logo

3Com rozšiřuje dostupnost své produktové řady H3C na celosvětový trh

Po velmi úspěšném startu na asijských trzích 3Com přináší ucelené a komplexní produktové portfolio H3C i k vám ...

Společnost 3Com oznámila svou strategii poskytnout velkým podnikům po celém světě nový poměr ceny, výkonu a inovací. V dnešní ekonomice čelí podniky a organizace velkým tlakům na snižování rozpočtů a současně zvyšujícím se požadavkům na výkon sítí, jejich spolehlivost, vysokou dostupnost a bezpečnost. 3Com reaguje na tyto potřeby uvedením svého moderního portfolia síťových řešení H3C, které pokrývají potřeby od koncových zařízení až po datová centra.

"Naše zkušenost při získávání vedoucího tržního postavení v Číně jasně ukázala, jak důležité je snížit při budování podnikových sítí složitost i náklady," řekl Bob Mao, ředitel 3Com. "Sílící poptávku po sítích bez kompromisů registrujeme na celém světě a týká se jak malých podniků, tak velkých nadnárodních společností. Zákazníci jsou připraveni na alternativu k zastaralým a proprietárním řešením, která jsou příliš nákladná na pořízení i provoz a náročná na správu. Naše strategie se potvrdila i po uvedení produktů H3C na vybrané trhy v Asii, Latinské Americe a v regionu EMEA. Velmi nás povzbudily reakce a kladné zkušenosti zákazníků, kteří tyto produkty implementovaly," dodal Bob Mao.

"V dnešní velmi složité ekonomické situaci zkoumají IT manažeři nabídky dodavatelů podnikových sítí mnohem pečlivěji než dříve. Jejich snahou je získat co největší hodnotu za co nejméně peněz," uvedl Mark Fabbi, Vice President a analytik ze společnosti Gartner. "Podniky hledají řešení, které zajistí nižší náklady na vlastnictví bez nutnosti kompromisů z pohledu výkonu, správy, budoucí rozšiřitelnosti a spolehlivosti."

Základem strategie společnosti 3Com je úsilí vyvíjet a dodávat produkty s bezkonkurenčním poměrem ceny a výkonu, založené na otevřených standardech.

Tato strategie spočívá na třech principech :

  1. Navrhovat řešení, která sníží náklady na vlastnictví: Portfolio řešení H3C bylo navrženo a vyvinuto v posledních čtyřech letech a zahrnuje nejmodernější technologie založené na bázi nejmodernějších čipů, umožňujících při menších rozměrech vyšší výkon a navíc i úsporu energie. A to celé je možné spravovat pomocí jednotné platformy pro management.

  2. Rozšiřitelná síťová architektura: Řešení H3C vycházejí z otevřených standardů a využívají standardní hardwarové a softwarové systémy. Díky tomu je možné síťové prostředí flexibilně přizpůsobovat budoucím technologickým inovacím.

  3. Získat si důvěru zákazníků: Pro 3Com je prioritou vstřícnost a flexibilita k zákazníkům. Tuto důvěru pomáhají budovat autorizovaní partneři H3C výrobků, kteří garantují vysokou úroveň zákaznických služeb a podpory. To celé je podtrženo stabilitou společnosti 3Com jako ziskové, globální společnosti s 30 letou tradicí a ročním obratem přes 1,3 miliardy USD.

Nové produktové řady H3C 3Com pro podnikové sítě

Součástí dnešního oznámení společnosti 3Com je i představení dvou nových produktových řad. Jedná se o multi-terabitový centrální přepínač H3C S12500 pro největší datová centra a flexibilní šasi H3C S5800 pro menší síťová centra případně distribuční vrstvu. Všechny dnes ohlášené výrobky, stejně jako kompletní portfolio produktů H3C, lze spravovat novým SW pro management - iMC (Intelligent Management Center), zajišťující tak kompletní správu zdrojů, služeb a uživatelů.

3Com strategie směřuje z hlediska H3C portfolia k největším podnikům a organizacím. V současné době je 3Com podle IDC celosvětově druhým největším výrobcem zařízení pro podnikové sítě - u přepínačů z hlediska počtu portů, u směrovačů z hlediska počtu prodaných kusů. 3Com dosáhl vedoucího postavení na poli síťových technologií v Číně s více než třicetiprocentním tržním podílem, který hodlá i nadále posilovat. Řada nejvýznamnějších firem a organizací v zemi nasadila do svých podnikových sítí zařízení H3C.

Patří mezi ně například - Bank of China, projekty spojené s Olympiádou v Pekingu; SINOPEC, jedna z největších ropných společností v zemi; CHALCO, největší čínský výrobce hliníku; Beijing Capital International Airport, mezinárodní letiště v Pekingu; National Grand Theatre; Baidu, Inc. největší internetový vyhledávač v čínštině a Pekingská univerzita.

Tito zákazníci zvolili podniková síťová řešení H3C poté, co je otestovali a porovnali s řešeními od jiných výrobců. Určujícími faktory v jejich rozhodování o nákupu byla schopnost vyhovět klíčovým požadavkům od nízkých nákladů na vlastnictví přes energetickou úspornost až po snadnou správu. Dále ocenili odborné know-how společnosti 3Com v oblasti podnikových sítí a zákaznicky orientovaný přístup. V neposlední řadě si cení jejího nového, vysoce výkonného produktové portfolia.

Během posledních šesti měsíců 3Com selektivně představil řešení podnikových sítí H3C ve vybraných zemích EMEA (Evropa, Blízký Východ, Afrika), Latinské Ameriky a Asie. Setkává se s pozitivním přijetím zejména u zákazníků orientovaných na poměr ceny a výkonu.

Výsledkem je, že portfolio H3C již bylo nasazeno mj. v těchto významných organizacích - Ministerstvo vnitra Jihoafrické republiky; SNCF, francouzská národní železnice; Telephone Organization of Thailand, Thajský národní telekomunikační operátor; Malaysian Administrative Modernization and Management Planning Unit (MAMPU); Samsung Fire and Marine Insurance (Jižní Korea) a ETICE (Brazílie).

Podnikové síťové portfolio H3C prodávají autorizovaní H3C partneři, kteří jsou schopni navrhovat, implementovat a dále podporovat i ty největší sítě pro všechny typy zákazníků. Tito partneři úzce spolupracují s obchodními a technickými týmy 3Comu zaměřenými na korporátní klienty. Zajistí tak zákazníkům potřebnou úroveň přístupu a odbornosti v oblasti podnikových sítí. "Součsný stav v oblasti síťových řešení pro podniky a organizace je zralý na změnu a my věříme, že právě portfolio H3C tuto změnu nastartuje," dodal Bob Mao.

Další články k tématům - 3Com - H3C - podnikových - produktové - řešení - strategie - výkonu - Bob Mao - Mark Fabbi

Článek ze dne 13. května 2009 - středa

Další články od 3Com