logo

Mobilní řešení pro měření a on-line vyhodnocování slalomu ve třech českých lyžařských centrech

Společnost Ness připravila unikátní technické řešení pro sportovní vyžití nejen věrných zákazníků mobilního operátora Telefónica O2. V rámci jeho zimní kampaně si zákazníci z klubu O2 Extra mohli porovnat lyžařské schopnosti v měřeném slalomu na sjezdových tratích lyžařských areálů Snowhill v Herlíkovicích, Šachtách a Kašperských horách.

"Pro naší zákaznickou veřejnost jsou zimní lyžařské závody jednou ze široké řady akcí, které pro ně v rámci zákaznického klubu O2 Extra připravujeme. Pořádáme je už druhým rokem a naši sportovně zaměření zákazníci a příznivci si je velmi oblíbili," říká Zdeněk Mikeš, vedoucí věrnostního programu společnosti Telefónica O2 a dodává: "V letošním ročníku jsme rozšířili záběr na tři lokality. S touto změnou však bylo potřeba vytvořit komplexní systém, který by zajistil komunikaci se soutěžícími a online zpracování dat z různých horských středisek od prvních závodů až po finále. S Nessem se to povedlo podle našich představ."

Společnosti Ness vyvinula pro mobilního operátora TO2 unikátní hardwarové a softwarové mobilní řešení, které pracuje nezávisle na několika různých místech České republiky a přitom je pod dohledem z centrály Ness na pražském Chodově. Řešení, které dokáže spolehlivě pracovat i za extrémních zimních podmínek, registruje měřené časové údaje účastníků slalomu, zajišťuje SMS komunikace se závodníky, naměřené údaje přenáší do centra a zpětně je zobrazuje v požadovaném grafickém formátu na velkoplošných obrazovkách v místě závodů. Výsledky jednotlivých účastníků byly uveřejňovány i na stránkách o2extra.cz. Od prosince 2010 do března 2011 tak projelo měřenými úseky slalomu více než 10000 lyžařů - zákazníků O2.

"Nebyl to sice klasický firemní projekt, ale o to více nás zaujal. Vyvinuli jsme mobilní řešení, jehož hardwarová část, jak jsme si ověřili, je schopna spolehlivě pracovat dlouhodobě za náročných zimních povětrnostních podmínek," říká Radek Vajner, Senior technical engineer společnosti Ness. "Softwarová část pak musela vyřešit řadu dalších specifických požadavků na registraci závodníků, měření jejich výsledných časů, spolehlivý přenos dat, vyhodnocování a zobrazování na velkoplošném formátu. Na českých horách je to první podobné řešení. Ve firemních podmínkách lze řešení využít i jinak, například jako úsekový radar pro měření rychlosti vozidel." dodává Vajner.

V průběhu dlouhodobé spolupráce se společností Telefónica O2 Ness vyvinul, nasadil a začal spravovat pro O2 Extra řadu messagingových služeb, které její zákazníci s oblibou využívají. Díky tomu mohou například výhodně odesílat zprávy z SMS brány nebo zdarma zálohovat kontakty ze svých mobilních telefonů. Ness také pro O2 připravil služby O2 SMS Sender a O2 Office Connector.

Další články k tématům - Herlíkovice - měření - o2extra - slalom - SMS - SMS - Snowhill - zdarma - Zdeněk Mikeš - Radek Vajner

Článek ze dne 26. dubna 2011 - úterý

Další články od NESS Czech s.r.o.