logo

ReadyNAS 2100

Nová řada ReadyNAS 2100 nabízí vysoký výkon, flexibilitu, dostupnost a snadnou správu síťových datových úložišť pro SMB firmy.

NETGEAR, Inc., celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení, oznámil rozšíření úspěšné řady úložných řešení ReadyNAS pro malé a střední firmy o nové síťové datové úložiště se čtyřmi pozicemi, určené pro montáž do stojanu. ReadyNAS 2100 nabízí vysoce kvalitní a finančně dostupnou 1U úložnou platformu umožňující firmám bezpečně sdílet, ukládat a chránit citlivá data napříč LAN i WAN sítěmi.

Extrémně kompaktní řešení ReadyNAS 2100 lze ve čtyřech pozicích osadit pevnými disky s velkým úložným prostorem, k dispozici je ECC (Error Correction Code) RAM pro ještě vyšší spolehlivost dat. Architektura společnosti Intel zaručuje dvojnásobný výkon oproti předchozímu modelu ReadyNAS 1100. Ve srovnání s konkurenčními 1U zařízeními disponuje novinka výrazně vyšší propustností a regálovou hustotou, kterou umožňuje montáž do čtyřpozicových systémů s možností dalšího pohodlného škálování.

"Nové stojanové řešení, které doplňuje stávající modelové řady ReadyNAS Pro a ReadyNAS NVX, optimálně rozšiřuje naši úspěšnou rodinu úložných zařízení pro malé a střední podniky," řekl Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. "Nabízíme komplexní špičková řešení pro ukládání dat v domácnostech, stejně jako malých i středních firmách, a všichni naši zákazníci se mohou spolehnout, že ucelená architektura ReadyNAS se o archivaci, zálohování i obnovu dat a přístup k nim postará opravdu dokonale. Navíc s maximálně jednoduchou správnou a výhodnou cenou."

Specializované řešení ReadyNAS 2100, navržené zejména pro potřeby malých firem a pracovních skupin, nabízí všechny funkce a benefity dříve uvedeného desktopového řešení ReadyNAS NVX, liší se ovšem provedením s praktickou montáží disků do 1U stojanu. Nové modulární řešení X-CHANGE obsahuje kromě čtyř pozic pro osazení pevnými disky ještě systémovou desku, zdroj a chladicí větráky, a dokázalo se vejít do velmi malého šasi; díky šířce jen 30 centimetrů je přístroj velmi snadno škálovatelný a přístupný pro případné servisní úkony.

Uživatelé rovněž ocení výrazně sníženou spotřebu energie, kterou zajišťují úsporné procesory Intel nové generace v kombinaci s inteligentní správou nastavení a regulací otáček větráku. Díky tomu se ReadyNAS 2100 pyšní celkovou energetickou spotřebu menší než 80 wattů.

Dokonalé ukládání, sdílení i ochrana podnikových dat

ReadyNAS 2100 umožňuje firmám vyžadujícím zařízení pro montáž do stojanu vsadit na řešení využívající nejnovější špičkové ReadyNAS technologie. Jediný úložný systém se tak postará o zálohování a obnovu dat v různých klientských prostředích či ze serverů podnikové třídy, zvládne virtualizaci pracovní plochy a umožní jednoduché sdílení složek napříč různými platformami. Model ReadyNAS 2100 nabízí díky své koncepci, odpovídající extrémním požadavkům na firemní síť i vzdálený přístup, vhodné řešení i pro velké podniky.

NETGEAR ReadyNAS 2100 zdobí mimo jiné i podpora správy složek (NAS) a správy aplikací (iSCSI) pro systémy Windows, UNIX/Linux a Mac. Zařízení je vybaveno vysoce výkonným a efektivním operačním systémem ReadyNAS RAIDiator, jež podporuje Apple Filing Protocol (AFP) umožňující práci se složkami a soubory systému Mac bez nutnosti převádění či jiného omezení, stejně jako Time Machine operačního systému Mac OS X Leopard.

Díky službě ReadyNAS Remote, dostupné pro všechny produktové řady ReadyNAS, mohou uživatelé jednoduše a bezpečně přemísťovat své soubory či celé složky mezi počítači s různými operačními systémy a ReadyNAS úložišti kdekoli na světě. Navíc se jejím prostřednictvím vyhnou konfiguraci firewallu, VPN a dalším procesům souvisejících se vzdáleným přístupem.

Jako jeden z mála přístrojů na trhu nabízí ReadyNAS 2100 vysokou přizpůsobitelnost a maximálně efektivní zálohování s nejširšími možnostmi nastavení. Zařízení standardně obsahuje software pro nepřetržitou ochranu a automatické zálohování dat Continuous Data Protection (CDP), stejně jako službu ReadyNAS Vault pro online zálohování a obnovu dat pro případ jejich poškození např. z důvodu selhání hardwaru.

ReadyNAS Vault automaticky přemisťuje kopie dat do internetového datacentra, z nějž lze data v případě potřeby obnovit pomocí webového prohlížeče odkudkoli na světě. Uživatelé systému Mac mohou pro zálohování dat bez problému používat funkce Time Machine. Na jediné místo jsou tak ukládána data i z více počítačů a při jejich obnově není nutná žádná odborná pomoc.

"ReadyNAS 2100 je přesně to, co jsme hledali," řekl Matt Rogisf, CTO společnosti J.Peterman, předního dodavatele vybavení a nábytku pro domácnost. "Toto profesionální řešení s výborným výkonem nám výrazně snížilo náklady, neboť jej může využívat více uživatelů současně a nepotřebujeme tak již žádné další vybavení pro ukládání dat. Využíváme celou řadu produktů ReadyNAS, které jsou pro nás díky pozitivním zkušenostem dlouhodobě jasnou volbou."

Zařízení řady NETGEAR ReadyNAS 2100 s úložnými kapacitami 2 TB (model RNRX4450), resp. 4 TB (model RNRX4410) budou na českém trhu dostupná prostřednictvím autorizovaných distributorů, resellerů a obchodních partnerů společnosti NETGEAR v nejbližších týdnech za doporučenou cenu od 1 899 USD. Do konce letošního roku se na trhu objeví rovněž model s kapacitou 8 TB (model RNRX4420). V ceně jednotlivých modelů řady ReadyNAS 2100 bude zároveň obsažena i 30denní trial verze webové zálohovací služby ReadyNAS Vault a nadstandardní pětiletá záruka.

Další články k tématům - Mac - NETGEAR - readynas - zálohování - Aleš Mudruňka - Matt Rogisf

Článek ze dne 13. srpna 2009 - čtvrtek

Další články od Netgear Czech Republic s.r.o.