logo ESET software spol. s r. o.

Dvojklik.cz - online magazín ESETu

Dvojklik.cz přináší širokému okruhu čtenářů aktuální informace ze světa bezpečnosti a informačních technologií a nabízí jedinečnou možnost nahlédnout do dění v jedné z nejúspěšnějších společností v oboru.

Nejvážnějším rizikem pro české uživatele telefonů se systémem Android představují aplikace, které instalují do zařízení další malware, zejména bankovního trojského koně Cerberus. Víme, jak se před nimi chránit.
Naše chytré telefony jsou ve své podstatě malé počítače. Je proto důležité si telefon, potažmo data v něm, pečlivě chránit. Není to nic složitého, naučíme vás to krok za krokem. 
Nejvážnější hrozbou v březnu zůstaly trojské koně, které kradou přihlašovací údaje uživatelů. Celkově stály za více než polovinou detekovaných útoků.
Zkratku VPN už jste nejspíš slyšeli, i my ji zmiňujeme poměrně často. Pojďme se podívat, co to znamená, a jak tato technologie pomáhá zvyšovat bezpečnost.
Moderní doba je plná virů, i těch kybernetických. Připravili jsme pro vás návod, jak poznat, že je vaše zařízení infikované, a jak se malwaru zbavit.
Malware ve falešné aplikaci Clubhouse může získat přihlašovací údaje z více než čtyř set aplikací a obejít dvoufaktorové ověřování založené na SMS.
Největším rizikem pro chytré telefony byl v únoru bankovní malware Cerberus. Ten dokáže odcizit heslo k internetovému bankovnictví. Přečtěte si, jak funguje a jak se před ním chránit.
Největším rizikem zůstává spyware, který krade přihlašovací údaje z prohlížečů. Přibývá také podvodů spojených s těžbou kryptoměn.
Na začátku roku dominovaly hrozbám pro Android aplikace ohrožující finanční prostředky obětí díky schopnosti obejít verifikaci prostřednictvím SMS zpráv.
V lednu zůstal nejčastějším hrozbou v Česku malware, který dokáže odcizit přihlašovací údaje. S ukradenými hesly útočníci obchodují. Zabraňte jim v krádeži jednoduchými triky.