logo Borland, s.r.o.

Podpora systému iOS do nástroje C++Builder XE5

Nové vydání produktu C++Builder XE5 umožňuje širokému společenství vývojářů v jazyce C++ využít svých znalostí a vědomostí a vytvářet kód pro Windows, Mac a iOS z jediného zdrojového kódu. Odstraňuje tak propast mezi stolními a mobilními zařízeními.

Embarcadero Technologies oznamuje okamžitou dostupnost nástroje C++Builder XE5, výkonné sady vývojářských nástrojů jazyka C++ určených pro tvorbu aplikací pro stolní počítače i mobilní zařízení. Pomocí nového vydání této technologie nyní mohou milióny vývojářů v jazyce C++ na celém světě vytvářet v rámci jediného projektu nativní kompilované aplikace pro Windows, Mac OS X a mobilní zařízení.

Na rozdíl od jiných řešení dovolí nástroj C++Builder XE5 kompilovat skutečně nativní aplikace pro mnoho různých zařízení a rozličných formátů. Takový kód je provozován přímo na procesoru a plně využívá služeb operačního systému, aplikačních rozhraní a technických prostředků integrovaných v zařízení.

C++Builder XE5 představuje zásadní zlom pro programátory i podniky používající jak stolní, tak mobilní zařízení. Organizace totiž mohou ihned využít dovedností programátorů, hotového kódu a knihoven napříč všemi používanými zařízeními. Navíc vývojářské úsilí je zaměřeno jediným směrem - jediný tým podnikových vývojářů může vytvářet aplikace pro všechny platformy. Není třeba budovat oddělené vývojářské týmy pro každou platformu a tím se významně šetří čas i náklady.

Pomocí produktů C++Builder XE5 a RAD Studio XE5 vydaného o něco dříve mohou vývojáři produkovat skutečně nativní aplikace pro Windows, Mac a mobilní zařízení a dostat je rychle do provozu v podnicích nebo do online obchodů s aplikacemi. Skutečně nativní aplikace jsou kompilované a běží přímo na technických prostředcích použitých zařízení.

Nepotřebují skriptování nebo interpretační vrstvy a dovolí vývojářům poskytnout odběratelům aplikace s těmi nejlepšími vlastnostmi. Nedávný výzkum společnosti Dimensional Research odhalil, že zatímco 85 procent vývojářů pro Windows již musí řešit požadavky vývoje mobilních aplikací, jen 17 procent z nich věří, že je rozumně možno dodávat nativní mobilní aplikace pro dvě nebo více platforem zároveň.

Cena a dostupnost

Nová funkčnost nativní kompilace do iOS se poskytuje zdarma všem registrovaným uživatelům produktu C++Builder XE5 v edicích Enterprise, Ultimate a Architect. Dále se zdarma poskytuje uživatelům všech edicí produktu RAD Studio XE5 a bude s okamžitou platností i obsahem všech nově zakoupených produktů této skupiny.

Registrovaní uživatelé libovolné předchozí verze produktu C++Builder nebo RAD Studio mohou ještě do konce roku 2013 získat až 45% slevy z ceny pro nové uživatele.

O produktu C++Builder

Embarcadero C++Builder XE5 je jediný nástroj pro vývojáře v jazyce C++, který umožní psát nativní aplikace pro 32bitové i 64bitové Windows, Mac OS X a nyní i iOS, které je možno provozovat na mnoha různých zařízeních. C++Builder XE5 vývojářům umožní vytvářet aplikace pro stolní počítače, notebooky, tablety a mobilní zařízení s Windows, Mac a iOS z jediného zdrojového kódu v jazyce C++.

Další články k tématům - Builder - Embarcadero - iOS - Mac - notebook - RAD - vývoj - výzkum - Windows - zdarma

Článek Borland, s.r.o. ze dne 13. prosince 2013 - pátek

Další články od Borland, s.r.o.