iOS - Mac - notebook - RAD - vývoj - výzkum - Windows - zdarma

Článek Borland, s.r.o. ze dne 13. prosince 2013 - pátek

Další články od Borland, s.r.o.

Trápí vás zánět průdušek? Co vám může pomoci?
Fakturace, EET, zakázky, objednávky atd pro spediční firmy, přepravce, prodejce.
Klasické, řecké, zvířata, busty, sloupy nábožné, moderní, světelné, šachy.