logo ESET software spol. s r. o.

Dvojklik.cz - online magazín ESETu

Dvojklik.cz přináší širokému okruhu čtenářů aktuální informace ze světa bezpečnosti a informačních technologií a nabízí jedinečnou možnost nahlédnout do dění v jedné z nejúspěšnějších společností v oboru.

Nejvážnějším rizikem pro české uživatele telefonů s operačním systémem Android zůstal stalkerware a zákeřný bankovní trojský kůň. 
Novoroční výprodeje už jsou tady. Kdo by nechtěl využít výrazné slevy, kupony nebo jiné lákavé nabídky? Popsali jsme pro vás nejběžnější tipy podvodů, a také, jak je odhalit.
Přečtěte si, jak vznikal malware. Tehdejší viry se šířily na disketách, a často měly jen humornou funkci nebo dokazovaly schopnosti vývojáře.
Přes Vánoce ztrácely útoky na síle, přesto ale útočníci projevili kreativitu a vystavovali faktury k vánočním nákupům, ač v e-mailech v angličtině.
Pojďme se společně poohlédnout jaká byla nejhorší hesla loňského roku.
Chytré telefony se staly běžnou součástí života téměř všech generací. Nadužívání těchto zařízení však skýtá určitá rizika. Existuje i fobie z času stráveného bez telefonu. Jak se projevuje?
Stalkerware výrazně slábne, na jeho místo ale nastupují starší hrozby. Malware pocházel zpravidla z neoficiálních obchodů a stránek.
Nejrozšířenější hrozbou pro české počítače byl v listopadu spyware, který krade hesla. O jaké hrozby šlo a jak si hesla chránit?
Pandemie koronaviru mění dění po celém světě. Reagovali na něj také kybernetičtí útočníci, kteří vždy hledají cesty, jak na svém malware co nejvíce vydělat.
Internet se pro mnohé stal prakticky synonymem společenského života. Se všemi úžasnými věcmi, které nabízí, však přináší i rizika, před nimiž je třeba se chránit.