logo 3Com

3Com zajišťuje dostatečný výkon pro náročnou GIS agendu

Případová studie - originálním prvkem návrhu pro Pozemkový fond ČR je kompletní provedení sítě s použitím optiky až na stůl - Fiber to Desktop. Při porovnání konkurenčních návrhů bylo zajímavé, že technologie 3Com nabízela podstatně vyšší hustotu optických portů na přepínač než konkurence.

VÝZVA K ŘEŠENÍ

Pozemkový fond zajišťuje evidenci a příslušné právní operace pro většinu zemědělské a pro část lesní půdy v ČR. Provozuje centrální kartografickou databázi v Praze a zajišťuje napojení více než 50 regionálních pracovišť po celé ČR. Jedná se o jednu z klíčových složek státní správy, jejíž činnost byla obnovena v roce 1991.

ŘEŠENÍ 3Com

Technologie 3Com se musela prosadit v tvrdé konkurenci produktů Cisco Systems, které jsou ve státní správě často používány. Síť byla postupně budována od roku 2003. Originálním prvkem návrhu bylo kompletní provedení sítě s použitím optiky až na stůl (Fiber to Desktop). Při porovnání konkurenčních návrhů bylo zajímavé, že technologie 3Com nabízela podstatně vyšší hustotu optických portů na přepínač než konkurence. Centrum sítě bylo původně postaveno na technologii 3Com® XRN®. V průběhu roku 2007 bylo centrum sítě doplněno o centrální přepínač 3Com Switch 8800 a TippingPoint Intrusion Prevention System (IPS) 200E.

Řešení infrastruktury bylo založeno na následujících prvcích :

V první etapě roku 2003 bylo vybudováno plně redundantní centrum sítě na bázi dvou přepínačů 3Com LAN Switch 4050 s plnou redundancí pomocí 3Com XRN stohovací technologie. Optickými kabely byly napojeny 4 stohy přepínačů 3Com 4400FX. Tyto přepínače byly zvoleny z toho důvodu, že jednotlivé PC stanice jsou napojeny optickými kabely.

Zátěž sítě postupně rostla, a to v souvislosti se zvětšujícím se objemem grafických kartografických dat, která jsou vyměňována mezi centrální databází, pracovišti centrálního úřadu a regionálními kancelářemi. V roce 2007 se proto muselo přistoupit k posílení centra sítě. Po podrobné analýze byl vybrán a instalován modulární přepínač 3Com Switch 8800, který zajišťuje požadovaný výkon přepínání a potřebnou redundanci systému.

Se zvětšením výkonu sítě bylo také potřeba zajistit lepší ochranu proti nežádoucím útokům. Za tímto účelem byl do sítě instalován TippingPoint Intrusion Prevention System (IPS) 200E. Síť je tak zabezpečena proti průniku škodlivého software a případným pokusům o průnik nebo jiný nepovolený komunikační provoz. Je tak chráněn jak systém v centrálním úřadu, tak intranet, který zajišťuje komunikaci s pracovišti centrálního úřadu a s regionálními kancelářemi. Přenášená data jsou velmi citlivá a hrozí reálné nebezpečí pokusu o jejich zneužití, záměnu nebo poškození.

VÝHODY ŘEŠENÍ 3Com

V současné době systém spolehlivě funguje přes velkou zátěž, kterou představují rozsáhlé databáze a digitalizované kartografické mapy. Rovněž pokusům o instalaci škodlivého software nebo o průnik do systému státní správy bylo úspěšně zabráněno. Díky technice 3Com je provoz našeho systému rychlý a spolehlivý. S ohledem na počet vzdálených pracovišť a objem přenášených grafických dat by každý výpadek způsobil velké provozní problémy.

Další články k tématům - 8800 - 200E - 3Com - Desktop - IPS - LAN - optických - přepínač - řešení - sítě - switch - systém - technologie - TippingPoint

Článek 3Com ze dne pondělí 1. prosince 2008

Další články od 3Com

3Com přináší integrovaná bezpečnostní řešení pro datová centra příští generace

Přepínače H3C pro datová centra získaly certifikaci Miercom

V roce 2010 budou podle 3Com v popředí zájmu datová centra

3Com dodal síťové řešení České televizi

Bezpečné a spolehlivé bezdrátové propojení televizních studií České televize

3Com má dalšího klíčového zákazníka

3Com představuje nová bezpečnostní řešení s architekturou hloubkové obrany

3Com síťová infrastruktura s integrací a rozšířením systému TippingPoint a H3C

PSA Peugeot Citroen si vybral síťové řešení H3C od společnosti 3Com

3Com organizuje tradiční podzimní roadshow

Přepínače H3C od 3Comu dokáží snížit spotřebu energie až o 40 %

Emmi se připravuje na budoucnost s podnikovou sítí H3C

3Com slaví 30 let inovací

3Com má významného zákazníka ve finančním sektoru

Síťové přepínače H3C S12500 od 3Com

Síťové přepínače H3C S5800 od 3Com

3Com rozšiřuje dostupnost své produktové řady H3C na celosvětový trh

3Com výrazně posiluje svou pozici ve zdravotnictví

3Com inovuje svůj partnerský program 3Com Focus Partner

Tři nejožehavější oblasti IT pro nadcházející období

3Com získal dalšího významného zákazníka

3Com získal exkluzivní smlouvu s vládou Izraele na zajištění počítačové sítě

Modernizace síťové infrastruktury pro Saint-Gobain Sekurit ČR

Modernizace síťové infrastruktury pro Českou podnikatelskou pojišťovnu

Nepřetržitý provoz, vysoký výkon a naprosté zabezpečení

3Com zajišťuje dostatečný výkon pro náročnou GIS agendu

Přepínače 3Com splnily nejvyšší nároky na výkon a zabezpečení pro NetCentrum

3Com University slaví v Česku jubileum

3Com otevírá v regionu EMEA lokální sklady náhradních komponentů

Dušan Szabó novou posilou 3Com

3Com dodá kompletní síťová řešení společnosti Swisscom

3Com vyráží na tradiční roadshow