logo

Ness představuje nová ICT řešení pro zdravotnictví a energetiku

Společnost Ness Technologies představuje nová řešení - jde zejména o produkty určené kromě ICT rovněž pro zdravotnictví a energetiku. Navzdory obecnému poklesu trhu Ness očekává, že udrží tržby ve výši 1,5 miliardy korun.

Mezi nové oblasti, které Ness představuje, patří i inteligentní energetické sítě (tzv. Smart Grid), asistivní technologie ve zdravotnictví a mobility.

Jedním z nových řešení, které byla představena, je například unikátní datový koncentrátor, který umožňuje vyhodnotit údaje naměřené jednotlivými elektroměry a následně řídit jednotlivé prvky sítě nízkého napětí. Mimo to Ness pracuje na dalších novinkách, které v nejbližší době představí.

Ness Technologies představil také své předběžné hospodářské výsledky za rok 2012 i odhad pro následující období.

"Navzdory stagnaci HDP a očekávanému poklesu trhu ICT služeb očekáváme, že i letos udržíme obrat na úrovni loňského roku, což odpovídá částce přibližně 1,5 miliardy korun,“ říká Mirko Kalous, generální ředitel Ness Technologies v České republice. "A přestože výhled celého trhu ICT dle analytiků není optimistický, zůstává naší prioritou růst, kterého hodláme dosáhnout zaměřením na nový byznys a nové trhy. O tom, že tato strategie byla zvolena správně, nás přesvědčuje i posun Nessu mezi TOP 5 ICT společností v České republice, který znamená o jedno místo lepší pozici oproti loňskému roku", dodává Kalous.

"Krize se v každém oboru projevuje v jiné intenzitě, přesto má něco, co je společné pro všechny. V rámci průzkumu mezi více než 2000 CEO z celého světa se potvrdilo, že reakcí na krizi je pro většinu společností orientace na růst, nikoliv pouze optimalizace nákladů. I proto se v Nessu soustředíme na nový byznys", uvádí dále Kalous.

Ness se v rámci svých řešení zaměřuje na aktuální business trendy, kterými jsou například inovace, nákladová optimalizace, nové formy poskytování služeb a produktivita.

Další články k tématům - elektroměr - energetika - ICT - inovace - optimalizace - průzkum - zdravotnictví

Článek ze dne 6. prosince 2012 - čtvrtek

Další články od NESS Czech s.r.o.

Ness představuje nová ICT řešení pro zdravotnictví a energetiku