logo

NETGEAR, nejúspěšnější dodavatel úložných řešení pro malé a střední firmy

Přední analytická společnost Gartner zařadila NETGEAR mezi top dodavatele s největším podílem na trhu z hlediska tržeb a zároveň jej jmenovala nejúspěšnějším dodavatelem nízkonákladových úložných zařízení.

NETGEAR byl vyhlášen společností Gartner® současným celosvětovým lídrem v prodeji síťových úložných zařízení (NAS) pro firmy v cenové kategorii do 5 000 USD. NETGEAR se zároveň umístil mezi šesti celkově nejlepšími dodavateli na trhu úložných řešení pro firemní zákazníky. Report „Market Share: Network Attached Storage/Unified Storage, Worldwide, 2009,“ vydaný v dubnu letošního roku, shrnuje celkové zisky a počet dodaných zařízení za uplynulý rok 2008. Výsledky reportu společnosti Gartner jsou dalším potvrzením pozice firmy NETGEAR coby předního dodavatele v oboru.

"NETGEAR je velmi hrdý na výsledky prestižního reportu. Hodnocení společnosti Gartner dobře vypovídá o naší současné silné pozici a soustavném růstu na trhu úložných řešení," řekl Drew Meyer, marketingový ředitel pro úložná zařízení společnosti NETGEAR. "Významný je pro nás také fakt, že report zachytil šířku a kvalitu řady ReadyNAS. Firemním zákazníkům a obchodním partnerům přinášíme řadu špičkových a spolehlivých datových úložišť patřících k těm nejkvalitnějším na trhu."

Report společnosti Gartner porovnával hospodářské výsledky dodavatelů úložných řešení z konce roku 2008 a 2007, podle nichž vykazuje společnost NETGEAR soustavný růst. V cenové kategorii úložných zařízení pod 5 000 USD patří NETGEARu podle odhadu agentury Gartner 23 % podíl na trhu z hlediska tržeb. Cenným úspěchem je rovněž 3. pozice za tržby v cenové kategorii úložných řešení za méně než 25 000 USD, která značí 127 % meziroční nárůst tržeb.

Řešení NETGEAR z řady ReadyNAS již od svého uvedení na trh neustále sbírá velmi pozitivní hodnocení i ocenění odborníků a zákazníků. Kromě špičkové kvality hovoří ve prospěch zákazníků výrazně nadprůměrná pětiletá záruka, a navíc mohou uživatelé využít ojedinělou službu ReadyNAS Vault, automatickou součást každého ReadyNAS zařízení, která přináší možnost automaticky archivovat data do internetového datového centra, dostupného kdykoli a odkudkoli.

Další články k tématům - Gartner - NETGEAR - ReadyNAS - řešení - úložných - Drew Meyer

Článek ze dne 15. června 2009 - pondělí

Další články od Netgear Czech Republic s.r.o.