logo

NETGEAR WNDR3700, revoluční router oficiálně vstupuje do prodeje

NETGEAR uvádí na trh přístroje RangeMaxÔ Dual Band Wireless-N Gigabit Router (WNDR3700). Tento revoluční router nabízí dosud nejširší sadu pokročilých funkcí v kombinaci s největší rychlostí a dosahem.

Model WNDR3700 je gigabitový dvoupásmový router řady RangeMax Wireless-N využívající současně dvě různá frekvenční pásma - 2,4 GHz a 5 GHz. Jedná se o první produkt značky NETGEAR v designovém provedení páté generace. Obsahuje USB rozhraní pro připojení externího USB úložného zařízení, ke kterému se lze díky funkci ReadyShareä připojit z jakéhokoli zařízení v síti, stejně jako bleskurychlé porty gigabitové LAN pro vysokorychlostní datový přístup hned několika počítačů v domácí síti.

Výkon bez kompromisů

Vnitřní výbava směrovače zahrnující 680MHz MIPS procesor, vysoce výkonný zesilovač a osm ultra citlivých matemateriálových antén zaručuje maximální možný bezdrátový výkon s rychlostí až 350 Mb/s a dosud nejvyšší pokrytí. Maximální rychlost mohou uživatelé pochopitelně očekávat i při datových přenosech po kabelu. Rychlostní maxima tedy předurčují modem k použití pro činnosti nejnáročnější na vysoký datový tok - online hraní, streamování videa ve vysokém rozlišení či zabezpečené přenosy vysokých objemů dat.

K dalším cenným vlastnostem patří energeticky úsporný "green" přepínač se čtyřmi ethernetovými porty, QoS pro vysoce stabilní bezdrátové streamování videa, samostatná tlačítka pro vypnutí bezdrátové část i celého zařízení, či možnost regulace výkonu pro dokonalou optimalizaci spotřeby energetické energie. Díky funkci Push N Connect využívající standardu Wi-Fi Protected Setup (WPS) lze navíc snadno připojit další bezdrátová zařízení.

Výjimečná sbírka funkcí

NETGEAR WNDR3700 získal hned při svém prvním představení na letošním ročníku největšího veletrhu spotřební elektroniky světě – Consumer Electronics Show 2009 (CES 2009) – nejvyšší ocenění "Best of Innovations." A inovací přináší tento router celou řadu. Je například jedním z mála routerů nabízejících certifikaci Digital Living Network Alliance (DLNA); ta je zárukou bezproblémové kompatibility s dalšími přístroji certifikovanými DLNA asociací a garantuje snadné streamování digitálního obsahu do HD TV či herních konzol. Kromě toho obsahuje NETGEAR WNDR3700 jako první přístroj své třídy funkci pro měření objemu stažených dat, která uživatelům umožňuje přesně monitorovat aktuální množství přenesených dat a dočasně omezovat další datové přenosy, aby byly zachovány limity určené poskytovatelem připojení k internetu (ISP) a nedošlo k nucenému zpomalení maximální rychlosti pro stahování dat nebo navýšení poplatku za využívání služby.

"Moderní bezdrátové sítě si musejí v jediném okamžiku poradit s činností několika aplikací náročných na šířku pásma - online hrami, streamingem high-definition videa, sdílením souborů napříč celou sítí či přenosem hlasu prostřednictvím IP telefonie. Pro bezdrátové routery se tak stala nutností nabídka funkcí, které zajistí nejvyšší rychlost, vysokou spolehlivost a maximální dosah sítě, jež vyžadují moderní aplikace," řekl Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. "Router WNDR3700 nabízí domácnostem i SMB firmám výjimečné řešení bez jakýchkoli kompromisů, ať už z hlediska rychlosti, dosahu, výkonu či množství funkcí. V současné době se jedná o nejvýkonnější komerční router na trhu."

Mezi nejzásadnější funkce routeru NETGEAR WNDR3700 patří zejména :

Vysoce výkonný procesor

Model WNDR3700 je vybaven rychlým 680MHz MIPS procesorem - jedním z nejrychlejších procesorů, které lze najít v kategorii spotřebitelských routerů. Jeho prostřednictvím přístroj bez problémů zvládá provoz více aplikací náročných na šířku pásma současně.

Provoz ve dvou frekvenčních pásmech najednou

Dvoupásmová technologie umožňuje souběžné využití 2,4GHz a 5GHz frekvenčního pásma. Nabízí tak dvojnásobnou šířku pásma s mnohem lepšími podmínkami pro rychlé připojení a menší rušení. Router dosahuje reálné bezdrátové souhrnné propustnosti protokolu TCP až 350 Mb/s, je tedy rychlejší než jakýkoli jiný spotřební router na současném trhu. Přístroj rovněž obsahuje osm vysoce citlivých vnitřních předladěných antén z metamateriálu, které dokonale využijí dostupná frekvenční pásma a poskytují rozšířený dosah oproti konkurenčním řešením.

Ultrarychlý gigabitový ethernet

Čtveřice vestavěných gigabitových ethernetových portů zajišťuje nejvyšší kabelový výkon s reálnou rychlostí přenosů mezi WAN a LAN sítěmi až 500 Mb/s. Data tedy přenáší zhruba dvakrát rychleji, než konkurenční směrovače.

