logo KASPERSKY LAB CZECH REPUBLIC
Michal Lukáš

Michal Lukáš

Head of Presales společnosti Kaspersky Lab pro střední a východní Evropu

LinkedIn

Aukce cookies zní lákavě, ale je to v každém případě riskantní nabídka. Tyto soubory můžou ukládat důvěrné informace o vaší online aktivitě - zejména přihlašovací údaje, které se tam ukládají kvůli urychlení automatického přihlášení.

Jen za poslední tři měsíce jsme zaznamenali celosvětově více než 5,6 milionu odkazů, které vedly na phishingové stránky. Detailní zpráva k těmto aktivitám je k dispozici v našem souhrnném výzkumu se zaměřením na spam a phishing.

Informace o uživatelských účtech - např. hesla, jsou jedním z nejvyhledávanějších cílů kyberzločinců, protože umožňují přístup k osobním údajům. S rostoucím počtem on-line služeb, jako jsou banky, obchody, on-line hry, vzdělávací kurzy, sociální sítě atd., které vyžadují autorizaci, se zároveň zvyšují rizika pro uživatele.

Aby mohli tyto služby bez problémů a bezpečně používat, potřebují nástroje, jako je náš správce hesel Kaspersky Password Manager. Poskytuje šifrované úložiště nejen pro hesla, ale i cenné osobní údaje s možností automatického přístupu z jakéhokoli zařízení uživatele.

Poněkud nás překvapil nepoměr odpovědí na otázky, zda zaměstnanci firem považují školení o kybernetické bezpečnosti za potřebné a zda takové školení někdy absolvovali. Možná to souvisí s tím, že ne každá firma má experta, který by mohl takové školení pro zaměstnance připravit. Interního IT specialistu coby školitele totiž uvedl jen zhruba každý pátý dotázaný.

Pravidelná bezpečnostní školení se firmám rozhodně vyplatí. Nejslabším článkem v bezpečnostním řetězci je totiž stále člověk. Zaměstnanec by měl vědět, na co nemá klikat, co nemá otevírat a jak vypadají pokusy o zneužití jeho důvěry.

Internetové hrozby se neustále mění, takže školení by měla probíhat pravidelně, nikoli pouze jednou ročně a samozřejmě vždy při nástupu nového zaměstnance.

Tato vylepšení přináší malým a středním firmám specifickou užitnou hodnotu. Pomáhá IT manažerům zlepšit jejich odborné znalosti v oblasti kybernetické bezpečnosti a získat základní dovednosti při analýze incidentů. Můžou se dozvědět víc o různých typech hrozeb v reálném světě pomocí jednoduchého a názorného nástroje a připravit se na zvládání složitějších bezpečnostních problémů a řešení.

Všechny informace se zobrazují v konzoli pro on-line správu Kaspersky Endpoint Security Cloud.

O zranitelnosti se Google dozvěděl od anonymního bezpečnostního experta v úterý 9. 3. 2021 a již v pátek vydal aktualizaci prohlížeče, který tento problém řeší.

Protože však může trvat několik dní, než se uživatelům tyto aktualizace automaticky zobrazí, důrazně doporučujeme provést aktualizaci prohlížeče Google Chrome ručně na novou verzi 89.0.4389.90.

Stránka 1/2 Další >