logo

Nepřetržitý provoz, vysoký výkon a naprosté zabezpečení

K nasazení technologie plně redundantní a velmi výkonné sítě a následné instalaci IPS TippingPoint pro Slovenský rozhlas vedla zákazníka potřeba získání spolehlivé, výkonné a bezpečné platformy s dobrým poměrem výkon / cena.

Slovenský rozhlas je veřejnoprávní, národní, nezávislá, informační, kulturní a vzdělávací instituce, která poskytuje službu veřejnosti v oblasti rozhlasového vysílání. V roce 2006 oslavil osmdesáté výročí nepřetržitého vysílání na území Slovenské republiky. Dlouholetá historie Slovenského rozhlasu, který většinu své existence stál na čele progresívních změn moderní mediální éry, zavazuje k zodpovědnému přístupu ke každému rozhodnutí ohledně návrhů, projektů a realizace reforem.

VÝZVA K ŘEŠENÍ

Nejdůležitějšími požadavky byly požadavek na zajištění nepřetržitého provozu sítě a vysoký výkon sítě potřebný k provozu náročných multimediálních aplikací a rozhlasovému vysílání po síti. Vzhledem k digitalizaci, převodu dalších systémů do digitální podoby a provozování náročných multimediálních systémů byla dalším důležitým požadavkem zákazníka výkonnost systému a jeho další rozšiřitelnost.

ŘEŠENÍ 3Com

Dodávku a instalaci provedlo dle platné rámcové smlouvy konsorcium firem Datalan / Tempest. Hlavním výběrovým kritériem byla stabilita, redundance a výkon nabízeného řešení. Důležitým kritériem byl i poměr cena/výkon, kdy 3Com dokázal nabídnout stejný nebo lepší výkon než konkurence za výrazně nižší cenu.

Řešení infrastruktury bylo založeno na následujících prvcích :

Samostatnou kapitolou bylo bezpečné pokrytí vybraných částí budovy WiFi signálem. Zde byl kladen především důraz na bezpečnost a stabilitu. S velkým úspěchem byla implementována funkce pro připojování hostujících PC a jejich oddělení od provozní sítě Slovenského rozhlasu. Pro pokrytí WiFi byla zvolena technologie centrálně řízené WiFi pomocí 3Com Wireless LAN kontroleru WX2200 a AccessPointů 3750.

Správci sítě musí mít nepřetržitý dohled nad všemi životně důležitými částmi sítě. Také potřebují mocný a současně intuitivní nástroj na správu všech aktivních prvků síťové infrastruktury. Proto velmi přivítali úspěšnou implementaci 3Com Network Director a pro management bezdrátové sítě 3Com Wireless LAN Switch Manager.

V počítačové síti Slovenského rozhlasu je velmi dbáno na bezpečnost. Správci sítě si dobře uvědomují nebezpečí lavinového šíření škodlivého software a jednoduchost přeměny všech počítačů na armádu botů, které budou dále útočit do celého světa. Zvolili proto zabezpečení sítě pomocí Intrusion Prevention Systému od leadera trhu, společnosti TippingPoint, divize společnosti 3Com. Intrusion Prevention Systém UnityOne 50 je zařazen do vstupu k Internetu a bezpečně chrání celou síť před útoky ze světa.

Dodávka nových technologií proběhla počátkem března 2007, testování funkčnosti v druhé polovině března 2007. Počátkem dubna byl systém plně funkční v ostrém provozu. Přechod na novou síťovou infrastrukturu byl proveden během plánované 6-hodinové odstávky systému, během které došlo ke kompletní konfiguraci všech kritických systémů. Implementace WiFi systému proběhla později, po ověření funkčnosti a stability nové sítě, již za plného provozu a bez dalších odstávek sítě.

VÝHODY ŘEŠENÍ

Implementací nových technologií byly splněny zákazníkovy náročné požadavky na stabilní a plně redundantní infrastrukturu, která je odolná proti výpadku jakékoliv části. Zákazník velmi ocenil vysoký výkon řešení, jeho rozšiřitelnost, jednoduchost a přitom velkou účinnost centrálního managementu a záruku nepřetržitého provozu. „Investice do nové infrastruktury byla nižší, než ztráty zapříčiněné případným výpadkem. Slovenský rozhlas je veřejnoprávní médium, případný výpadek počítačové sítě by pro něj neznamenal pouze ztráty finanční, ale i ztrátu prestiže a dobrého jména před všemi občany Slovenské republiky“ říká pan Bystrík Široký, vedoucí odboru informačních technologií Slovenského rozhlasu.

Další články k tématům - 3Com - bezpečnost - LAN - pokrytí - rozhlas - sítě - switch - TippingPoint - výkon - WiFi - Wireless

Článek ze dne 3. prosince 2008 - středa

Další články od 3Com

3Com přináší integrovaná bezpečnostní řešení pro datová centra příští generace

Přepínače H3C pro datová centra získaly certifikaci Miercom

V roce 2010 budou podle 3Com v popředí zájmu datová centra

3Com dodal síťové řešení České televizi

Bezpečné a spolehlivé bezdrátové propojení televizních studií České televize

3Com má dalšího klíčového zákazníka

3Com představuje nová bezpečnostní řešení s architekturou hloubkové obrany

3Com síťová infrastruktura s integrací a rozšířením systému TippingPoint a H3C

PSA Peugeot Citroen si vybral síťové řešení H3C od společnosti 3Com

3Com organizuje tradiční podzimní roadshow

Přepínače H3C od 3Comu dokáží snížit spotřebu energie až o 40 %

Emmi se připravuje na budoucnost s podnikovou sítí H3C

3Com slaví 30 let inovací

3Com má významného zákazníka ve finančním sektoru

Síťové přepínače H3C S12500 od 3Com

Síťové přepínače H3C S5800 od 3Com

3Com rozšiřuje dostupnost své produktové řady H3C na celosvětový trh

3Com výrazně posiluje svou pozici ve zdravotnictví

3Com inovuje svůj partnerský program 3Com Focus Partner

Tři nejožehavější oblasti IT pro nadcházející období

3Com získal dalšího významného zákazníka

3Com získal exkluzivní smlouvu s vládou Izraele na zajištění počítačové sítě

Modernizace síťové infrastruktury pro Saint-Gobain Sekurit ČR

Modernizace síťové infrastruktury pro Českou podnikatelskou pojišťovnu

Nepřetržitý provoz, vysoký výkon a naprosté zabezpečení

3Com zajišťuje dostatečný výkon pro náročnou GIS agendu

Přepínače 3Com splnily nejvyšší nároky na výkon a zabezpečení pro NetCentrum

3Com University slaví v Česku jubileum

3Com otevírá v regionu EMEA lokální sklady náhradních komponentů

Dušan Szabó novou posilou 3Com

3Com dodá kompletní síťová řešení společnosti Swisscom

3Com vyráží na tradiční roadshow