logo

Pandemie výrazně zrychlila používání datových schránek

Zatímco v roce 2019 si Češi zřídili zhruba 60 tisíc datových schránek, vloni to bylo již 112 tisíc jen přes službu Czech POINT. Odpovídal tomu i výrazně vyšší počet přenesených zpráv. Využívání datových schránek se za posledních 10 let více než ztrojnásobilo.

"V roce 2021 se dá předpokládat růst významu Informačního systému datových schránek a může za to jednoznačně pandemie koronaviru. Ta přinesla rychlou potřebu elektronické komunikace, a to například ve všech agendách, které zmírňují dopad samotné pandemie. Důležité je však to, že pandemie například dlouhodobě přináší omezování úředních hodin, a tím se snižuje i příležitost vyřizování agend standardní prezenční formou, rodiny se musejí vypořádat s online výukou, zvyšuje se význam home office. Díky tomu se čím dál větší počet občanů České republiky seznamuje s digitalizací a začíná jim být jasné, že se možnost elektronické komunikace s úřady jednoznačně vyplatí," říká Pavel Nemrava, ředitel divize eGovernment společnosti Software602.

Počet nově zřízených datových schránek dosáhl počtu 112 tisíc, což je téměř dvojnásobek oproti dosavadnímu nejsilnějšímu roku.

Češi poslali v roce 2020 celkem 112447221 datových zpráv - nejvíce v historii. Bylo to o 13% více než v roce 2019.

Článek ze dne 19. ledna 2021 - úterý

Další články od Software602 a.s.

Nabídka zaměstnání