logo

Oracle E-Business Suite pro Teva Czech Industries dodává Ness Technologies

Ness Technologies, Inc. začíná implementovat Oracle E-Business Suite pro výrobce generických léčiv Teva Czech Industries s.r.o. Nový systém bude zaměřen na oblast financí a logistiky a nahradí stávající QAD MFG/Pro System.

Projekt v hodnotě 34 milionů korun bude spuštěn 1.1. 2011 a podporu bude Ness poskytovat do dubna stejného roku. Teva Czech Industries je součástí Teva Pharmaceutical Industries, nadnárodní farmaceutické společnosti, specializující se na vývoj, výrobu a prodej generických a registrovaných léčivých přípravků a účinných farmaceutických látek.

Významná nadnárodní farmaceutická firma Teva hledala spolehlivého a ověřeného partnera, který naplní její očekávaní o novém podnikovém systému. Nalezla ho ve společnosti Ness, která je předním dodavatel IT služeb a řešení na trhu střední a východní Evropy a jako Oracle Platinum Partner je v tomto segmentu jedním z leaderů regionu. Teva ocenila zejména zkušenosti Ness z podobných mezinárodních projektů, profesionální přístup a kvalitní tým expertů zaměřený na Oracle E-Business Suite.

"Naše společnost je výrazně proexportní, vyvážíme přes 80 % naší produkce, včetně exportů na velmi složité trhy USA a západní Evropy," říká Jiří Urbanec, generální ředitel Teva Czech Industries. "Díky zprovoznění nového závodu na pevnou lékovou formu v letošním roce předpokládáme, že naše vývozy vzrostou více než třikrát. Pokud chceme ročně vyrábět čtyři miliardy tablet pro jeden z nejnáročnějších trhů na světě, potřebujeme k řízení našich finančních a logistických procesů prvotřídní nástroje. Technologie nového systému nejen zjednoduší a optimalizuje procesy mezi výrobním závodem v Opavě a komerčními jednotkami v Praze a Bratislavě, ale propojí obě tyto evropské republiky s izraelským sídlem mateřské korporace."

"Získání této významné zakázky je potvrzením dominantního postavení naší společnosti na poli poskytování implementačních služeb Oracle E-Business Suite v České republice a je jedním z velmi důležitých projektů tohoto typu," komentoval projekt generální ředitel Ness Technologies v České republice Mirko Kalous, MBA a dodává : "Naše společnost je s Oracle E-Business Suite spojena od svého vstupu na český trh, kdy jsme se už v roce 1993 podíleli na lokalizaci a prvních implementacích tohoto řešení."

Obdobná řešení Ness již v minulosti nasadil a provozuje i u dalších leaderů odvětví jako jsou Vítkovice nebo Dalkia Česká republika. Oblast výroby je pro Ness významným sektorem, ve kterém má rozsáhlé procesní znalosti. Ty plně zužitkuje také v projektu pro společnost Teva. Spolupráce se však neomezuje jen na český trh, ale jako regionální partner je Ness připraven podpořit strategii společnosti Teva v rámci celého regionu.

Podnikový informační systém Oracle E-Business Suite je nejucelenějším balíčkem integrovaných globálních podnikových aplikací s integrovanou Business Intelligence. Je nejadaptabilnější globální podnikovou platformou s aplikacemi, které jsou maximálně zaměřeny na zákazníky. Oracle E-Business Suite umožňuje například správu životnosti aktiv, řízení vztahů se zákazníky, plánování podnikových zdrojů, řízení zásobovacího řetězce a jiné.

Další články k tématům - generických - Industries - Oracle - Suite - Teva - Jiří Urbanec - Mirko Kalous

Článek ze dne 27. dubna 2010 - úterý

Další články od NESS Czech s.r.o.