logo

Udržitelnost přináší konkurenční výhodu a zvyšuje informovanost o značce

Průzkum společnosti Epson s účastí více než 4000 respondentů z celé Evropy a Blízkého východu, přináší klíčová zjištění a trendy, které může využít každá firma v rámci své iniciativy k lepší udržitelnosti - nové technologie musí být spojeny s firemní kulturou a hodnotami každé společnosti.

V průběhu roku 2020 si firmy i jejich zaměstnanci stále častěji začali uvědomovat vliv nadměrného cestování na naše životy a životní prostředí. Omezení pohybu nám v této oblasti ukázalo trochu jinou budoucnost a u mnohých lidí se změnily preference stejně jako očekávání směrem k času po pandemii.

Tato omezení už v tuto chvíli přinesla několik prospěšných změn. Výrazně nižší objem dopravy vedl ke zlepšení kvality ovzduší a obecně nižšímu hluku v našem okolí. Mimo toho mnohým firmám a jejich zaměstnancům přinesla práce na dálku několik výhod - úspory nákladů na energie a u některých zaměstnanců dokonce zlepšení rovnováhy mezi pracovním a rodinným životem.

Práce z domova taktéž urychlila některé změny v chování zákazníků a změnila jejich očekávání v souvislosti s tím, jak vnímají firmy z pohledu udržitelnosti a schopnosti využívat v této oblasti technologie.

Z průzkumu vyplynulo, že 70% dotazovaných by rádo, aby vybavení na práci z domova dlouho vydrželo, bylo energeticky účinné či omezilo množství jednorázového odpadu.

Jsou to právě technologie, které by mohly do velké míry sehrát důležitou roli při zabezpečení efektivnějšího a udržitelnějšího pracoviště i v budoucnosti.

83% respondentů tvrdí, že ekologický a společenský aspekt produktů a služeb, které si pořizují, pro ně hraje důležitou roli.

Nové způsoby práce vytvářejí nové požadavky na firemní infrastrukturu

To, že silný postoj k udržitelnosti má vliv na vnímání značky, si myslí 78 % dotazovaných. Díky technologiím je dnes komunikace dynamičtější, existují efektivnější pracovní nástroje a snižuje se množství odpadu.

Posun k udržitelnější firmě s sebou přináší změnu kultury - je to cesta, ne cíl. Společnosti mohou přijímat rozhodnutí týkající se nákupu udržitelných technologií, ale je to jen jeden dílek do skládačky.

Udržitelná činnost zahrnuje spojení technologického pokroku a změny v chování společnosti navenek i uvnitř. Rozhodující je v této oblasti právě vedení ze strany společnosti.

Při velké změně, kterou technologie přinášejí, vůbec nepřekvapí, že výzkum společnosti Epson zjistil, že za změnou ve firmách stojí především osoby přijímající rozhodnutí v oblasti IT.

Zohledňování aspektu udržitelnosti nemusí být vůbec složité

Velké množství firem si při otázce udržitelnosti představí náročně aplikovatelné postupy či nákup drahých strojů a zařízení. Ve skutečnosti však existují mnohem jednodušší způsoby jako se začlenit do udržitelného podnikání.

Tyto změny mohou mít nejen významný vliv z ekologického pohledu na úspěch firmy, ale také se podílejí na šetření finančních prostředků a snížení budoucích nákladů.

Jedna z možností je např. používání recyklovaných materiálů či materiálu s nižší zátěží pro životní prostředí. Správné osvětlení může vézt k úsporám nákladů ve výši 20 až 60 %.

Jednoduchý přechod z laserové technologie tisku na inkoustovou technologii Heat-Free pro firmy od společnosti Epson může firmám ušetřit ročně dostatek energie, jež se rovná nabití 800000 elektrických aut na jeden rok, zároveň sníží náklady na energii o 150 milionů EURO a emise CO2 o 410 milionů kg, což představuje objem, jehož absorbování by 19 milionům stromů trvalo rok.

Velký význam má pro firmy i vedení zaměstnanců směrem k udržitelnému chování, jako například přístup - tiskni jen, pokud je to skutečně potřeba.

V každém případě je důležitý právě výběr nejlepší tiskové technologie podle potřeb dané společnosti. Tiskárny zodpovídají za přibližně 10 % spotřeby energie společnosti, proto je velmi důležité vybrat si takovou tiskárnu, která přináší kvalitu i šetrnost a udržitelnost.

