logo ESET software spol. s r. o.

Dvojklik.cz - online magazín ESETu

Dvojklik.cz přináší širokému okruhu čtenářů aktuální informace ze světa bezpečnosti a informačních technologií a nabízí jedinečnou možnost nahlédnout do dění v jedné z nejúspěšnějších společností v oboru.

Když je řeč o IT bezpečnosti, většinou se mluví o silných a bezpečných heslech, zálohování, antivirových programech nebo o bezpečnostních aktualizacích. To samozřejmě platí, ale je dobré vědět také o dalších možnostech, jak databáze chránit.

Na počítači, mobilním telefonu nebo tabletu máte uložené fotografie, videa, pracovní dokumenty a jiná soukromá data. Ransomware je malware, který je navržený tak, aby zablokoval vaše zařízení. Připravili jsme pro vás přehlednou infografiku, kde se  dozvíte co dělat, abyste o svá data nepřišli.

Jak fungují škodlivé aplikace Poloniex pro obchodování s kryptoměnami a jak se proti nim bránit?

Snapchat v červnu spustil novou funkci Snap Maps, která umožňuje uživatelům sdílet jejich aktuální polohu. Pokud chcete chránit vaše soukromí a tuto informaci neposkytovat ostatním uživatelům, aktivujte si Ghost Mode. Níže v článku najdete, co tento mód umí a jak jej nastavit.

Škodlivá kampaň vyřadila počítačové systémy na mezinárodním letišti v Oděse a dvou ukrajinských ministerstvech. Útok zasáhl kromě Ukrajiny i Rusko, Turecko a Bulharsko.

S každým novým chytrým zařízením (může to být chytrá televize nebo lednička) se v domácnosti zvyšuje počet zařízení připojených k internetu přes domácí router, což může znamenat také zvýšené riziko, že se kybernetičtí útočníci pokusí do vaší sítě dostat.

Mladíkovi hrozí až dva roky vězení. Soud o trestu rozhodne 15. prosince. V podobných případech již ve Spojeném království padly nepodmíněné tresty.

Vzhledem k tomu, že kybernetické útoky jsou stále propracovanější a obtížněji odhalitelné, prohlížení internetových stránek může přivést uživatele k nebezpečným webům, které mohou na jejich zařízení instalovat škodlivý software. Zejména pokud nepoužívají žádný bezpečnostní produkt.

Podle studie Enterprise Mobile Security Pulse Report od společnosti Appthority jsou tyto aplikace nebezpečné, pokud je zaměstnanci používají na firemních zařízeních.

Hrozba KRACK dokáže prostřednictvím reinstalace klíčů přečíst informace, které byly dosud považovány za bezpečně zašifrované. Jedná se o vážnou situaci, protože pokud komunikace uživatele v rámci bezdrátové sítě není chráněna ještě jiným mechanismem – například pomocí VPN – útočník může zneužít citlivé informace ve všech zařízeních připojených do napadené sítě wi-fi, včetně mobilních telefonů nebo chytrých televizorů.

Škodlivé bannery přesměrovávaly oběti na falešné stránky s požadavkem na instalaci kritické aktualizace. Místo ní si ale uživatelé stáhli nebezpečný malware.

Pravděpodobně jste zaznamenali informaci, že Apple v září představil několik novinek, na které se mnozí uživatelé již delší dobu těšili. Kromě poměrně kontroverzního iPhone X se novinky týkají samozřejmě také operačního systému. V tomto článku se dozvíte, jak je na tom iOS 11 z pohledu bezpečnosti a ochrany soukromí.

Google ze svého obchodu Google Play odstranit téměř tři sta aplikací, na které upozornila začátkem srpna na svých sociálních sítích společnost ESET. Aplikace byly zneužívány pro DDoS útoky.

Před několika dny jsme vydali nové verze bezpečnostních produktů pro domácí uživatele. Co je nového? Přidali jsme UEFI skener, rozšířili monitorování domácí sítě a zlepšili ochranu před ransomware. Změnou prošel i název prostředního z produktů.

Vytvořit kopii legitimního osobního profilu na Facebooku není vůbec těžké, uživatelé útočníkům často sami nahrávají.

Hack, který měl původně zasáhnout jen účty celebrit, zasáhl podle posledních informací také soukromá data několika milionů uživatelů.

Útočníci zneužili několik her typu MMORPG, které modifikovali přidáním trojan downloaderu pro stahování dalšího malwaru.

Útočníci se snaží pomocí metod typosquattingu vylákat z důvěřivých uživatelů osobní data a přístup k jejich profilu na sociální síti.

Letní výprodeje lákají k výhodným nákupům, lidé mohou zboží objednat a zaplatit pohodlně z domova. Online nákupy však nejsou bez rizika. Na co byste si měli dávat pozor a jak se ujistit, že jsou vaše citlivé informace v bezpečí?

Společnost Sony se v neděli stala terčem skupiny hackerů, kteří si jako svůj cíl vybrali sociální sítě PlayStationu.