logo

Corum realizovala prodej Logos firmě Ness Technologies

Společnost Corum Group Ltd. dnes oznámila, že jejího klienta firmu Logos a.s., přední českou společnost poskytující služby v oblasti informačních technologií, koupila společnost Ness Technologies. Silná pozice společnosti Logos ve finanční a telekomunikační sféře doplní pozici firmy Ness v oblasti veřejných služeb a výrobním a veřejném sektoru.

"Je pro nás ctí připojit se ke společnosti Ness Technologies a stát se jedničkou na českém trhu se službami v oblasti informačních technologií," řekl Pavel Šťovíček, předseda představenstva společnosti Logos. "Společně budeme nadále usilovat o co nejlepší pochopení potřeb našich zákazníků. Náš velice zkušený tým poradců a IT profesionálů doplní české odborníky společnosti Ness, čímž vzniknou rozsáhlé multioborové týmy, které budou schopny poskytovat ty nejlepší služby ve své kategorii na základě spojení zkušeností z podnikání a technologií."

Společnost Corum působila jako exkluzivní poradce pro fúze a akvizice pro akcionáře společnosti Logos. Frank Berger, regionální ředitel společnosti Corum, stál v čele transakce a řídil proces prodeje od přípravy přes celou aukci a podporoval společnost Logos i ve všech aspektech procesu podpisu smluv o odkupu akcií (SPA). "Tato transakce podtrhuje naše snahy v oblasti střední a východní Evropy a určitě potvrdí výhody plynoucí z realizace globálních procesů prostřednictvím společnosti Corum," řekl Miro Pařízek, výkonný ředitel společnosti Corum.

Spojením nabídek bude společnost Ness Czech po fúzi schopna poskytovat svým klientům ještě širší nabídku služeb, ať už v rámci českého trhu s IT službami, tak i v celé střední a východní Evropě.

O společnosti Logos

Společnost Logos je přední český poskytovatel poradenských a technologických služeb. Díky inovacím vytváří společnost Logos nové příležitosti pro své zákazníky a poskytuje komplexní řešení zejména pro finanční a telekomunikační sektor. Společnost byla založena v roce 1994 a v současné době zaměstnává více než 500 IT profesionálů. Společnost byla zařazena do seznamu Deloitte Fast 50 mezi nejrychleji se rozvíjející IT společnosti v sedmi po sobě jdoucích letech. V letech 2006 a 2007 získala ocenění Progresivní zaměstnavatel (Progressive Employer) a v roce 2008 získala ocenění Nejlepší zaměstnavatel (Best Employer).

O společnosti Ness Technologies

Společnost Ness Technologies je světový poskytovatel koncových IT služeb a řešení, které umožňují jejím klientům zlepšovat konkurenceschopnost a efektivitu. Nabídku řešení a služeb společnosti Ness tvoří vývoj softwarových produktů, včetně off shore (vytěsnění části IT služeb za hranice státu) i near-shore outsourcingu (varianta offshoringu, kdy jsou činnosti prováděny v blízkosti centra, aby se zamezilo problémům s časovými pásmy apod.) outsourcingu; integrace systémů, vývoj aplikací a poradenství; distribuce softwaru. S více než 7.800 zaměstnanci operuje společnost Ness v 18 zemích a spolupracuje s mnoha prodejci softwaru a hardwaru po celém světě.

O společnosti Corum Group

Společnost Corum Group Ltd. je jednička v poskytování služeb v oblasti fúzí a akvizic, která se specializuje na společnosti podnikající v oblasti softwaru a informačních technologií. Téměř 25 let vytváří společnost Corum standard úspěchu. Společnost Corum má pobočky v osmi zemích a na šesti kontinentech realizovala transkace v hodnotě více než 6 miliard amerických dolarů. Společnost Corum poskytuje rovněž služby v oblasti vzdělávání prostřednictvím oblíbených konferencí a vydává publikaci Software M&A research, která je distribuována v rozsáhlém měřítku. Vedení společnosti Corum tvoří velice zkušení bývalí generální ředitelé ze sféry technologií, které podporují přední výzkumní pracovníci, autoři a odhadci. Společnost vynaložila více než 20 milionů amerických dolarů na vytvoření nejrozsáhlejší a nejúplnější databáze kupujících. Tato základna poznatků spolu se zkušenostmi a vědomostmi společnostmi Corum soustavně zajišťuje nebývalý úspěch při angažování klientů.

Článek ze dne 21. listopadu 2008 - pátek

Další články od NESS Czech s.r.o.