logo

3Com síťová infrastruktura s integrací a rozšířením systému TippingPoint a H3C

3Com zveřejnila své plány týkající se nabídky široké palety vysoce výkonných integrovaných i doplňkových řešení pro zabezpečení sítí, které mají podnikovým zákazníkům pomoci při budování bezpečné síťové infrastruktury.

Koncepce bezpečné síťové infrastruktury (Secure Network Fabric) zahrnuje integraci špičkové technologie 3Com TippingPoint® pro zamezení neoprávněnému přístupu (IPS – Intrusion Prevention System) a bezpečnostních řešení H3C® pro podnikové sítě. Výsledkem je jednotná produktová řada, v níž najdeme kombinaci bezpečnosti, síťové infrastruktury a správu pravidel. Tato bezpečná síťová infrastruktura bude řízena centralizovaným systémem pro správu pravidel, který nabízí společný přehled o bezpečnostních zařízeních a síťových operacích a umožňuje v rámci distribuovaných systémů pro posílení bezpečnosti velmi rychle definovat a použít i složité bezpečnostní zásady.

Před několika měsíci společnost 3Com oznámila, že má v úmyslu nabídnout svým zákazníkům sítě, u nichž již nebude třeba přistupovat na kompromisy mezi požadavky na výkonnost, spolehlivost a bezpečnost. Dnešní oznámení potvrzuje odhodlání společnosti 3Com naplnit svůj slib síťového řešení "bez kompromisů".

V rámci dnes nastíněné bezpečnostní strategie bude 3Com dodávat následující :

"Velký nárůst počtu bezpečnostních hrozeb - ať už vnitřních, nebo vázaných na konkrétní aplikace - spolu se zátěží, kterou představují aktivity směřující k zajištění vzájemné kompatibility, má za následek značnou složitost síťového zabezpečení i mnohem vyšší náklady na správu," komentuje situaci Saar Gillai, generální ředitel 3Com pro globální produkty a řešení. "Abychom tomuto problému byli schopni čelit, rozhodli jsme se začlenit náš špičkový IPS TippingPoint do síťových bezpečnostních řešení H3C. Zvýšíme tím úroveň a propracovanost zabezpečovacích služeb, kterou mohou podniky právem očekávat, aniž by musely obětovat výkonnost svých sítí. Integrovaná platforma pro správu nabídne našim zákazníkům lepší ochranu, vyšší efektivitu provozu, kratší dobu odezvy a nižší náklady na řešení problémových situací."

Tradiční přístupy k bezpečnosti ustupují potřebám bezpečné síťové infrastruktury

Dříve se podniky musely zaměřit jen na ochranu hranic své sítě před nepřátelským vnějším světem, aniž by riskovaly pokles výkonnosti u svých „důvěryhodných“ interních systémů a aplikací. Potřeba otevřít své sítě obchodním partnerům, konzultantům a dalším „nedůvěryhodným“ entitám - spolu s množícími se hrozbami ze strany botnetů a červů – však nastolila požadavek zavést do síťové infrastruktury společnou zabezpečovací vrstvu, která by však neměla vliv na výkonnost sítě.

Společnost 3Com na tyto rostoucí potřeby zákazníků reaguje širokou paletou řešení zahrnujících vysokorychlostní specializovaná zabezpečovací zařízení, jakož i vysoce výkonné moduly pro šasi H3C. Výsledkem je všestranná nabídka, která bere v úvahu možnosti síťových přepínačů a datové toky, aby vyhověla potřebám každé síťové topologie či aplikačního prostředí. Žádný jiný prodejce síťových či bezpečnostních řešení není schopen nabídnout srovnatelný poměr ceny a výkonu, přizpůsobivost při instalaci, zabudované bezpečnostní mechanismy a vysokou míru dostupnosti. Proto mohou naši firemní zákazníci očekávat maximální výkonnost sítě a účinné bezpečnostní prvky zakomponované přímo do její infrastruktury.

Řešení založená na pravidlech, aneb jak spojit správu zabezpečení se správou sítě

Pro úspěch bezpečné síťové infrastruktury je klíčovým prvkem centralizovaný systém pro správu pravidel s jednotným zobrazením, jehož kontrolní body jsou rozmístěny v celé síti. Součástí strategie 3Com pro vytváření integrovaných bezpečnostních řešení je také sjednocení správy všech dílčích bezpečnostních prvků spolu se správou pravidel sítě do společné platformy pro správu zabezpečení - řešení od jediného dodavatele, které v podstatě nemá konkurenci.

3Com začne s integrací SMS TippingPoint a platforem pro správu H3C IMC, až postupně vytvoří jednotnou platformu pro správu s využitím pravidel, která umožní snadné přizpůsobení sítě cílům podnikání, přičemž odstraní nutnost ručního přiřazování událostí i opožděné reakce - neduhy, které zatěžují dnešní podnikové sítě. Nabídne lepší komunikaci mezi síťovými a bezpečnostními operačními centry, aby bylo možno lépe „vidět a řídit“, avšak zachová striktní rozdělení funkcí mezi síťové a bezpečnostní služby, tak jak to podniková prostředí typicky vyžadují.

Článek ze dne 23. září 2009 - středa

Další články od 3Com