logo ESET software spol. s r. o.

Dvojklik.cz - online magazín ESETu

Dvojklik.cz přináší širokému okruhu čtenářů aktuální informace ze světa bezpečnosti a informačních technologií a nabízí jedinečnou možnost nahlédnout do dění v jedné z nejúspěšnějších společností v oboru.

Google ze svého obchodu Google Play odstranit téměř tři sta aplikací, na které upozornila začátkem srpna na svých sociálních sítích společnost ESET. Aplikace byly zneužívány pro DDoS útoky.

Vytvořit kopii legitimního osobního profilu na Facebooku není vůbec těžké, uživatelé útočníkům často sami nahrávají.

Hack, který měl původně zasáhnout jen účty celebrit, zasáhl podle posledních informací také soukromá data několika milionů uživatelů.

Útočníci zneužili několik her typu MMORPG, které modifikovali přidáním trojan downloaderu pro stahování dalšího malwaru.

Útočníci se snaží pomocí metod typosquattingu vylákat z důvěřivých uživatelů osobní data a přístup k jejich profilu na sociální síti.

Letní výprodeje lákají k výhodným nákupům, lidé mohou zboží objednat a zaplatit pohodlně z domova. Online nákupy však nejsou bez rizika. Na co byste si měli dávat pozor a jak se ujistit, že jsou vaše citlivé informace v bezpečí?

Společnost Sony se v neděli stala terčem skupiny hackerů, kteří si jako svůj cíl vybrali sociální sítě PlayStationu.

Útok, který vyřadil z provozu vládní internetové stránky, ochromil víc než polovinu zákazníků mobilního operátora Movilnet.

Léto ještě nekončí, s blížícím se začátkem školního roku by si však nejen studenti mohli zopakovat několik bezpečnostních zásad, jak chránit soukromá data ve svých zařízeních nebo na zařízeních ve škole, v práci či na jiných veřejných místech.

Společnost Google minulý týden oznámila, že pro svou aplikaci Gmail pro iOS spouští anti-phishingovou ochranu. Ta má ochránit uživatele před podezřelými odkazy, které jsou příčinou mnoha bezpečnostních incidentů.

Škodlivý kód Chromex se skrývá v pluginech, které slibují zrychlení internetového prohlížeče Chrome. Ve skutečnosti ale dokáží do napadeného zařízení stahovat další viry.

Jestliže jste dostali e-mail, který vás upozorňuje na končící předplatné k WhatsAppu, přesuňte ho do spamu, nebo rovnou smažte. Jde o podvodný e-mail, který se tváří jako výzva oblíbené komunikační aplikace.

Podrobnosti o detekci tohoto škodlivého kódu představil analytik společnosti ESET Robert Lipovský na největší světové bezpečnostní konferenci Black Hat 2017 v Las Vegas.

I když jsou torrenty mezi uživateli velmi populární, měli byste vědět, že jde o velmi riskantní záležitost. Kromě zjevných právních potíží, jimž byste se mohli vystavit kvůli porušování autorských práv hudebních interpretů, filmových producentů nebo vývojářů softwaru, existují ještě další bezpečnostní problémy spojené se stahováním tohoto obsahu a jež by mohly vydat váš počítač na pospas hackerům.

Otisk prstu je vnímán jako dokonalý identifikátor, který není možné odcizit nebo napodobit. Není divu, že se čtečky otisků prstů staly v posledních letech standardní výbavou mobilních telefonů. Zřejmě jste se setkali s názorem, že takto zabezpečená zařízení nebo služby jsou v naprostém bezpečí. V tomto článku se dočtete, že to není až tak úplně pravda.

Masivní útok botnetu Mirai, který způsobil výpadek internetu téměř milionu zákazníků Deutsche Telekomu, si za 10 tisíc dolarů objednal konkurenční poskytovatel internetu.

Stav zabezpečení routerů mezi českými uživateli je tristní. Router se stává nejslabším místem, kudy může do soukromé nebo firemní sítě proniknout útočník.

Obsahují příliš mnoho citlivých osobních údajů, které by mohly být zneužity, konstatuje americký federální úřad pro vyšetřování.

Jde o stejné náklady jako na odstraňování škod po ničivém hurikánu Katrina v roce 2005, vyplývá ze zprávy jedné z největších světových pojišťoven, londýnské Lloyd's.

Nestačí vám kapacita paměti na vašem mobilním zařízení? Chtěli byste ji rozšířit zakoupením paměťové karty, avšak nevíte, jakou vybrat? Přečtěte si několik tipů, které vám pomohou se správně rozhodnout.

Ušetřete peníze větším využitím proxy serverů