logo ESET software spol. s r. o.

Dvojklik.cz - online magazín ESETu

Dvojklik.cz přináší širokému okruhu čtenářů aktuální informace ze světa bezpečnosti a informačních technologií a nabízí jedinečnou možnost nahlédnout do dění v jedné z nejúspěšnějších společností v oboru.

Popularita aplikace zlákala podvodníky, kteří se ní snaží vydělat na rostoucím zájmu o upravované fotografie. Naši experti objevili podvody, které zlákají uživatele na falešnou PRO verzi. Ve skutečnosti ale nabízejí jen reklamu.
Na začátku léta se čeští uživatelé potýkali s exploitem Win32/Exploit.CVE-2017-11882. Mezi detekcemi se objevoval v takřka 9 % případů.
Několik verzí operačního systému Windows 7 obsahovaly kritickou chybu, která umožnila útočníkům získat přístup k systémovým oprávněním. Microsoft již vydal nový bezpečnostní patch.
Chcete být i na dovolené online, sdílet zážitky nebo jen sledovat dění doma? Nic není nemožné. Každý hotel i festival má vlastní připojení. Víte, jak používat internet na cestách bezpečně?
Naši analytici objevili unikátní malware k těžbě kryptoměn, který využívá virtualizační software.
Nepatříte i vy mezi 26 % lidí, kteří používají uhodnutelný PIN? Podívejte, která čísla to jsou.
Stránky nabízející streamy vám mohly v květnu přidělat vrásky. Napadené stránky obsahovaly injektovaný programový kód nazvaný HTML/ScrInject, který uživatele přesměroval na jiný web s malwarem. Během května stál HTML/ScrInject za 5,45 % detekcí škodlivých kódů.
Podle našeho průzkumu se Seznam.cz si zálohu dat chrání jen 30 % uživatelů. Bez šifrování takto přenáší i firemní údaje, ačkoli to představuje riziko.
Před klasickým bankovním malwarem jsme čtenáře Dvojkliku varovali už několikrát. V Google Play se v květnu objevila také podvodná aplikace, která se snažila okrást uživatele o úspory v kryptoměnách.
Osobní údaje jsou dnes velmi cennou komoditou, nepoctivé firmy i kyber útočníci se je snaží získat a obchodovat s nimi. Před rokem vstoupilo v účinnost evropské nařízení, které má osobní údaje lépe chránit. Změnilo situaci?
Nabídka zaměstnání ESET software spol. s r. o.
Uznávaný typ firmy, nižší daně, anonymní vlastník, bez vkladu ZK, min. ručení atd
máme všech 9 druhů, a také Tatratea skleničky, tuby, dárkové balení.
Trápí vás zánět průdušek? Co vám může pomoci?