logo GFI Software

Omezení přístupu na web řeší stále více SMB firem

Podle průzkumu GFI Software z června 2016 mezi českými zákazníky, téměř 60% malých a středních podniků omezuje přístup svých pracovníků na web v pracovní době za soukromým účelem. V příštích 12 měsících se na zabezpečení firemního webového přístupu chce zaměřit 36% dotázaných společností.

"Společně s ochranou e-mailů a ochranou přístupu z výměnných médií patří bezpečný webový přístup mezi hlavní úkoly podnikových IT administrátorů, když více než třetina z nich chce v příštím roce jeho zajištění věnovat nejvyšší prioritu. Z průzkumu zároveň vyplývá, že minimálně 40% českých SMB firem nemá kontrolu nad tím, jak jejich zaměstnanci využívají přístup k pracovnímu webu. Tyto firmy přitom mohou zavedením specializovaného řešení snížit rizika napadení podnikových sítí a zlepšit produktivitu svých pracovníků," říká Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej řešení GFI Software v České republice a na Slovensku.

Klíčová zjištění průzkumu:

GFI WebMonitor - aktivity zaměstnanců na webu pod kontrolou

Nekontrolovaná aktivita na webu může snižovat produktivitu, vést k infekcím malwaru, zvyšovat náklady i potenciální právní závazky, a také narušovat reputaci společnosti. GFI WebMonitor poskytuje jedinečné funkce filtrování webového obsahu, neboť kombinuje filtrování provozu na bázi aplikací s funkcí kategorizace webových stránek. Ty společně umožňují mít přesně pod kontrolou, co uživatelé dělají online, a jaké aplikace využívají.

Prohlížení webových stránek jako je YouTube či trávení času na sociálních sítích jako např. Facebook může spotřebovat velkou část přenosové rychlosti. Funkce řízení přenosové rychlost v GFI WebMonitoru pomůže správcům řídit, jak se dostupná přenosová rychlost využívá, a tak lze docílit úspory nákladů.

Intuitivní ovládací panel dává jasný a přitom podrobný obrázek o tom, kolik přenosové rychlosti spotřebovávají produktivní činnosti, a kolik je vyplýtváno bezcílným brouzdáním. Tak můžete mít plnou kontrolu nad tím, jak by mělo být připojení využíváno.

Článek GFI Software ze dne 26. října 2016 - středa

Další články GFI Software

Všechna firemní zařízení Android pod kontrolou