logo

3Com slaví 30 let inovací

3Com Corporation slaví tento měsíc 30-ti leté výročí svého vzniku. 3Com je po celou dobu své existence na špičce technologického vývoje a nyní si připomíná některé milníky své historie.

Třicetiletá dráha společnosti začala prvním komerčním TCP/IP pro UNIX a uvedením 3C100, prvního ethernetového transceiveru s využitím "tlustého koaxu".

Přinesl také technologické inovace orientované na zákazníka, k nimž patří :

U zrodu společnosti stál vynálezce Ethernetu, Bob Metcalfe. "To už je opravdu 30 let, co jsme 3Com založili ?" zeptal se u příležitosti jubilea Metcalfe. "3Com = computer communication compatibility, to byla v roce 1979 velmi neotřelá myšlenka. Tehdy neexistovaly téměř žádné osobní počítače, až na Apple II. A web se objevil až celých deset let poté. Předběhli jsme dobu," dodává Metcalfe. "Naší ústřední myšlenkou bylo podporovat otevřené síťové standardy a vsadili jsme na tři vítěze - Ethernet, TCP/IP a Unix. Naši zákazníci tyto standardy přivítali s nadšením a pochvalovali si také naše systémy LAN. Rostli jsme s nimi, přesně podle Metcalfeho zákona: V~N^2 (užitečnost sítě roste se čtvercem počtu uživatelů)."

3Com však za dobu své existence nepokročil pouze v oblasti technologií. V roce 2003 vytvořily společnosti 3Com a Huawei v Číně společný podnik, jehož je dnes 3Com stoprocentním vlastníkem. Tento společný podnik vyvíjí novou generaci síťového portfolia pro podniky, které pokrývá oblast od páteře k okraji sítě a které se výrazně liší od proprietárních, uzavřených, starších produktů, s nimiž se zákazníci potýkají. Produktová řada H3C získala vedoucí postavení na čínském trhu a 3Com ji uvedl na celosvětový trh letos v květnu. Produktová řada H3C se ve svých inovacích soustředí na zvyšování výkonu a rychlosti, snižování nákladů a spotřeby energií, fungování sítí a software pro správu, aby zajistila nejlepší možný poměr ceny a výkonu a snížení celkových nákladů na vlastnictví (TCO).

V roce 2005 získala společnost 3Com stoprocentní podíl ve společnosti TippingPoint. Význam sítí se ve firmách neustále zvětšuje a 3Com si je velmi dobře vědom toho, že otázka zabezpečení sítě bude hrát zásadní roli při rozhodování vedoucích IT oddělení o nákupu síťového řešení. TippingPoint je nyní důležitým hráčem na trhu prevence průniků (IPS - Intrusion Protection System) a jedničkou v Gartnerově magickém kvadrantu pro síťové IPS systémy. Odborníci TippingPointu neustále vyhodnocují aktuální bezpečnostní situaci a upravují databázi filtrů, která je zákazníkům distribuována pomocí služby Digital Vaccine®.

"Je úžasné, kolik toho dnes 3Com svým zákazníkům a obchodním partnerům může nabídnout," říká Bob Mao, CEO 3Comu. "Naši zákazníci stále častěji hovoří o vyrovnaném poměru ceny a výkonu, o potřebě otevřených standardů a v neposlední řadě o potřebě silného partnera v oblasti end-to-end síťových řešení. Jsme připraveni tato přání naplnit."

Další články k tématům - 3Com - Ethernet - IP - Metcalfe - vynález - Bob Mao

Článek ze dne 17. července 2009 - pátek

Další články od 3Com