Ať už hledáte tiskárnu na práci z domu nebo do kanceláře, inkoustové tiskárny Epson Heat-Free umožňují uživatelům změnit způsob, jakým dnes tiskneme.

Výměna laserové tiskárny za inkoustová řešení Epson přináší řadu výhod, jako je nízká spotřeba energie, snížení množství jednorázového odpadu a zvýšení produktivity.

Jaká jsou očekávání lidí po pandemii

Z průzkumu společnosti Epson vyplývá, že až tři čtvrtiny zaměstnanců si v čase po pandemii přeje větší důraz na řešení environmentálních a společenských problémů. Pro zaměstnance je udržitelnost něco, na co mohou být hrdí a čím se mohou odlišit.

Ne každá firma však v tomto čase posouvá do popředí udržitelný rozvoj a společenské otázky, obzvlášť pokud jde o jejich hlavní obchodní priority. Je jasné, že v programech obnovy podnikání se musí primárně podporovat finanční zdraví firem a dobré podmínky pro zaměstnance, zároveň je však třeba brát ohled na cíle udržitelnosti.

75% dotazovaných by rádo, aby se jejich společnost více soustředila na environmentální a společenské otázky a 65% respondentů se domnívá, že udržitelnost bude v období po pandemií koronaviru ještě důležitější.

Další články k tématům - energie - Heat-Free - inkoustový tisk - pandemie - průzkum - udržitelnost - zaměstnanci

Článek ze dne 28. května 2021 - pátek

Další články od Epson Europe

Průzkum udržitelnosti různých tiskových procesů

Partnerský den EPSON představil novinky z oblasti tisku a projekční techniky

Povědomí veřejnosti o klimatické situaci je podle globálního průzkumu Epson nedostatečné

Ekologický tisk bez inkoustových kazet s novou řadou Epson EcoTank

Produktové tipy na tiskárnu a projektor Epson pro začátek školního roku

TM-T88VII - nová POS tiskárna účtenek pro maloobchod a pohostinství

SureLab SL-D1000 pro profesionální tisk fotografií

Firemní multifunkční zařízení EcoTank pro tisk formátu A3

Nová řada skenerů Epson vhodná pro využití ve zdravotnictví

Letní produktové tipy Epson

SureColor SC-V7000 - první UV LED plochá signage tiskárna Epson

Nová Epson zařízení pro technický a fotografický tisk

Vize Epson je zaměřena na udržitelnost

Epson je lídrem trhu profesionálních projektorů v regionu EMEA

Epson a National Geographic společně v boji proti oteplování

Udržitelnost přináší konkurenční výhodu a zvyšuje informovanost o značce

Bezdrátové multifunkční fototiskárny EcoTank L8160 a L8180

Sublimační tiskárna SureColor SC-F10000H pro dokonalý tisk na textil

Zobrazování obsahu z libovolného zařízení s jednoduchým propojením a bez kabelů

Prestižní ocenění Red Dot za produktový design pro tiskárny Epson EcoTank

Marketing Epsonu pro ČR a SK vede Renáta Dihlová

Velikonoční produktové tipy Epson

Udržitelnost je dlouhodobě základním kamenem obchodní činnosti Epson

Green Award ocenění pro tiskárny Epson

Ocenění za přínos v oblasti inovací tisku pro zařízení Epson

Epson je na prestižním seznamu A List světové organizace CDP

Moderní pokladní systémy pro maloobchod a pohostinství

Chytré brýle Moverio s nejnovější generaci technologie rozšířené reality

Laserové projektory pro různé typy pracovních a vzdělávacích prostředí

Multifunkční inkoustové tiskárny vhodné pro home office

Velkoformátový tisk s podporou Epson Cloud Solution PORT

Velkoformátové tiskárny pro profesionály

Chytré brýle Moverio pro práci i zábavu

Firemní inkoustové tiskárny vytlačují laserový tisk

Udržitelné postupy a technologie tisku pro malé a střední firmy

Rychlý firemní tisk s úsporami

Bezdrátová zobrazovací řešení pro zasedací a vzdělávací prostory

Pracovní plochu magického koberce Magix Box oživuje interaktivní projektor Epson

Jehličkové tiskárny pro velkoobjemový tisk