logo ESET software spol. s r. o.

Dvojklik.cz - online magazín ESETu

Dvojklik.cz přináší širokému okruhu čtenářů aktuální informace ze světa bezpečnosti a informačních technologií a nabízí jedinečnou možnost nahlédnout do dění v jedné z nejúspěšnějších společností v oboru.

Podle našeho pravidelného průzkumu útoky na hesla ustupují. Do první trojce se vrací zákeřný backdoor Adwind.
Reklamní malware zůstává nejčastějším rizikem, se kterým se musejí potýkat uživatelé zařízení s operačním systémem Android po celém světě. Vyplývá to z našich pravidelných statistik detekcí.
Letos 27. září bylo společnosti Google 21 let. Formálně byla založena již 4. září 1998. Časem ohledně data založení Google změnil názor a kdo by se hádal s největší webovou stránkou světa, že?
Druhý měsíc v řadě ohrožuje majitele mobilních telefonů s operačním systémem Android adware. Útočníci jej vydávají za aplikace ke stahování či přehrávání videí.
Trojské koně kradoucí hesla jsou pro české uživatele dále nejvážnější hrozbou. Stojí za čtvrtinou všech zářijových detekcí.
Populární síť Instagram řešila problémy s bezpečností. Během léta odhalili etičtí hackeři chyby, které mohly vést k odcizení účtu nebo ztrátě soukromí uživatelů. Víte, jak si zabezpečit účet?
Krom pravidelných statistik malware, který ohrožuje počítače, jsme připravili i přehled škodlivého kódu, který ohrožuje telefony s operačním systémem Android. Srpnovým hrozbám vévodí Hiddad, který zobrazuje nevyžádanou reklamu.
Největší srpnovou hrozbou pro české uživatele zůstává trojský kůň Fareit, který se snaží získat přístupové údaje uživatelů. Kvůli vyšší ceně bitcoinu se vrací i těžební malware.
Červenci převládaly útoky, které měly uživatele připravit o osobní a citlivé údaje, především pak přihlašovací údaje a hesla k různým digitálním službám.
Bankovní malware představuje vážné riziko. Jak se bránit?
Nabídka zaměstnání ESET software spol. s r. o.
pro neomezený počet zaměstnanců řeší program na Mzdy za 4.498 Kč.
Vyzkoušejte plně funkční CAD programy na 30 dní zdarma! Návody k dispozici.
Trápí vás zánět průdušek? Co vám může pomoci?