logo GFI Software

Ochrana podnikových e-mailů dnes vyžaduje komplexní řešení

K eliminaci všech rizik spojených s firemními e-maily je dnes nutné uplatnit ucelenou strategii před útoky hackerů a nelze již spoléhat jen pouze na antivirovou kontrolu zpráv.

"Elektronická pošta je dnes pro fungování každé firmy nezastupitelná - používání dalších komunikačních kanálů ve firmě jako např. výměnných médií a či webového přístupu lze dočasně omezit, ale zastavit e-mailovou komunikaci bez okamžitých následků na byznys nelze. Proto je potřeba komplexní ochrana elektronické pošty jak před útoky hackerů, kteří využívají e-mailových kanálů ke krádeži cenných  podnikových dat, tak před ztrátou důležitých podnikových e-mailů,“ říká Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej řešení GFI Software v České republice a na Slovensku.

GFI Software vytvořila pro české SMB společnosti manuál 10 kroků k nejlepší ochraně firemních e-mailů, která vedle technických prostředků pro komplexní ochranu elektronické pošty zmiňuje také např. školení, ochranu proti únikům dat a dodržování stanovených bezpečnostních pravidel.

Podle posledního průzkumu GFI Software zaměřeného na problematiku ochrany podnikové elektronické pošty mají české SMB firmy také obavy z rychle rostoucího objemu své pošty, náhodného smazání či zdlouhavého vyhledávání konkrétních e-mailů.

Klíčová zjištění lokálního průzkumu:

Článek GFI Software ze dne 11. října 2016 - úterý

Další články GFI Software

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux