logo

Zaručená identifikace s BankID pro elektronický podpis v aplikaci Sofa

Bankovní identita se stává hlavním deklarovaným způsobem identifikace zástupců firem na internetu. Nově se lze díky BankID identifikovat i při elektronickém podepisování digitalizovaných smluv vytvořených v aplikaci Sofa od Software602.

BankID mohou nově využívat obchodní partneři uživatelů aplikace Sofa pro elektronický oběh, schvalování, podepisování a archivaci dokumentů, již vyvinula společnost Software602.

Díky BankID se totiž mohou třetí strany, které nemají přístup do Sofa, elektronicky identifikovat a následně podepsat smlouvu nebo jiný dokument vytvořený právě v Sofa.

"Zadavatel smlouvy má možnost vytvořit v aplikaci Sofa např. smlouvu o pronájmu prostor. Zadá všechny podepisující smluvní strany. Interní podepisovatelé podepíší smlouvu svým přiřazeným certifikátem v aplikaci Sofa. Smluvní protistrana však aplikaci Sofa nemá. A právě díky integraci BankID je možné zadat smluvní protistranu a vyžádat si od ní úkon elektronického podpisu s bezpečným a jednoznačným ověřením identity pomocí BankID," říká Michal Vejvoda, Business Development ve společnosti Software602.

Aplikace Sofa je vlajkovou lodí produktového portfolia Software602. Umožňuje rychlou digitalizaci procesů a nabízí možnost skutečně digitalizovat firmu nebo organizaci, kdy právě elektronický podpis je základním stavebním kamenem bezpapírového fungování.

Bankovní identitou se podle aktuálního průzkumu Instant Research, který proběhl v červenci a srpnu 2021 za zúčasti 1050 respondentů, identifikuje na internetu téměř 33% českých firem a organizací, nejvíce pak v oblastech kultury (50%), výroby (38%) a veřejné správy (37%).

Nejčastěji ji používají velké společnosti nad 250 zaměstnanců (37%) a podle regionů v Královéhradeckém kraji (42%), Středočeském kraji (38%) a v Praze (38%).

Naopak nejméně je BankID využívané u firem ve Zlínském kraji (20%) a v Libereckém kraji (22%).

"Výsledky jsou částí obsáhlého průzkumu, jak firmy umí využívat výhod digitálního světa. Věříme, že díky marketingu bank se také sníží počet těch, kteří důvěryhodnou identifikaci na internetu zatím vůbec neřeší. A stejně tak lze věřit tomu, že bude BankID zlomem v přístupu a využívání aplikací eGovernmentu," říká Jan Frk, zástupce ředitele divize eGovernment ve společnosti Software602.

Článek ze dne 20. prosince 2021 - pondělí

Další články od Software602 a.s.