logo ESET software spol. s r. o.

Dvojklik.cz - online magazín ESETu

Dvojklik.cz přináší širokému okruhu čtenářů aktuální informace ze světa bezpečnosti a informačních technologií a nabízí jedinečnou možnost nahlédnout do dění v jedné z nejúspěšnějších společností v oboru.

Populární síť Instagram řešila problémy s bezpečností. Během léta odhalili etičtí hackeři chyby, které mohly vést k odcizení účtu nebo ztrátě soukromí uživatelů. Víte, jak si zabezpečit účet?
Krom pravidelných statistik malware, který ohrožuje počítače, jsme připravili i přehled škodlivého kódu, který ohrožuje telefony s operačním systémem Android. Srpnovým hrozbám vévodí Hiddad, který zobrazuje nevyžádanou reklamu.
Největší srpnovou hrozbou pro české uživatele zůstává trojský kůň Fareit, který se snaží získat přístupové údaje uživatelů. Kvůli vyšší ceně bitcoinu se vrací i těžební malware.
Červenci převládaly útoky, které měly uživatele připravit o osobní a citlivé údaje, především pak přihlašovací údaje a hesla k různým digitálním službám.
Bankovní malware představuje vážné riziko. Jak se bránit?
Všichni máme data, o která nechceme přijít – ať už jsou to pracovní smlouvy, rodinné fotografie nebo e-maily. Zálohování je důležité nejen v pracovním životě. Jaké varianty záloh existují a jakých chyb se vyvarovat?
Popularita aplikace zlákala podvodníky, kteří se ní snaží vydělat na rostoucím zájmu o upravované fotografie. Naši experti objevili podvody, které zlákají uživatele na falešnou PRO verzi. Ve skutečnosti ale nabízejí jen reklamu.
Na začátku léta se čeští uživatelé potýkali s exploitem Win32/Exploit.CVE-2017-11882. Mezi detekcemi se objevoval v takřka 9 % případů.
Několik verzí operačního systému Windows 7 obsahovaly kritickou chybu, která umožnila útočníkům získat přístup k systémovým oprávněním. Microsoft již vydal nový bezpečnostní patch.
Chcete být i na dovolené online, sdílet zážitky nebo jen sledovat dění doma? Nic není nemožné. Každý hotel i festival má vlastní připojení. Víte, jak používat internet na cestách bezpečně?
Nabídka zaměstnání ESET software spol. s r. o.
CK Nomád - Ukrajina , Albánie a Moldávie Zájezdy na východ Evropy.
Oceněná ochrana počítače. 30-Denní zkušební verze stahuj teď!
Vhodné do otopných a chladících systémů, skladem, připravte se na zimu včas.