logo ESET software spol. s r. o.

Dvojklik.cz - online magazín ESETu

Dvojklik.cz přináší širokému okruhu čtenářů aktuální informace ze světa bezpečnosti a informačních technologií a nabízí jedinečnou možnost nahlédnout do dění v jedné z nejúspěšnějších společností v oboru.

I když mají některé aplikace přispívat k většímu bezpečí uživatelů, jejich nedostatky a zranitelnost umožňují sbírat data sledovaných i sledujících.
Útočníci se vracejí zpět k česky psaným e-mailům a přílohám. Stále cílí na uživatelská hesla.
Phishing, klonování profilů i milostné podvody – připravili jsme pro vás přehled pěti nejčastějších taktik, které používají útočníci na Instagramu.
O šifrování online se hodně mluví. Co přesně to je, jak šifrování funguje a jaká data má smysl šifrovat?
Pro uživatele zařízení se systémem Android byly i na konci prázdnin hlavním rizikem tzv. “droppery”.
Telefon je náš nepostradatelný spojenec. Když o něj přijdeme zamrzí nejenom to, že musíme utrácet za nový, ale také to, že jsme přišli o data, fotky a kontakty. Co zařídit jako první při ztrátě telefonu, abyste nepřišli také o soukromí?
Portugalština, španělština, angličtina. Na českého uživatele útočil v srpnu spyware a trojský kůň skrze cizojazyčné e-mailové kampaně.
Září je v plném proudu, vracejí se hektická rána, děti míří zpátky do škol a rodiče často pořizují první výpočetní techniku pro své ratolesti. Virtuální svět se rychle mění a s ním…
Nejběžnější hrozbou pro české telefony s Androidem v červenci zůstal bankovní malware Cerberus a špehovací malware. Šíří se zejména aplikacemi z neoficiálních zdrojů.
Za většinou útoků v Česku stojí jen tři trojští koně. Jde o spyware, jehož cílem je nepozorovaně ukrást hesla uložená v prohlížečích.