logo ESET software spol. s r. o.

Dvojklik.cz - online magazín ESETu

Dvojklik.cz přináší širokému okruhu čtenářů aktuální informace ze světa bezpečnosti a informačních technologií a nabízí jedinečnou možnost nahlédnout do dění v jedné z nejúspěšnějších společností v oboru.

Kdy jste naposledy kontrolovali nastavení soukromí u svého účtu? Google data synchronizuje napříč zařízeními a je na vás, jaká mu chcete dávat.
Před Vánocemi se objevila nová kampaň malwaru Emotet. Novinkou je využití aktuálních společenských témat.
Ohledně jejich zabezpečení koluje řada mýtů. Přečtěte si naše tipy, jak do nového roku zabezpečit smartphony.
Chcete se v roce 2020 zbavit zlozvyků? Začít můžete i těmi technickými. Sepsali jsme pro vás nejčastější chyby, se kterými se setkáváme.
Bezpečnost soukromých dat a domácí sítě začíná u routeru. Znáte základní pravidla, která byste měli dodržovat?
Google přidal do svého internetového prohlížeče novou funkci, která vás upozorní, pokud byly vaše přihlašovací údaje kompromitovány během bezpečnostního incidentu.
Aplikace v našich smartphonech si vždy vyžádají řadu oprávnění. Proč byste se vždy měli ujistit, že jsou smysluplná pro funkci služby?
Čeští studenti jsou dobře technologicky vybavení. Naprostá většina (85 %) vlastní notebook a takřka všichni mají smartphone.
Minulý týden jsme ohlásili vznik App Defense Alliance. ESET poskytne alianci své detekční technologie, aby se Google Play stala bezpečnějším místem pro stahování aplikací.
Podle našeho pravidelného průzkumu útoky na hesla ustupují. Do první trojce se vrací zákeřný backdoor Adwind.