logo HTC Corporation

HTC One: nová řada chytrých telefonů

Nová trojice modelů HTC One, která zaujme důrazem na vysoký výkon, nejnovějšími technologiemi, inovativním fotoaparátem a jedinečnou kvalitou zvuku, byla poprvé předsavena na únorovém veletrhu MWC v Barceloně.

Vlajková řada mobilních telefonů HTC One je postavena na operačním systému Android 4.0 (ICS) s novou generací uživatelského rozhraní HTC Sense 4. Čtvrtá verze prostředí nabídne také sadu technologií HTC ImageSense pro pokročilou práci s fotografiemi. Uživatelské rozhraní HTC Sense 4 přináší inovace a zkvalitnění zvuku. Součástí rozhraní je i řada nástrojů pro vylepšení kvality reprodukovaného zvuku.

"Po vydařené premiéře nové vlajkové řady telefonů HTC One na veletrhu v Braceloně jsem rád, že mohu novinky osobně představit i v České republice", říká Antonio Muñoz Tallón, Head of Regional Product Management v HTC EMEA. "Nová řada telefonů HTC One přináší zásadní inovace do funkcí, které naši zákazníci nejčastěji využívají. Těšit se tedy mohou na vylepšený fotoaparát a fotografické nástroje, hudební zážitek se zvukovou technologií Beats Audio a novou generaci intuitivního uživatelského prostředí HTC Sense 4", dodává.

Inovativní fotoaparát jako součást celé řady HTC One

Sada technologií HTC ImageSense inovuje každou součást fotografického aparátu v telefonech řady HTC One, tedy čočku, snímací senzor a software. Novinkou je rovněž fotografická výbava zajišťovaná sadou HTC ImageChip. Technologie HTC ImageSense tak umožňují mezi mobilními telefony nejrychlejší snímání fotografií a maximální kvalitu fotografií při špatných světelných podmínkách.

Balík inovací HTC ImageSense:

Autentická kvalita zvuku

Technologie vylepšení zvuku Beats Audio je v telefonech řady HTC One integrována napříč celým operačním systémem. Uživatelé získají s inovativními sluchátky Beats maximální kvalitu poslechu nejen v hudebním přehrávači, ale i při sledování filmů, videí z YouTube nebo při hraní her.

Nové modely telefonů jsou vybaveny také novým správcem hudebních souborů HTC Sync Manager. Ten umožňuje automatickou synchronizaci hudební sbírky nebo iTunes s počítačem pomocí kabelu i Wi-Fi bezdrátové sítě.

HTC One X - vlajková loď HTC mezi mobilními telefony

Nejvýkonnější telefon nové řady, HTC One X, je zpracován z jediného kusu polykarbonátu, ale přitom v sobě díky vynikajícímu dílenskému zpracování přináší i veškeré výhody kovových konstrukcí. Uživatelé pak ocení především příjemný pocit při držení telefonu a nízkou hmotnost.

Model HTC One X je jako první telefon od HTC vybaven ultravýkonnou čipovou sadou NVIDIA Tegra 3. Ta v sobě integruje čtyřjádrový Super 4-PLUS-1 procesor taktovaný na 1,5 GHz. HTC One X obsahuje také zvláštní jádro pro maximální efektivitu správy energie. Grafické výpočty obstarává dvanáctijádrová grafická jednotka NVIDIA GPU.

Velikost telefonu vychází z rozměrného 4,7 palcového displeje s jemným HD rozlišením 720p (1280 x 720 px) s novou 3D technologií ochrany displeje Corning Gorilla Glass.

HTC One S - výkon s kompaktními rozměry

Novinka HTC One S je určena těm, kteří hledají vysoký výkon v kompaktnějším těle než v případě vlajkové lodi HTC One X. Telefon se 4,3 palcovým displejem s ochranou Corning Gorilla Glass je vybaven dvoujádrovým 1,5 gigahertzovým procesorem Qualcomm Snapdragon S4.

Model HTC One S dosahuje díky nové technologii dílenského zpracování tloušťky pouhých 7,9 milimetrů. Tento rozměr řadí novinku na pozici nejtenčího telefonu v historii společnosti HTC.

HTC One V – osvědčený design z jednoho kusu hliníku

Třetí novinkou společnosti HTC je model HTC One V inspirovaný několikrát oceněným designem a zpracováním legendárního modelu HTC Legend. Tělo telefonu je tak vyrobeno z jednoho kusu hliníku.

Dostupnost

Vlajkový model HTC One X bude společně s HTC One V k zakoupení v prvním dubnovém týdnu za doporučenou cenu 15499 Kč, resp. 7999 Kč.

Telefony budou dostupné na pražské značkové prodejně HTC a maloobchodní prodejní síti.

Dostupnost modelu HTC One S se očekává v červenci 2012 za odhadovanou doporučenou cenu 13499 Kč.

Další články k tématům - Android - audio - cloud - displej - EMEA - fotoaparát - GPU - HD - HDMI - iTunes - NVIDIA - SmartPhone - telefon - veletrhu - video - WiFi - YouTube - zdarma

Článek HTC Corporation ze dne 29. března 2012 - čtvrtek

Další články od HTC Corporation