Sdílení souborů přes ReadyShare USB Storage

Díky funkci ReadyShare poskytuje NETGEAR WNDR3700 rychlý přístup k externím USB diskům a snadné sdílení na nich uložených souborů. Stačí jednoduše připojit USB disk k routeru a ihned využívat rychlé čtení a zápis přes bezdrátový přístup z jakéhokoli přístroje v síti. Router podporuje řadu formátů systému souborů (např. FAT16, FAT32, NTFS, EXT2, EXT3), stejně jako HTTP a FTP vzdálený přístup.

ReadyDLNA

Certifikace DLNA garantuje využití routeru jako univerzálního Plug and Play (UPnP) media serveru, přístroj rovněž automaticky rozpoznává multimediální soubory na externím USB úložném zařízení. Multimediální obsah uložený na USB disku připojeném k routeru lze snadno prohlížet a přehrávat např. prostřednictvím přístroje NETGEAR Digital Entertainer Elite (EVA9150), TV podporujících DLNA, konzol typu XBox 360 a PlayStation 3 a dalších zařízení.

Zabezpečení podnikové třídy

NETGEAR WNDR3700 obsahuje vysoce spolehlivé zabezpečení bezdrátového přístupu prostřednictvím funkce Wi-Fi Protected Access (WPA-Enterprise a WPA2-Enterprise). Takováto úroveň zabezpečení je standardem pro podnikovou třídu routerů. Díky funkci Push N Connect lze router snadno a bezpečně připojit k dalším kompatibilním zařízením stisknutím jediného tlačítka. Lze vytvořit také další Wi-Fi podsítě, určené typicky pro dočasné připojení návštěvníků doma nebo v kanceláři, s omezeným přístupem k lokální síti.

Kontrola množství stažených dat

Pomocí integrovaného nástroje pro monitoring využití širokopásmového připojení k internetu, resp. počítadla přenesených dat, mohou uživatelé nejen prohlížet podrobné denní, týdenní a měsíční statistiky množství stažených dat, ale také si nastavit automatické zobrazení oznámení v případě, že se přiblíží hranici měsíčního limitu stanoveného ISP. Zajistí si tak maximální využití internetového tarifu svého ISP.

Špičkový Quality of Service

Model WNDR3700 využívá řadu pečlivě vyvinutých QoS algoritmů pro optimalizaci videopřenosů, které výrazně snižují ztrátovost paketů a umožňují bezproblémové streamování HD videa přes Wi-Fi. Podpora vysokého počtu současných připojení a pokročilého QoS s efektivním zpracováním datových paketů umožňuje také online hraní s nejvyšší úrovní komfortu.

Maximální důraz na ekologii

Prostřednictvím tří nastavitelných úrovní výkonu a dosahu bezdrátové části routeru lze snížit vysílací výkon až o 75 % oproti provozu na plný výkon. Další šetření energie zajišťuje gigabitový přepínač, který automatický přizpůsobuje spotřebu energie v závislosti na délce kabelu a vypíná nepoužívané porty. Pokud uživatel nepotřebuje dočasně využívat Wi-Fi připojení, lze celou bezdrátovou část routeru vypnout stisknutím speciálního tlačítka a snížit tak celkový výkon až o 30 %.

"Řada ISP ještě stále neupustila od datových limitů a přísné FUP, takže uživatelé mohou být nepříjemně překvapeni poplatky za překročení daného týdenního či měsíčního objemu dat nebo výrazným zpomalením rychlosti připojení. Proto přijde velmi vhod, pokud mohou snadno zjistit, jak velký objem dat stáhli v daném časovém období, a to nejen na svém počítači, ale také na dalších připojených zařízeních, např. mobilních telefonech či herních konzolách," prohlásil Joyce Putscher, hlavní analytik společnosti In-Stat pro výzkum trhu. "Směrovače, které nabízejí kromě streamování dat v nejvyšší kvalitě i měření využití šířky internetového pásma, aby spotřebitelé nepřekročili stanovené meze přeneseného objemu dat, jednoznačně přinášejí krok správným směrem - k dalšímu komfortu uživatelů."

Pro dosažení maximální propustnosti doporučuje NETGEAR využívat router WNDR3700 s odpovídajícími Dual Band Wireless-N zařízeními, jako je např. NETGEAR 5GHz Wireless-N HD Access Point / Bridge (WNHDE111) či NETGEAR RangeMax Dual Band Wireless-N USB 2.0 adaptér (WNDA3100).

NETGEAR RangeMax Dual Band Wireless-N Gigabit Router WNDR3700 je již dostupný na vybraných světových trzích za doporučenou cenu 190 USD. Na českém trhu bude přístroj dostupný během listopadu letošního roku prostřednictvím autorizovaných distributorů, resellerů a obchodních partnerů společnosti NETGEAR za předpokládanou doporučenou cenu 4 500 Kč.

Článek ze dne 18. září 2009 - pátek

Další články od Netgear Czech Republic s.r.o.