logo

VMware certifikoval úložná zařízení NETGEAR ReadyNAS

Špičková úložná platforma NETGEAR ReadyNAS pro sektor SMB je nyní certifikována pro VMware. Obchodní partneři tak mohou poskytovat zákazníkům spolehlivé a dostupné řešení virtualizace.

Řada špičkových síťových úložných zařízení ReadyNAS® od NETGEAR® pro malé a středně velké firmy (SMB) byla certifikována jako kompatibilní s předním virtualizačním řešením ESX 4.0 od společnosti VMware®. Díky této certifikaci mohou být úložné systémy NETGEAR ReadyNAS plně integrovány se systémem VMware, a nabídnout tak malým a středním firmám výhody virtualizace za přijatelnou cenu. Obchodní partneři společnosti NETGEAR mohou svým zákazníkům z řad SMB firem poskytovat virtualizační řešení v desktopové formě za pouhých 1 000 USD.

"Virtualizace serverů je tradičně doménou datového centra. Produktová řada NETGEAR ReadyNAS může nyní malým a středním firmám přinést úspory nákladů a vyšší dostupnost díky novým, cenově výrazně dostupnějším řešením," řekl Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. "Společnost NETGEAR stojí v čele výrobců z hlediska rozsahu funkcí pro sektor SMB a tuto pozici chce nadále posilovat, takže naše rozhodnutí o integraci se systémem VMware bylo v podstatě automatické."

Virtualizace snadno, rychle a levně

Celá produktová řada NETGEAR ReadyNAS, od desktopových úložných zařízení ReadyNAS Pro a ReadyNAS NVX až po úložná zařízení pro montáž do stojanu ReadyNAS 2100 a 3200, může této nové certifikace využít prostřednictvím protokolu Network File System (NFS). Malé a střední firmy mohou snížit své náklady na provoz serverů a datových úložišť, a zároveň zjednodušit řízení i flexibilitu své IT infrastruktury. SMB firmy, které chtějí začít s virtualizací, mohou s nízkými náklady implementovat certifikované zařízení ReadyNAS s řešením VMware a eliminovat vyhrazené souborové servery. Stávající uživatelé zařízení ReadyNAS mohou snadno nasadit řešení od VMware, aniž by museli nakupovat další úložnou kapacitu. A nakonec, obchodní partneři mohou zařízení ReadyNAS využít k poskytování výkonného a přesto cenově velmi dostupného komplexního úložného řešení pro své koncové zákazníky.

Rich DePas, ředitel společnosti Data Coordination, má se spojením zařízení ReadyNAS a systému VMware mimořádně dobré zkušenosti. V rámci řešení, které vytvořil pro malou zubařskou ordinaci, nasadil zařízení ReadyNAS 2100 se systémem VMware k hostování dvou relací přes NFS. "Mám pocit mnohem větší jistoty, když své služby provozuji na zařízení ReadyNAS 2100 místo zastaralých serverů. Moje systémy ReadyNAS využívá až 200 uživatelů, takže jsem potřeboval řešení, které by se přizpůsobovalo adekvátní zákaznické základně. A protože všechna kriticky důležitá data budou uložena na zařízení ReadyNAS 2100, ani případné selhání připojovacího serveru nebude velkým problémem. Druhý server jednoduše znovu připojí zařízení ReadyNAS 2100 a během pár minut budou uživatelé zase online."

Úložná zařízení řady ReadyNAS od společnosti NETGEAR jsou od svého uvedení na trh přijímány s nadšením a pravidelně sbírají ocenění zákazníků, odborné veřejnosti i médií. V poslední době mj. získaly prestižní ocenění „Nejlepší výrobek roku 2008“ od CRN, „Vynikající technologie“ od čtenářů serveru Small Business Computing v roce 2009 či „Nejlepší produkty pro obchodní partnery“ od časopisu Business Solutions v roce 2009 za spolehlivost, odolnost a snadnou integraci podle výzkumu Value-Added Resellers (VARs). Zařízení ReadyNAS od společnosti NETGEAR jsou dodávána s bezkonkurenční pětiletou zárukou. Navíc je lze snadno integrovat s řadami bezpečnostních řešení, přepínačů a bezdrátových síťových produktů ProSecureÔ a ProSafeÔ společnosti NETGEAR, takže si SMB zákazníci mohou sestavit komplexní síťové řešení nejvyšší kvality.

Další články k tématům - data - DePas - NETGEAR - NFS - ocenění - readynas - SMB - úložná - virtualizace - VMware - Aleš Mudruňka - Rich DePas

Článek ze dne 27. listopadu 2009 - pátek

Další články od Netgear Czech Republic s.r.o.