logo

Nejrychlejší bezdrátové novinky za výhodnou cenu

Společnost NETGEAR představila novou generaci síťových produktů standardu Wireless-N. Jedná se o směrovač WNR2000, modemový směrovač DGN2000, sadu směrovače a USB adaptéru WNB21000, a sadu modemového směrovače a USB adaptéru DGNB2100.

Novinky přinášejí nejvyšší možnou rychlost plynoucí ze standardu Wireless-N a zároveň široký dosah s QoS pro širokopásmové aplikace. Zapojení těchto ekologicky šetrných řešení do stávající sítě je navíc díky technologii Push´n´Connect snadné, rychlé a bezpečné.

Nové Wireless-N produkty nabízejí uživatelům jednoduchý způsob, jak upgradovat jejich domácí síť, a užít si tak větší výkon, bezpečnost a výrazně větší pokrytí. Směrovač NETGEAR Wireless-N WNR2000 a jeho rozšířená varianta DGN2000 s vestavěným DSL modem zaručují výkon potřebný pro současné používání širokopásmových aplikací, jako např. telefonování přes internet, online hraní her či streamování videa ve vysokém rozlišení. Pokročilý systém priorit během souběžných přenosů dat - Quality of Service - přitom zajistí, že každá z aplikací dostane přidělen přesně takový datový prostor, jaký potřebuje k bezproblémovému chodu.

Snadnou, rychlou a intuitivní instalaci ještě usnadňuje instalační CD s aplikací NETGEAR Smart Wizard, které je součástí balení všech novinek. Díky funkci NETGEAR Push´n´Connect s ochranou Wi-Fi (WPS) navíc již není nutné si po instalaci pamatovat přístupové heslo – pro bezpečné připojení počítačů ke směrovači stačí pouhé stisknutí tlačítka. Oba nové směrovače byly vyrobeny podle ekologických zásad společnosti NETGEAR, které zahrnují balení produktů minimálně z 80% recyklovaných materiálů, zdroje energie dodržující parametry Energy Star a možnost jednoduché úpravy sítě pro další šetření energie. Snadno přístupné tlačítko na modemovém směrovači DGN2000 umožňuje uživatelům v případě potřeby také vypnout pouze bezdrátový režim směrovače a dále ušetřit energii.

"Stále více aplikací pro domácí využití a zábavu přesahuje parametry pouhé domácí sítě a překonává schopnosti starších Wireless-G (802.11g) směrovačů či modemových směšovačů," poznamenal Som Pal Choudhury, senior manager pro pokročilá bezdrátová řešení ve společnosti NETGEAR. "Teprve dosažení vyšší rychlosti a širšího pokrytí umožňuje souběžné využití moderních aplikací typu internetové telefonie, streamování videa a multimediálních záznamů či konzolového a online hraní her. Díky našim novinkám je upgrade bezdrátové sítě daleko snazší a dostupnější, navíc nabízejí nejen vyšší výkon, ale i efektivnější využití energie."

Kromě Wireless-N směrovače a Wireless-N modemového směrovače, umožňujících rozšíření sítě a souběžnou podporu nových zařízení standardu Wireless-N a starších Wireless-G produktů, představil NETGEAR také dvě síťové sady obsahující Wireless-N USB adaptér a jeden z nových směrovačů. Tyto sady produktů dokážou ve stejnou chvíli aktualizovat počítače i domácí síť svých majitelů a naplno tak využít větší výkon i dosah standardu Wireless-N.

Wireless-N modemový směrovač DGN2000 obsahuje kromě směrovače i ADSL2+ modem kompatibilní s nejvyššími rychlostmi připojení v současné nabídce českých poskytovatelů, takže pro domácí DLS linky není nutné používat přídavný externí modem. Díky podpoře SSID lze také snadno vytvořit bezpečný vzdálený přístup bez potřeby sdílení přístupového kódu.

"Nově představené produkty nabízejí kombinaci nejdůležitějších vlastností - výkonu, snadného použití a šetrnosti vůči životnímu prostředí, a navíc i výhodou cenu," doplnil Aleš Mudruňka, výkonný ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. "Naše novinky jsou plně kompatibilní se staršími 802.11b/g zařízeními, a ve variantě s USB adaptérem dokážou navíc bleskově přidat starším počítačům podporu nejnovějšího bezdrátového standardu. Majitelé si tak mohou vychutnat nový a lepší výkon standardu Wireless-N za výrazně nižší cenu oproti nákupu nového počítače s podporou Wireless-N."

O přístrojích NETGEAR WNR2000 a NETGEAR DGN2000

Dvojice zařízení WNR2000 a DGN2000 přináší vysoký bezdrátový výkon a nejširší možné pokrytí. Oba přístroje zaručují stejné možnosti jako moderní Wireless-N počítače či adaptéry a dokážou spolupracovat se staršími zařízeními 802.11g zařízeními. Wireless-N směrovač s vestavěným modemem (DGN2000) obsahuje i ADSL2+ modem usnadňující jednotný update již existujícího DSL internetového připojení. Modely WNR2000 a DGN2000 splňují normy Energy Star - nabízí energeticky úsporné zdroje energie a přepínač umožňující vypnutí sítě, pokud není právě aktivně využívána.

Dvojice nových směrovačů umožňuje vytvořit síť s velmi silným bezpečnostním zázemím. To zahrnuje dvojitý firewall (NAT a SPI), obranu proti útokům Denial-of-Service (DoS), detekci proniknutí do systému a jeho prevenci (IDS), Wi-Fi Protected Access (WPA2-PSK, WPA-PSK), Aires Equivalent Privacy (WEP), kontrolu Wi-Fi přístupu pro identifikaci bezdrátových síťových prvků a Wi-Fi Protected Setup (WPS) pro spojení síťových zařízení prostřednictvím tlačítka Push´n´Connect.

Na produkty WNR2000 a DGN2000 se vztahuje standardní dvouletá záruka. Obě zařízení jsou již v prodeji prostřednictvím autorizovaných obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 2 050 Kč vč. DPH (WNR2000) a 2 750 Kč vč. DPH (DGN2000).

O sadách přístrojů NETGEAR WNB2100 a NETGEAR DGNB2100

Obě nové sady dvojic produktů obsahují RangeMax Wireless-N USB 2.0 adaptér (WN111) a jeden ze dvou nových směrovačů - Wireless-N směrovač WNR2000 nebo Wireless-N směrovač s vestavěným ADSL2+ modemem DGN2000. Sady nabízejí cenově výhodné rozšíření možností domácí sítě a dílčích počítačů, jimž nabízejí možnost využít nejvyšší možnou rychlost bezdrátového připojení a rozšířeného pokrytí plynoucího z využití výhod technologie Wireless-N. Díky jedinému stisku tlačítka NETGEAR Push´n´Connect se produkty postarají o rychlé a jednoduché vytvoření zabezpečeného propojení USB adaptéru a směrovače.

Na produkty WNB2100 a DGNB2100 se vztahuje standardní dvouletá záruka. Obě zařízení jsou již v prodeji prostřednictvím autorizovaných obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 2 700 Kč vč. DPH (WNB2100) a 3 400 Kč vč. DPH (DGNB2100).

Další články k tématům - Netgear - WNR2000 - DGN2000 - WNB2100 - DGNB2100 - ADSL - Wireless - USB - Push

Článek ze dne 4. listopadu 2008 - úterý

Další články od Netgear Czech Republic s.r.o.